Jump to content
IGNORED

Zemljotres od 9 stepeni Rihtera u Japanu, 11.03.2011


dig_chohano

Recommended Posts

Citano sa povrsine, vest je katastroficna:Fukushima no go zoneU realnosti, znaci nekoliko stvari:- da mnogi u evakuacionim centrima (zbog naredbe o evakuaciji) imaju jos uvek svoje kuce i stanove, neostecene ili jos uvek nastanjive. Dok su oni po gimnastickim salama skola, njihovi domovi sede zaludni.- takvi se pitaju (80 hiljada njih) zbog cega smo ovde a ne u svojim kucama. I imaju glasacko pravo.- da nije zona proglasena "disaster no go area" bilo bi tesko vladajucoj partiji da nadje pare (bez glasova opozicije) da plati ljudima zemlju i kuce i da se presele. To bi bila borba doveka.- kada je to "disaster zone", sve je drugacije i lakse, nema debate po parlamentu.Ako su gledaoci TV nesto tacno zakljucili, onda je to - da li bi iko normalan ziveo u tako ranjivim mestima. Kako ih raseliti.U tome i jeste stvar, ne u radijaciji, koje nema.

Link to comment
  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    365

  • Аврам Гојић

    104

  • ToniAdams

    59

  • borris_

    56

cekaj, ako dobro razumijem, ti vise ne vjerujes japanskoj vladi i medijima, jer lazu da je nivo radijacije u fukusimi visok?
Naravno da je visok nivo radijacije u reaktorima, gde bi drugde bio?Nista van kruga Fukushime ne moze da se oseti osim mernim instrumentima.Rekoh pre, da razapnes sator odmah uz krug Fukushime, za ceo zivot dobices radijaciju jednaku onoj koju piloti i stjuardese dobiju za 6 meseci. Edited by Yoyogi
Link to comment

Realno, Fukušima bi već mogla da se eksploatiše kao ekološki raj na zemlji, ne znam šta se čeka. Neka istraživanja su pokazala da su oko 20 puta veće šanse da popiješ radijaciju ako živiš u Amazonskoj džungli.

Link to comment
pa to. a ljude ce iseliti iz mesta samo da bi se iskoristile sve one silne montazne kuce sa klima aparatima.
Ima se, moze se.Nista opasno po ikoga ne curi. Caki ni oni radnici u Fukushimi nisu u nekoj po zdravlje opasnoj situaciji.Mozda teske smene ali ne radijacija.
Link to comment

Da naplatimo, sta smo imali:Fukushima: nula mtvih.nula ozracehenih, ukljucujuci i osoblje u samoj elektrani.Gde je bila nesreca? Neko se seca sta se u stvari desilo?

Link to comment

Nista se nije desilo. Sto kaze Harms, o tome vise ne treba ni govoriti. Osim sto je urbana oblast od 1256 kvadratnih kilometara postala no-go zona, pod pretnjom zatvora. Siguran sam da ce se i desetine hiljada ljudi koji su, sledeci naredjenja vlasti koja je dosta burno reagovala na to tvoje "nista" (Bog zna zasto, sta je to procureli nuklearni reaktor, nista) ostavili stoku da krepa i koji spavaju ko zna gde, ne znajuci kada ce moci da se vrate u svoje domove i koji ce dugo ziveti u strahu od kancera (pogledaj statistike psihickih oboljenja posle Cernobila), sloziti da se nije desilo bas nista.Boze kakvog coveka...

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Da Yoyogija nedajbože strefi nešto od ovoga što se nikako™ nije© dogodilo Japanu, mislim da bi lično zaustavio cunami ili šta već na sekund (kao Sofronije kad na kraju crtaća raširi onu crnu rupu da bi ispričao još nešto), samo da nam saopšti da je to sve bulja i kurac i da CNN i Vlada lažu.

Link to comment
Nista se nije desilo. Sto kaze Harms, o tome vise ne treba ni govoriti. Osim sto je urbana oblast od 1256 kvadratnih kilometara postala no-go zona, pod pretnjom zatvora. Siguran sam da ce se i desetine hiljada ljudi koji su, sledeci naredjenja vlasti koja je dosta burno reagovala na to tvoje "nista" (Bog zna zasto, sta je to procureli nuklearni reaktor, nista) ostavili stoku da krepa i koji spavaju ko zna gde, ne znajuci kada ce moci da se vrate u svoje domove i koji ce dugo ziveti u strahu od kancera (pogledaj statistike psihickih oboljenja posle Cernobila), sloziti da se nije desilo bas nista.Boze kakvog coveka...
Koji covek..ne shvata da radijacije treba i mora da bude, iako je nema.Ne shvata da poginulih i ozracenih mora da bude, iako nema ni jednog jedinog.Ne shvata da se smrt i zrtve od radijacije moraju snazno zeleti, zeleti u grcu i sa grimasom na licu. Pa to su nam javili na TV a njega boli racika.Pa takav neko nije u stanju da shvati da nova haljina Elizabet Tejlor (dezen) nagovestava neminovni smak sveta. Boze kakvog coveka. Ne dao mi Bog da takav neko sedi do mene dok mi u frizeraju rade trajnu ondulaciju.
Link to comment
Ne shvata da se smrt i zrtve od radijacije moraju snazno zeleti, zeleti u grcu i sa grimasom na licu. Pa to su nam javili na TV a njega boli racika.
sta se sve zove covekom, majko mila... Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

imam par pitanja.da li hoces da kazes da japanska vlada i mediji lazu o radijaciji i, sta znam, pokusaavaju da profitiraju na nesreci kada proglasavaju "no go" zone?da li, ako se radijacija ne oseca, znaci da je nema?

Ne shvata da se smrt i zrtve od radijacije moraju snazno zeleti, zeleti u grcu i sa grimasom na licu. Pa to su nam javili na TV a njega boli racika.
projekcija?
Pa takav neko nije u stanju da shvati da nova haljina Elizabet Tejlor (dezen) nagovestava neminovni smak sveta. Boze kakvog coveka. Ne dao mi Bog da takav neko sedi do mene dok mi u frizeraju rade trajnu ondulaciju.
ovo vec stvarno ne znam sta je. nesto mi govori da ne vredi ni da pokusavam da dokucim. Edited by nasumica
Link to comment
×
×
  • Create New...