Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Pa naravno da ne znam. Ovaj od 11. marta se desio prakticno na istom mestu 1933. sa tsunamijem istim ako ne i vecim (pogiulo nestalo ~3,000 osoba) pa su mu na putu napravili Fukushimu i ljudi nastavili da zive u danas sravnjenim mestima.Zapravo desio se vrlo jak 30km od Shizuoke 6. rihtera 15., marta, u tom trenutku sam bas postovao ovde, moze da se nadje post, ali je bio ne-pacificki (Mt Fuji koja pripada Shizuoki, Hamaoka je isto tu)i nije bilo nikakve stete kamoli tsunamija koji se tu i ne ocekuje.Mt Fuji je uglavnom vojni poligon i metalne fabrike, previse je opasna civilna gradnja i malo ko tu zivi.Ovaj sajt ima lepo prikazane sve zemljotrese od 11. marta, mozda 2,000 potresa.
Verovatno su išli logikom: grom ne udara dva put u isto mesto ;)Ali to, očigledno, ne važi za zemljotrese.
Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

A šta je dobro u srpskom mentalitetu?
Necu se navuci na tvoju provokaciju, ali srpski mentalitet ima i dobre strane.Ajde, navuci cu se, haahha, Japanac je pomenuo hrabrost i samopouzdanje.
Link to comment
Necu se navuci na tvoju provokaciju, ali srpski mentalitet ima i dobre strane.Ajde, navuci cu se, haahha, Japanac je pomenuo hrabrost i samopouzdanje.
O kakvoj provokaciji govoriš?
Link to comment

Crveni Krst Japana je dobio skoro 2 milijarde dolara u donacijama za Tohoku zemljotres. Od toga 208 miliona (~10%) je od Crvenog Krsta iz drugih zemalja.Prvenstvena namena tog novca je da se napravi privremena zdravstvena infrastrukura (bolnice). U Ishinomaki, samo 40 od ranijih 70 zdravstvenih ustanova je operativno. Drzava ima plan da to sredi ali to ce da potraje i Crveni Krst ce da popuni tu vremensku rupu privremenim resenjem.Takodje, frizideri, masine za ves i "rice cookers" za 72,000 privremenih kuca, na korist nekih 288 hiljada ljudi, za to je 203 miliona $.Ceo clanak.Isto mesto, Ishinomaki: mesto je potonulo 1.2m i na slici nije posle kise nego 2 puta dnevno, plima jednostavno poplavi gde pre nije mogla da stigne.Shahtovi (manholes) stoje uspravno na svojim cevima kao dvometarski mravinjaci iznad asfalta u cijoj su ravni nekada bili. Na nekim mestima su zice na banderama u visini glave. To stanje je zauvek, samo gore moze da bude.plima.jpgNacionalizacija koja se ne zove tako: Vlada namerava da kontrolise TEPCO narednih 10 godina.Gov't plans to supervise TEPCO management for over 10 years

Edited by Yoyogi
Link to comment

Odusevljen sam ovim prilogom sa Politikom iz 1933. Govori tone o tome kako se izvestava tacno i bez senzacija. Kako su mediji degradirali sebe od onda. Zemljotres je bio isti, tsunami isti. Skoro isto mesto. Neko bi intuitivno pomislio da je danas bolje, uz svu tehniku i razvoj od onda (Hitler je tek dolazio na vlast u Nemackoj, 2. Svetski rat je imao jos 7-8 godina da pocne a The Beatles se jos nisu bili ni rodili, tek za ~10 godina.Sacuvao sam sliku iz posta, svaka cast posteru koji je postovao.Mi radimo obelezavanje istorijskih dogadjaja na svoj nacin, imamo slike uz svaki, od Tsunamija 2004. u SE Asia, prvog leta Airbus A-380 pa danas do bin Ladena.Gde smo bili, sta smo radili, kako smo izgledali tog dana (razumljivo je skrivanje lica):tohoku.jpg

Link to comment

Sto da nema istine. Data je i slika gde je meltdown. Pterpostavljaju da voda (za hladjenje) curi u kuciste. Taj reaktor (kao i cela Fukushima-1) ce biti otpisan, to je bilo jasno cim je ubrizgana morska voda za hladjenje.Ono sto nema je da je to katastrofa koja ce ozraciti nekog.

Link to comment
Novi zemljotres?
Da nisi rekao, ne bih ni znao, Pogledao sam na sajtovima seizmoloskih agencija, bio je, neka sica, 3.5 - 4 rihtera. U vesti nije dosao.
Link to comment

Ovde ce mnogi ostati zbunjeni. Prva zrtva koja moze da se veze za Fukushimu, radnik, u svojim 60-im, poceo da radi pre neki dan - umro na poslu.Nije bio ozracen, za sada ne znamo sta ga je strefilo.Mislilo se (i jos se misli) da su tamo radnici vec prekuvani u radijaciji i odose svi Bogu na istinu. Neko bi se i pitao - da li su uopste zivi?Niko nije ozracen za po zdravlje rizicnu dozu, niko od Fukushime nije poginuo. Ni ovaj nesrecnik koji je tamo od necega drugog umro.Japan Today, cela vest

Edited by Yoyogi
Link to comment

Na kraju, to se svede na komsije, ekonomski mocne susede. Kinu i Juznu Koreju. Oni razumeju sve nijanse frke i kako je to islo. Tacno znaju kako bi se oni osecali pod histerijom svetskih medija.Na slici, friends.jpgGradonacelnik Fukushime (grad nekih 30-40 km od nuklearke), Premijer Japana Naoto Kan, Predsednik Juzne Koreje Lee Myung Bak i Premijer Kine Wen Jiabao, svi u radnickim uniformama, jedu poljoprivredne proizvode iz okoline Fukushime.Wen Jiabao je isti onaj koji je na svom putu u Ameriku isao da sretne Bila Gejtsa (Microsoft) pre nego Busha. Bil Gejts mu rekao, prema stampi, "Ako imas bilo kakvih problema da koristis Windows, call me directly".Bush se kao nesto ljutio.Koga zanima, ceo clanak, mada ne kaze ono sto rekoh.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Kesennuma, Miyagi Prefecture.Po morskim standardima ovaj tunolovac je mali brod a opet izgleda nestvarno da se ovoliki nasao na ulici.kesenuma0.jpgI ovako prazan (800 tona) je 4 puta tezi od Jumbo Jeta, bas sam se pitao kako ce da ga sklone.kasenuma.jpgZa ove na dohvat krana u luci nekako i moze, sta ce biti sa onima u dubini kopna nasadjenim na krovove kuca i zgrada?

Edited by Yoyogi
Link to comment

Ništa čudno, stare bojne brodove od po četrdesetak hiljada tona su seckali nekoliko godina. Moraće da se seku ručno, bar u komade koji se mogu prevoziti do čeličana.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...