Jump to content
IGNORED

Android


Grunf

Recommended Posts

A i lepoti da ne pričamo, meni je SGIII izgledao jeftino sa onom plastikom. Pa moj HTC One V izgleda skuplje od dotičnog.
Pa kao vlasnik S3 mogu samo da citiram jedan komentar nepoznatog junaka na istu primedbu da je plastika jeftina ...."A zasto ce ti aluminijumsko kuciste, da nece da ti bude glavni telefon i za 10 godina? Ako si kilav pa ti ispada iz ruku, a ti kupi neki manji..."Te rasprave sta je kvalitetno, a sta nije .... ima toliko modela da svako moze da nadje nesto za sebe, bez potrebe da pljuje po drugima. Zato i postoji toliko razlicitih wmodela. Od polovine prosle godine imam S3 i moj komentar bi bio kao i ovdasnji komentari na Note II, za bolje znam, al mi bolje ne treba. Radi za sve pare sve sto meni treba, a nisam konfekcijski korisnik.Jedine primedbe koje stoje su da S3 uglavnom ne moze da radi sa kablovima koji nisu pravljeni za njega, a koji puno kostaju (HDMI kabl je bio oko 2600 din.).
Link to comment

мени су самсунгови телефони и таблети једноставно преружни, и хардвер и софтвер, до сад су држали водеће место што се тиче андроид телефона, али трентуно су им конкуренција htc one и xperia z, а оба телефона су неупоредиво лепше дизајнирана (и хардверски и софтверски) и квалитетније направљена.. узимајући у обзир да процесорска снага више и није неки пресудан фактор, јер су сви прилично набилдовани да би се нека конкретнија разлика у раду осетила, а и са софтверске стране самсунг нема бог зна шта више да понуди од конкуренције (бар ја не видим да се има за чим одлепити на основу овога што су представили), рекао бих (или се бар надам) да ће за следећу годину морати више да се потруде око дизајна ако желе да задрже водећу позицију на тржишту

Link to comment

Niko ne kaže da je jeftina ali je "plastika"za telefon koji je No#1 u svetu od 600-700 eura prosto ne ide da bude pravljen od plastike.

Link to comment

Pikirao sam na ovo što je Zverilla napisao.Kad sam već ovde... Jako me nervira što kada uđem u galeriju, učitava mi sve albume iz picase. Onda odem na opcije i kažem učitavaj samo slike iz uređaja, ali taj set up se poništava kada opet uđem u galeriju... Kako to da se sredi za stalno™.

Link to comment

Jel? To je nešto novo? Kod mene to nema.Doduše ja sam na ICS (4.0.3) tako da, možda je to nešto vezano za JBJesi probao u "account and sync"-u da mu kazeš da ti ne sihronizuje Picasa nalog?

Edited by eye of the beholder
Link to comment
Niko ne kaže da je jeftina ali je "plastika"za telefon koji je No#1 u svetu od 600-700 eura prosto ne ide da bude pravljen od plastike.
Da, poenta je da za te pare mora da pruži SVE. To, da li je nekome plastika bitna ili ne, nije važno, radi se o tome da je bezobrazno da za toliki novac ne bude sve vrhunsko. A ta plastika svakako nije vrhunska, tu se makar svi slažemo.
Link to comment
:huh:gde sam to pisao?ruzan jeste, al sto je plastican ne vidim kao problem
Sorry, my bad, loše sam protumačio tvoj poslednji post tj:
(istina, oba hipoteticka telefona cuce u nekoj ogavnosti od zastitne kutije, al to nije bitno kad se raspravlja phonometrija)
Mada meni S3 uopšte nije ogavan, i kada ga izvadim iz futrole, stvarno uživam da ga držim u ruci.
Link to comment

Meni je i dalje nestvarno da oni fakticki uopste nisu promenili dizajn. U ovako velikoj utakmici, sa konkurentima koji se polomise da otkinu deo trzista ti izadjes sa demode dizajnom (koji ni kada se pojavio kao S3 nije bio ni malo spektakularan, bar meni), pa zar je bilo tesko smisliti nesto bar malo drugacije. Cini mi se da bar 50% ljudi koji bacaju velike pare za smartfonove puca na izgled i to koliko je telefon "cool", a ovo sad tesko da je vise cool i IN. Stavise, tesko mogu da vidim da ce mnogi da pojure da svoj relativno nov i po karakteristikama i dalje veoma napredan S3 da zameni za S4. Cist autogol.Mada me ovo ni malo ne pogadja jer su mi Samsung telefoni odvratni otkad su se pojavili pre xy godina. Vise sam zaprepascen sa neke fenomenoloske strane, razocaran ni najmanje :wicked:

Link to comment

Pa to, dizajn jeste loš i jeftin i to ne bi bio problem kod nekog osrednjeg modela, ali kod vrhunskog telefona koji pretenduje da bude lider i košta ovoliko moralo je nešto drugačije.Skoro su rekli da su se opet odlučili za plastiku jer je jeftinija i brža za proizvodnju. Još danima puštaju tizere novog modela, drže izgled u tajnosti a on na kraju isti kao i S3. :isuse:Čini mi se da je ovo neki zenit ne samo za Samsung već za sve proizvođače, bar što se hardvera tiče. Ne vidim šta tu posebno mogu budžiti u narednom periodu i šta revolucionarno mogu predstaviti. Prosto su postali dosadni, i Apple i Samsung i svi ostali. Ekrani su vrhunski, velike diagonale, dobre kamere. Za mnogo jačim procesorima mislim da nema potrebe. Bolje da malo porade na softveru i eventualno na dizajnu.Ja u odnosu na Samsung uvek dajem prednost nekom htc modelu. U ovom slučaju bi to bio htc One u odnosu na S4.

Edited by mr@ki
Link to comment
Meni je i dalje nestvarno da oni fakticki uopste nisu promenili dizajn.
мени је нестварно да они јебено у свему копирају apple :D могли су комотно и да га назову s3s
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...