Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

3 minutes ago, Lancia said:

banujte Harpera :fantom:

 

Sto je najgore, tekst je sjajan a autor poznaje srpski sport bolje od ogromne vecine Srba, ukljucujuci i srpske sportske novinare.:D

  • +1 1
Link to comment

Sutra cu vam prevesti ceo tekst. Vec sam legao. Ima nas i koji radimo ujutro.

Naslov je izvucen iz konteksta. Novinar je odlican poznavalac srpskog i ex yu sporta. Igra se recima i citira ono nase da “umiremo u lepoti igre” a da je Djokovic jedini iznimak i daje prioritet rezultatu. Recenica koja je izazvala polemiku je nastala igrom reci gde je sklopio rimu. Prevedeno ispravno bi bilo. “ Ako nastavi da bude tvrdoglav, ne samo da nece umirati u lepoti, vec ce zavrsiti na optadu. Bellezza-Monezza (lepota-otpad)

  • +1 1
  • Hvala 5
Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Sto je najgore, tekst je sjajan a autor poznaje srpski sport bolje od ogromne vecine Srba, ukljucujuci i srpske sportske novinare.:D

Nevezano, to je specijaliet komentara na b92, dok sam ih citao :)

Link to comment
1 minute ago, Poludziber said:

Sutra cu vam prevesti ceo tekst. Vec sam legao. Ima nas i koji radimo ujutro.

Naslov je izvucen iz konteksta. Novinar je odlican poznavalac srpskog i ex yu sporta. Igra se recima i citira ono nase da “umiremo u lepoti igre” a da je Djokovic jedini iznimak i daje prioritet rezultatu. Recenica koja je izazvala polemiku je nastala igrom reci gde je sklopio rimu. Prevedeno ispravno bi bilo. “ Ako nastavi da bude tvrdoglav, ne samo da nece umirati u lepoti, vec ce zavrsiti na optadu. Bellezza-Monezza (lepota-otpad)

 

Tekst je i u google prevodu odlican, malopre sam ga procitao. Lekcija za mene da ako nesto komentarisem odem na izvor a ne na komentare ljudi koji taj izvor nisu dobro razumeli.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, harper said:

:frust:za mene sto nisam prvo procitao tekst nego komentar na tekst.

Desava se to svakome. Tekst je vise nego OK. Autor razumije srpski mentalitet i razumije Novakovu psihu, tako nesto se moze naci medju Talijanima. Medju Englezima i Njemcima ne moze. Previse im je balkanski mentalitet stran. Autor je uz to vrlo dobronamjeran i daje ocinski savjet Novaku. Mislim da je savjet pravi, pa mogu oprostiti autroru sto ne pominje da su i Australci i te kako naprvili greske.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...