Jump to content
IGNORED

Šta slušate od ploča?


Willow

Recommended Posts

A and M je svakako njihov vrhunac, mislim kreativni.Perfektna ploca : muzicki,konceptualno,fenomenalan omot.Posle je doslo do zamora,ponavljnja i ciste komercijale, kako to neretko biva.Za sebe su govorili da su inzenjeri a ne muzicari a fascinacija Kraftwerkom i uopste nemackom skolom elektronike nije nista lose, to je bilo opste mesto britanskih elektronicara, cele te scene sa pocetka 80 - tih.OMD su imali zicu za te lepe, poletne melodije, rekao bih ponekad cak pastoralne a opet sve to provuceno kroz filter eksperimenta.

Link to comment

aktuelna narudzba:

1. LP: Meat Puppets,Monsters
2. LP: Lemonheads,Lick
3. EP: Billy Bragg,Help Save The Youth Of America EP: Live And Dubious
4. 12'': Grant Hart,2541
5. LP: Thin White Rope,In The Spanish Cave
6. 7'': Green On Red,You Couldn't Get Arrested
7. LP: Minutemen,3-Way Tie (For Last)
8. LP: Buffalo Tom,Birdbrain
9. LP: Mega City Four,Tranzophobia
10. 12'': Buffalo Tom,Crawl
11. 7'': Billy Bragg,You Woke Up My Neighbourhood
12. LP: Souled American,Around The Horn
13. LP: Sylvia Juncosa,Nature
14. LP: Giant Sand,Long Stem Rant
15. LP: Dan Stuart,Can O'Worms
16. 12'': The Dream Syndicate,The Dream Syndicate
17. LP: Thin White Rope,Exploring The Axis

Link to comment

aktuelna narudzba:

1. LP: Meat Puppets,Monsters

2. LP: Lemonheads,Lick

3. EP: Billy Bragg,Help Save The Youth Of America EP: Live And Dubious

4. 12'': Grant Hart,2541

5. LP: Thin White Rope,In The Spanish Cave

6. 7'': Green On Red,You Couldn't Get Arrested

7. LP: Minutemen,3-Way Tie (For Last)

8. LP: Buffalo Tom,Birdbrain

9. LP: Mega City Four,Tranzophobia

10. 12'': Buffalo Tom,Crawl

11. 7'': Billy Bragg,You Woke Up My Neighbourhood

12. LP: Souled American,Around The Horn

13. LP: Sylvia Juncosa,Nature

14. LP: Giant Sand,Long Stem Rant

15. LP: Dan Stuart,Can O'Worms

16. 12'': The Dream Syndicate,The Dream Syndicate

17. LP: Thin White Rope,Exploring The Axis

 

odlicna porudzba. to novo ili polovno? ako novo, koje je to izdanje zelenog dream syndicate?

 

np:

51fRwmO31SL.jpg

Link to comment

Imao sam ovaj singl nekada davno, tačnije imam ga i sad, ali ga je "gramofon" izgrebao tako da je neslušljiv. Poprilično uplifting i pomalo naivan debi singl (ženske) rep grupe dosta odslikava zeizgeist onoga vremena, dan i noć na odnosu na većinu modernih gangsta rap  bevezarija  stvari.

 

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment

odlicna porudzba. to novo ili polovno? ako novo, koje je to izdanje zelenog dream syndicate?

 

polovno sve, preko recordsale-a. grading im je u jednom od 10 slucajeva malo nerealan, ali sam ipak generalno vrlo zadovoljan odnosom cena/kvalitet.

Link to comment

polovno sve, preko recordsale-a. grading im je u jednom od 10 slucajeva malo nerealan, ali sam ipak generalno vrlo zadovoljan odnosom cena/kvalitet.

ok, hvala. moj bas i nije u nekom stanju, a ni 2x7" rsd izdanje mi ne odgovara... mada zapravo ni snimak nije nesto....

ne znam recordsale, al sad sam pogledao, mislis da je bolji izvor od discogs-a?

Link to comment

ja discogs jos nisam direktno koristio, sem sto sam se informisao za izdanja i cene. svi su zastupljeni na discogsu, pa i recordsale. dakle, bolji izvor je discdogs, svakako. ja tamo pronadjem interesantnog prodavca, pa ga kontaktiram privatno :) , uglavnom nemce. puno odlicnih stvari i onoga sto mene interesuje je izdavano u nemackoj ili uvozeno masovno u nemacku osamdesetih, tako da su cene pristupacne uglavnom. nedavno sam npr. nabavio dve odlicno ocuvane longplejke viktorije vilijams za 10 evra ukupno. bio sam skoro siguran da je neka prevara u pitanju, medjutim nije, naprotiv.

Link to comment

Discogs je odlicno organizovan, svi su tamo i sve se moze naci, ali je postao nevjerovatno skup...min. 20-30 % su skocile cijene u zadnjih 5 godina...hype valjda, sta li...gomila distro-a prodaje ploce po nekoliko euro-a skuplje preko discogsa nego preko svojih shopova...preko privatnog kontakta, kao sto parsons napisa, ili direktno preko stranica distroa, mogu da se skinu cijene malo...cesto djeluje kao da prodavaci nece da prodaju plocu, tj. da stave neke nenormalne cifre (ponekad i troduplo vise od max. dostignute cijene - to je super na disogsu sto se moze lako pratiti za koliko je kada prodato koje izdanje), kao granicu od koje bi bili spremni da se odvoje od te ploce, pa ako naleti nekakva budala...

Link to comment

R-213442-1367362494-8971.jpeg.jpg

 

the-burning-world.jpeg

 

R-1623477-1232834709.jpeg.jpg

 

 

edit: citam sad neki press release leaflet koji je isao uz 10 songs... i tu jarboe kaze za black eyed dog "this is the last song nick drake wrote before he hung himself."

deluje neverovatno iz danasnje perspektive. 

Edited by kurdi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...