Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Obrati paznju na komentare na youtube-u.Gomila stranaca se bukvalno sprda sa ovim uzasnim dogadjajem,i to gluposti tipa da je ovo osveta za sve delfine i kitove koje su Japanci poubijali :isuse: Frapiran sam i ne mogu da verujem sta sam citao od idiotskih komentara.Gori su cak i od ovih nasih debila.
youtube.png
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Hm, iako pojma nemam o toj Kyodo agenciji, na njihovom sajtuhttp://english.kyodonews.jp/izgleda da nema te cifre i brojke, a nekako mislim da bi je zalepili na prilično vidnom mestu.Ne tvrdim da je izmišljeno, ali znajući kako informativne agencije danas rade i prenose sve bez ikakve provere, nije uopšte nemoguće da je cifra od 88.000 nezvanična i nepotvrđena vest nekoga u Kyodo agenciji, loše shvaćena, ili najgore - izmišljena, a da se onda brzinom svetlosti bez ikakve provere i potvrde, verovatno čak ni ovako sa njihovog sajta, raširila webom.

Link to comment
можда је грешка у преводу тако нека цифра се помињала евакуисаних
Nadajmo se da je tako. Takođe, nestali se mogu pojaviti, po Yoyogijevom opisu situacije upravo bi se to moglo desiti.
Link to comment

Drugar na twiteru:

BoTa, ne mrdaj više nigde iz ove zemlje, gde god da odeš, samo nesreće donosiš x)
Malo drugačije rezonujem, da je priroda surovija i da češće podseća koja je sila najjača, cenim da bi ljudi manje ratovali i zaludno arčili resurse a više se posvetili istraživanjima i inovacijama.Ne znaš da ceniš dok ne vidiš kako lako može da nestane. Edited by S.L.
Link to comment
10 od 12 od 1990 na ovamo, 6 od 12 posle 2000. godine.
Pa verovatno zato sto je tehnologija napredovala i zemljotrsi i cunamiji se mnogo sistemacnije prate i mere i sto je sad pokrivena cela planeta. Istoriju zemljotresa je izuzetno trsko utvrditi, ko zna kakvi su pre bi, koliko jaki, ucestali.Inace jacina zemljotresa jeste jedan od naznacanijih cinilaca koliko je zemljotres ruslicacki i kolike su zrtve, ali tu je dosta bitno da li se zemlja pomera horizontalno ili vertikalno (mnogo opasnije), kakav je sastav zemljista i naravno infrstruktura koja je u japanu na najvisem nivou u svetu verovatno.
Link to comment
Pa verovatno zato sto je tehnologija napredovala i zemljotrsi i cunamiji se mnogo sistemacnije prate i mere i sto je sad pokrivena cela planeta. Istoriju zemljotresa je izuzetno trsko utvrditi, ko zna kakvi su pre bi, koliko jaki, ucestali.
Pa naravno.
Inace jacina zemljotresa jeste jedan od naznacanijih cinilaca koliko je zemljotres ruslicacki i kolike su zrtve, ali tu je dosta bitno da li se zemlja pomera horizontalno ili vertikalno (mnogo opasnije), kakav je sastav zemljista i naravno infrstruktura koja je u japanu na najvisem nivou u svetu verovatno.
Kao i dubina hipocentra.Npr bio je jedan preko 8 Rihtera u Sietly pre 10tak godina, ali nije uopšte bilo strašno (mada nije bilo ni prijatno) jer je bilo prilično duboko.
Link to comment

'bem ja mater nama svima!!!Ljudi u svetu ginu od cunamija, tornada, uragana, pozara, i drugih prirodnih nepogoda a mi moramo da se ubijamo ovde. Oh samo da znate kakvi dobri ljudi su japanci, srca bre!

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...