Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

sta si uzeo? :)

1. LP: Violent Femmes,Hallowed Ground

2. DOUBLE LP: Bill Callahan,Rough Travel For A Rare Thing

3. LP & MP3: Mac Demarco,Salad Days: GATEFOLD

4. LP: Galaxie 500,This Is Our Music

5. LP: Killdozer,Uncompromising War On Art Under The Dictatorship Of The Proletariat: GREEN

6. LP: The Gun Club,Miami

7. LP: Thin White Rope,In The Spanish Cave

8. LP & MP3: J Mascis,Several Shades of Why

9. LP: Beck,One Foot In The Grave

10. LP: Ween,White Pepper: WHITE VINYL

11. LP: The Long Ryders,State of Our Union

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Treba mi pomoc...vidio sam da neki ljudi drze ploce van omota, znaci u foliji i u inner sleeve-u ali iza omota ploce (moze i iza - u svakom slucaju van omota). Pretpostavljam da se na napravi ringwear...radi li to neko od vas i koliko ima smisla? Zvuci mi kao dobra idelja, ali se bojim da se omoti, pogotovu kod 2x, 3x... izdanja ili gatefold-a mogu na drugi nacin deformisati...hvala

Link to comment

Ploča je najvažnija. Omoti su samo komadi kartona ali svakako bolje štite ploču nego samo plastična folija (kesa). Drži ploču u kesi, imaš raznih, od jeftinih plastičnih do skupih NASA proizvoda. Ploču u kesi drži u omotu a omot zaštiti plastičnim "gaćama", nisu skupe i izdržeće i jača grebanja. 

Ringwear ćeš izbeći tako što ćeš ploče uvek držati uspravno i ne previše gusto. Cepanje/trošenje hrbata je neminovno ali se može vrlo usporiti čuvanjem ploče u kvalitetnoj, malko debloj kesi i pažljivijim ubacivanjem ploče u omot. Nikad je nemoj samo frknuti u omot, kao što ja često uradim

Link to comment

Ploča je najvažnija. Omoti su samo komadi kartona ali svakako bolje štite ploču nego samo plastična folija (kesa). Drži ploču u kesi, imaš raznih, od jeftinih plastičnih do skupih NASA proizvoda. Ploču u kesi drži u omotu a omot zaštiti plastičnim "gaćama", nisu skupe i izdržeće i jača grebanja. 

Ringwear ćeš izbeći tako što ćeš ploče uvek držati uspravno i ne previše gusto. Cepanje/trošenje hrbata je neminovno ali se može vrlo usporiti čuvanjem ploče u kvalitetnoj, malko debloj kesi i pažljivijim ubacivanjem ploče u omot. Nikad je nemoj samo frknuti u omot, kao što ja često uradim

Sve ploce naravno imaju neki inner sleeve, cesto i papirni i svi omoti su naravno u plasicnim kesama (gacama)...ideja je bila da plocu u inner sleeve-u drzim van kartonskog omota, ali oboje naravno u kesi...primjetio sam da mi neke novije ploce, max. godinu dana stare vec imaju ringwear, pa zato...iako kapiram da ovako ipak moze vise prasine, sta li, da dodje do vinila...ne znam...ploce naravno drzim uspravno, a vjerovatno je onda "gustina" razlog za ringwear...

 

Prebacio sam jedan batch ovako kako sam napisao, pa cu vidjeti sta se desava...hvala

Link to comment

prva stvar koju uradim kad kupim novu plocu spakovanu u celofan je da posecapm celofan i bacim u djubra. a ako je polovna sa plasticnom kesom skinem kesu. jedine ploce u kolekciji koje imaju kesu su japanska izdanja sa "obi" ili izdanja ciji je omot dva parceta papira/kartona, pa da slucajno ploca ne ispadne.

po meni ti plasticni omoti su za kolekcionare sa skupim plocama koji jednog dana nameravaju da ih prodaju. 

Link to comment

Ja, ako kupim ploču sa gaćama, ostavim ih. Neki prodaju polovnjake tako, kao Borko, na primer, a neki imaju izloženu ploču sa omotom u gaćama i ako kupiš ploču, oni skinu taj spoljni omot i zadrže ga. Meni je svejedno ali je malo, šta znam, bezveze. Jednom ili dva puta sam, na berzama, prilikom kupovine ploče u vrednosti nekih petnaestak ili dvadesetak evra, kad je prodavac skinuo omot s namerom da ga sačuva za sebe, samo rekao, držeći pare u ruci, spreman da platim: Hvala lepo, ne svidja mi se to skidanje omota, i okrenuo se i otišao. OK, kontam da je to neki vid kurčenja sa moje strane, ali izraz iznenadjenja na njegovoj faci vredi više nego ta ploča. Nisu to likovi koji su na berzu došli da rasprodaju svoju kolekciju, to su preprodavci. Ne moraju da stavljaju kese, ali, ako ih već stavljaju, šta ih onda štede.

No, ako kupim ploču koja nema gaće, retko ću se setiti da joj ih obučem, ostavim je tako, golišavu :D

 

Od malog broja novih ploča koje sam kupio, samo sam na jednoj sačuvap celofan jer je imao neke super nalepnice.

 

Edit: sad sam proverio, nisam ni njoj sačivao celofan nego sam pažlivo isekao nalepnice i turio ih u omot.

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...