Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Trazim svuda neke nove info o the Nuklearci, ali slabo...Moze li neko da objasni nama koji nismo upuceni, o kakvoj vrsti nuklearke se radi, u smislu jacine? Koliko cujem, temperatura raste, a moje pitanje je glupo i glasi: da li to znaci da ce u odredjenom momentu sve da odleti u PM ili cinjenica da su je iskljucili (jesu li?) sprecava mogucnost katastrofe?

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

Trazim svuda neke nove info o the Nuklearci, ali slabo...Moze li neko da objasni nama koji nismo upuceni, o kakvoj vrsti nuklearke se radi, u smislu jacine? Koliko cujem, temperatura raste, a moje pitanje je glupo i glasi: da li to znaci da ce u odredjenom momentu sve da odleti u PM ili cinjenica da su je iskljucili (jesu li?) sprecava mogucnost katastrofe?
obicna nuklearka u kojoj energija vodene pare pokrece turbine. turbine trenutno ne rade, ali je jezgro aktivno (ono je na izvestan nacin aktivno dok god ima goriva, tj. uranijuma). nema tu pravog iskljucivanja. imas kontrolne sipke koje, kada se spuste u reaktor, obustavljaju nuklearnu reakciju i smanjuju temperaturu jezgra. medjutim nuklearno gorivo i dalje emituje toplotu. ako ta toplota predje neki prag, dolazi do eksplozivnog topljenja nuklearnog materijala i emitovanja istopljenog goriva u atmosferu. to se dogodilo u Cernobilu. tamo su cak sovjetski vojnici rukama uklanjali nuklearni materijal, poginulo ih je bog te pita koliko.oslobadjanje pare iz reaktora je ekstremno teska odluka za politicare, posto se jednostavno ne moze precizno utvrditi koliko je to opasno po stanovnistvo. pretpostavljam da cekaju da se zavrsi evakuacija, i da se prosiri njen opseg. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
obicna nuklearka u kojoj energija vodene pare pokrece turbine. turbine trenutno ne rade, ali je jezgro aktivno (ono je na izvestan nacin aktivno dok god ima goriva, tj. uranijuma). nema tu pravog iskljucivanja. imas kontrolne sipke koje, kada se spuste u reaktor, obustavljaju nuklearnu reakciju i smanjuju temperaturu jezgra. medjutim nuklearno gorivo i dalje emituje toplotu. ako ta toplota predje neki prag, dolazi do eksplozivnog topljenja nuklearnog materijala i emitovanja istopljenog goriva u atmosferu. to se dogodilo u Cernobilu. tamo su cak sovjetski vojnici rukama uklanjali nuklearni materijal, poginulo ih je bog te pita koliko.
Tako sam negde i razmisljao i zamisljao. Za snagu ove nuklearke sam i pitao bas zbog poredjenja sa Cernobilom. Pretpostavljam da je jaca, nadam se ne mnogo.
Link to comment
Tako sam negde i razmisljao i zamisljao. Za snagu ove nuklearke sam i pitao bas zbog poredjenja sa Cernobilom. Pretpostavljam da je jaca, nadam se ne mnogo.
ne znam kolika je snaga predmetnog reaktora, izmedju 450 i 750 megavata. cernobilske su bile po 500 mw svaka. medjutim to nije pravi reper. posto instalisana snaga i kolicina fisionog materijala, plus sistemi bezbednosti, nisu bas u ociglednom medjusobnom odnosuja ovo onako laicki, dabome, na osnovu svoje opsesije visokom tehnologijom. ako lupetam neka me neko ispravi
Link to comment
Ministar kaže da će posledice ispuštanja pare biti minimalne.Odjavljujem se na žalost, ujutro rano se mora na posao
ja sam mislio da je nešto pare već ispušteno.. :mellow:
Link to comment
ja sam mislio da je nešto pare već ispušteno.. :mellow:
ma kaki, ne mogu da se odluce ceo dan. cenim da mere temperaturu non stop i da ce je ispustiti ako im puknu sve ostale varijante
Link to comment
ma kaki, ne mogu da se odluce ceo dan. cenim da mere temperaturu non stop i da ce je ispustiti ako im puknu sve ostale varijante
Mislim da ni oni ne znaju šta mogu da očekuju. Čekaće, pa šta im bog da
Link to comment
Mislim da ni oni ne znaju šta mogu da očekuju. Čekaće, pa šta im bog da
a šta mogu drugo da urade?ako sam dobro razumeo ne mogu ni da pridju nuklearci.....
Link to comment
×
×
  • Create New...