Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

da nije jabuke digitalno sunce ne ni sijalo, ne bi postojali umobilni telefoni, ne bi bilo dobrog dizajna, odlicnih kucista, narcisoidnog hvalisanja i jos milion idiJotizama. do sada sam imao sony i nokia telefone. nije mi palo na pamet da bih nekada kupio shljamsung dok u telekomovom predstavnistvu nisam cekao red i zaigrao se sa izlozenim modelom u prici ma hajde da vidim sta je tu toliko spektakularno. i pojeo sam sve sto sam do tada .... odushev na prvu loptu. da li je od plastike ili recikliranih zvakacih guma ne interesuje me. da li su iskopirali bozansku jabuku ili albanski fljamurtari teljefon nije bitno. ne 'mrem za dizajn vec za funkcionalnost, a voleo bih da taj aspekt shljamsunga ispljujete ako mozete. to o cemu vi pricate je kao kada bi auto kupovao na osnovu boje i materijala kojim su tapacirana sedista. od svih telefona koji su mi prosli kroz ruke najdrazi su nokia 6230 i s3.

Link to comment
ne 'mrem za dizajn vec za funkcionalnost, a voleo bih da taj aspekt shljamsunga ispljujete ako mozete.
galaksi 2 je bio gamechanger za android. prvi telefon sa zaista dobrim internim specifikacijama koje su mogle da teraju android kako valja.e sad, kad uporedis tvoj s3, sta to on spektakularno moze sto ne moze bilo koji high-end android telefon danas?ono po cemu se on spektakularno razlikuje je da ima gomilu samsug bloatware.a (u sustini demo aplikacije koje zapravo i ne rade, ali koje ne moz ubiti - istini za volju, tu se samsung ne razikuje od ostalih proizvodjaca, nazalost)+ onaj ogavni samsung mod androida. ja ne znam da li su njihovi dizajneri coravi, ludi ili oboje, obzirom na izbor fontova koji se uopste ne slazu, ikonica u notification bar.u koje su skupljene s konca i konopca (ovo kazem kao korisnik ICS 4.1.2 na SGS2), kao i ne-bas-azurne politike apgrejdovanja tog njihovog govnjivog moda. do skoro sam vrteo 2.3.6 zato sto je njihov "upgrade" na 4.0.4 jeo bateriju kao lud, seckao, i pravio 101 sranje.iskusices vec i sam tu lepu stranu samsunga kad izadje s4 pa s3 postane stvar proslosti.++ SGS2 se i dalje (nakon ovog najnovijeg updejta) zakljucava sam od sebe ako ne moze da uspostavi vezu. valjda jedan od tih fantasticnih samsung feature.a
to o cemu vi pricate je kao kada bi auto kupovao na osnovu boje i materijala kojim su tapacirana sedista.
ne, nego ono o cemu pricamo je da su svi high-end androidi u sustini isti, pa se onda pravi razlika na osnovu dizajna Edited by Zverilla
Link to comment

Da je to stvarno S4, niko se ne bi žalio na dizajn :) whitesmoke_35627724_22.jpgJa razumem da nekome izgled telefona nije bitan već specifikacije, ali je po meni čist bezobrazluk da telefon od 600+ evra bude plastičan. Prosto, ne ide.

Link to comment

Pa to, jbt, ja vidla ovu sliku i svideo mi se. Kad smo kod htc one x, kog vraga je oko objektiva izdignuta "karoserija" pa izgleda kao bubuljica iz profila?? To mi je bio baš turn off kod tog fona.

Link to comment
Jel? To je nešto novo? Kod mene to nema.Doduše ja sam na ICS (4.0.3) tako da, možda je to nešto vezano za JBJesi probao u "account and sync"-u da mu kazeš da ti ne sihronizuje Picasa nalog?
Da, nema ga tamo uopšte kao account.
:naughty:ok, prelako
+1 :DJa mogu donekle da se složim da dizajn SGS3 nije vrhunski (jabuka objašnjava), pa i da bi materijali mogli da budu bolji, pogotovu sa obzirom na cenu. Opet, mislim da stvarno to ne treba da bude presudni faktor, al opet, i zverilla je u pravu koji kaže da su androidi manje više svi isti i da dizajn u tom slučaju dobija na značaju. I apsolutno se slažem sa kenjanjem po dizajnerima samsung verzije androida. Imao sam htc desire S pre S3 - sense objašnjava. Takođe, i stock aplikacije. Jebeni dialer koji se kontam najviše koristi je neopisivo đubre, pa svako ko iole ima pojma šta je google market tj play, ode i skine ex dialer da može da poziva ko čovek. Meni je to prosto neverovatno. Sve to na stranu, S3 je mašinčuga i volim ga. Ako ga zamenim, biće to Note 2 ili nešto tako veliko.
Link to comment
e sad, kad uporedis tvoj s3, sta to on spektakularno moze sto ne moze bilo koji high-end android telefon danas?
Nista spektakularno, a spektakularno me i ne interesuje. U odnosu na HTC-ove koliko vidim po forumima ima bateriju koja duze traje, a vidim i da pravi bolje fotke.Multi Window Manager radi na S3, na HTC koliko vidim ne. Meni je ta aplikacija veoma bitna.
ono po cemu se on spektakularno razlikuje je da ima gomilu samsug bloatware.a (u sustini demo aplikacije koje zapravo i ne rade, ali koje ne moz ubiti - istini za volju, tu se samsung ne razikuje od ostalih proizvodjaca, nazalost)
Root-ujes telefon i izbacis sve sto ti smeta.
+ onaj ogavni samsung mod androida. ja ne znam da li su njihovi dizajneri coravi, ludi ili oboje, obzirom na izbor fontova koji se uopste ne slazu, ikonica u notification bar.u koje su skupljene s konca i konopca (ovo kazem kao korisnik ICS 4.1.2 na SGS2), kao i ne-bas-azurne politike apgrejdovanja tog njihovog govnjivog moda. do skoro sam vrteo 2.3.6 zato sto je njihov "upgrade" na 4.0.4 jeo bateriju kao lud, seckao, i pravio 101 sranje.iskusices vec i sam tu lepu stranu samsunga kad izadje s4 pa s3 postane stvar proslosti.++ SGS2 se i dalje (nakon ovog najnovijeg updejta) zakljucava sam od sebe ako ne moze da uspostavi vezu. valjda jedan od tih fantasticnih samsung feature.ane, nego ono o cemu pricamo je da su svi high-end androidi u sustini isti, pa se onda pravi razlika na osnovu dizajna
Upgrade mozes i sam da radis. Veoma je lako. Firmwareovi su svuda na netu, mozes da biras sta zelis i dokle zelis. S3 je bio stvar proslosti par meseci po izlasku kada su se pojavili novi/slicni/bolji modeli, ali to ne znaci da cu juriti za njima da bi bio fensi jer ne vadim telefon na sto kada sam u kaficu/restoranu. I dan danas mi je najdrazi telefon Nokia 6230, istinska revolucija u mobilnoj telefoniji i telefon godine 2004. Imam ga i dalje. Prosledio sam sve one koji su dolazili iza njega (Nokia 6600, Nokia N95, Xperie), ali on ostaje. Pouzdan, mozes da telefoniras bez problema, meni pregledan, lak za snalazenje i veoma prilagodljiv, ima xHTML, mp3, kamericu (koja je za danasnje uslove smesna) i staje u svaki dzep na pantalonama ili kosulji, a ne primecuje se na dlanu.S2 je takodje odlican telefon i to sto je mladji brat S3 ne cini ga nikako losijim ili manje vrednim. I bice tako jos duze vremena koliko mogu da procenim. Ako ti treba pouzdan telefon bez bloatware-a gde je sve podeseno i radi savrseno, ali ima malo gay/ljubicaste slike, kupi jabuku. Puna je vitamina i dobra za zdravlje.Tokom proteklih godina sam pored ostalog i zbog prirode posla kojim se bavim dosta razgovrao sa ljudima koji imaju jabuku i pitao kako i za sta ga sve koriste. Mali broj su zaista bili pravi korisnici, veci deo su fenseri, ali je mali broj fensera to i priznao. Mislim da je ista stvar i kod Sljamsungovaca.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...