Jump to content
IGNORED

The Fighter (2010)


3opge

Recommended Posts

Fighter je zasluzio sve moguce oskare i daleko iza sebe ostavio cak i prekalkulisanog i hladnog Finchera.David O. Russel prevazilazi subverziju (spanking the monkey), ironiju (three kings), postmoderno zezanje (i love huckabees) i usvaja skoro Felinijevski izraz da bi zahvaljujuci najvise potpuno spontanom Baleu napravio ovo remek delo.

Edited by korindjar
Link to comment
  • 2 weeks later...
Fighter je zasluzio sve moguce oskare i daleko iza sebe ostavio cak i prekalkulisanog i hladnog Finchera.David O. Russel prevazilazi subverziju (spanking the monkey), ironiju (three kings), postmoderno zezanje (i love huckabees) i usvaja skoro Felinijevski izraz da bi zahvaljujuci najvise potpuno spontanom Baleu napravio ovo remek delo.
stari neprijatelju, skidam ga po tvojoj preporuci upravo. Nemo' me razocarati...Edit: super je! Edited by Mp40
Link to comment
Fighter je zasluzio sve moguce oskare i daleko iza sebe ostavio cak i prekalkulisanog i hladnog Finchera.David O. Russel prevazilazi subverziju (spanking the monkey), ironiju (three kings), postmoderno zezanje (i love huckabees) i usvaja skoro Felinijevski izraz da bi zahvaljujuci najvise potpuno spontanom Baleu napravio ovo remek delo.
thefighter.jpgSad prvi put ovo vidim, a sinoc u bioskopu sam bas pomislio na Fellinija!Elem, strava film. Konvencionalna prica, a vaznesena na 10ti stepen 1 fenomenalnim deliverijem, maestralnom rezijom, jedebilnom fotografijom, glumom (koja to i nije)... ma svime. Bilo mi je zao kad se zavrsio, nedostajace mi ti ljudi. :(C. Bale je fenomenalan, mislim da bi trebalo da nadbaci (cak) i Rusha u trci za oskara za "sporednu" ulogu. Cak i M. Wahlberg je veoma, veoma dobar, cvrst kano klisurina. Apsolutno svi likovi su totalna gotiva... ali ipak najvise Amy Adams, sta da kazem, mene je osvojila (sto je tesko u pm).amy-adams-the-fighter-la-10-12-10-kc.jpg
Link to comment
thefighter.jpgSad prvi put ovo vidim, a sinoc u bioskopu sam bas pomislio na Fellinija!Elem, strava film. Konvencionalna prica, a vaznesena na 10ti stepen 1 fenomenalnim deliverijem, maestralnom rezijom, jedebilnom fotografijom, glumom (koja to i nije)... ma svime. Bilo mi je zao kad se zavrsio, nedostajace mi ti ljudi. :(C. Bale je fenomenalan, mislim da bi trebalo da nadbaci (cak) i Rusha u trci za oskara za "sporednu" ulogu. Cak i M. Wahlberg je veoma, veoma dobar, cvrst kano klisurina. Apsolutno svi likovi su totalna gotiva... ali ipak najvise Amy Adams, sta da kazem, mene je osvojila (sto je tesko u pm).amy-adams-the-fighter-la-10-12-10-kc.jpg
u pravu si stari macoru, potpuno sam zaboravio crvenokosu Amy, o njenoj glumi treba pisati studije.kakva gozba od filma...
Link to comment

:)pogledaj curu od milijun dolara, i tamo scene vise lici na boks od ovih kecera.al obavezno moras pogledati i neki boks, da mozes da poredis.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Potrebno je nekakvo majstorstvo da se najnebitnija zamisliva komponenta izvuce iz smese i na nju uperi ostrica kritike. Ali, pretpostavljam da je to mala cena za ocuvanje imena velikog forumskog cinika.

Edited by Indy
Link to comment

iskreno, i ja mislim da je wahlberg imao daleko tezi posao nego bale - i da ga je odlicno izneo. o boksu ne bih znala (mozda luba, lrd?) veoma dobar film, svejedno.

Edited by Aleksija
Link to comment

:)potrebno je biti pravo zlonameran pa u kritici 2 bitne komponente videti bilo kakav cinizam.ili biti totalni duduk, pa smatrati bejlovu ulogu i scene boksa u filmu o boksu najnebitnijim mogucim komponentama.dozvoljavam da se radi i o teznji za ocuvanjem imena velikog forumskog kalimera, sto svakako postujem :)kakogod, markimark >>> bejl

Edited by ToniAdams
Link to comment
...o boksu ne bih znala ...
Mozda bih ja znao, samo sto ga u filmu nisam primetio. Gledao sam, ovaj, film.Usput, kakav je bio balet u Black Swanu? dry.gif+ I kakvo je bilo jahanje u True Gritu?Olmo 1 filmsku olimpijadu? Dosadni filmovi inace, ko da drzi paznju na ekranu ceo sat i po. Edited by Indy
Link to comment

scene boksa su namerna stilizacija, zar zasita mislite da se O. Russelu moze slucajno desiti da prikaze recimo slow motion u kome se vidi da je udarac fingiran tako sto je u realnom vremenu izveden usporeno. nisam dzabe pominjao Felinija.najfilmicnije scene boksa ikada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...