Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

10 minutes ago, Tsai said:

 

nema veze sa tenisom, slazem se skroz. al ima veze sa tim da fizicki ne bi mogao da udje u zemlju u tom trenutku i samim tim ne bi mogao da igra turnir

Pa šta? Opljačka neki sirotan prodavnicu da bi imao za put na takmičenje, otputuje, osvoji. Za pljačku u zatvor, za trofej svaka čast. 

 

Opusti se i uživaj. Postoje male šanse da svedočiš možda i najvećem dostignuću u istoriji sporta i to od strane pretpostavljam tvog omiljenog sportiste. Jedva čekam da počne!

 

Edit: a možda i nije falsfikovao, ko zna.

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Pa šta? Opljačka neki sirotan prodavnicu da bi imao za put na takmičenje, otputuje, osvoji. Za pljačku u zatvor, za trofej svaka čast. 

 

Opusti se i uživaj. Postoje male šanse da svedočiš možda i najvećem dostignuću u istoriji sporta i to od strane pretpostavljam tvog omiljenog sportiste. Jedva čekam da počne!

 

opljacka sirotan prodavnicu vs multimilioner falsifikuje test a ima i drugih legalnijih opcija

:isuse:

kazem ti, nisam siguran kolko mogu da uzivam u ovome, bas zato sto mi je jedan od omiljenih sportista

Link to comment

 

Malo sam detaljnije pogledao onaj sajt imigracionog ministarstva i imam jednu ispravku - Đokovićeva viza (i ostalih učesnika AO) je klasa 408, što znači da i oni imaju automatsko izuzeće, ali i dalje podležu obaveznoj vakcinaciji kao i svi ostali (tekst u plavom na vrhu stranice, ili stranica iznad).

 

a person who holds a Temporary Activity (subclass 408) visa in the ‘Post COVID-19 Economic Recovery Event’ stream and who is supported by the Global Business and Talent Attraction Taskforce

 

SaE

  • +1 1
Link to comment
Just now, hefaca said:

Samo da Nole ne zapati tamo omikron... Nepun mesec posto je ovde isti sirio...

Jedino da se vadi da je delta bila...

 

pa postoji teorija da je 26. stvarno bio pozitivan, ali ne bi stigo na excemption, pa su samo vratili rezultat na 16.

onda ima antitela i miran je :lolol:

btw, neko na forumu je spominjao da je muljanje moguce samo u pomeranju datuma, ne mogu da se setim ko, prevrtecu temu unazad

Link to comment
12 minutes ago, Tsai said:

 

opljacka sirotan prodavnicu vs multimilioner falsifikuje test a ima i drugih legalnijih opcija

:isuse:

kazem ti, nisam siguran kolko mogu da uzivam u ovome, bas zato sto mi je jedan od omiljenih sportista

 

e bre tsai ... kakav si ti navijac

 

 

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

opljacka sirotan prodavnicu vs multimilioner falsifikuje test a ima i drugih legalnijih opcija

:isuse:

kazem ti, nisam siguran kolko mogu da uzivam u ovome, bas zato sto mi je jedan od omiljenih sportista

Ok, nije tebi lako :D

 

Samo još ovo: 

1)ne znamo da li je falsifikat ili ne, nećemo nikada ni saznati. žao mi je da sebi ogadiš omiljenog sportistu zbog nekih id-jeva sa tvitera. Ako ti se zgadio generalno jer je antivakser, laže i siluje učešće po svaku cenu, to je druga stvar.

2)ti si uveo kao krunski argument da mu GS ne bi bio čist zato što ne bi bio fizički u Melburnu da nije muljao. Primer je trebalo da pokaže da to nije validan argument sam po sebi. 

 

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

kazem ti, nisam siguran kolko mogu da uzivam u ovome, bas zato sto mi je jedan od omiljenih sportista

A zasto ne otvoris/nacnes temu - ne zezam se/te - o potrebi razdvajanja sportiste od njegovog dela, analognoj bilo kojoj umetnosti, knjizevnosti, filmu...

Ima na hiljade slucajeva u kojima bi pomenuti bili eticki diskvalifikovani kao ljudi, ali bi ostali veliki - po neki i nenadmasni - u onom sto su (u)radili...

Mislim, kada smo vec kod Djokovica - ja tenis ne podnosim - o samom Djokovicu mislim sta mislim, ali u trenutku kada izadje na teren sve pada u vodu: on je tamo, tvrdi se, a ja verujem, majstor 1 car, koji cija vestina i vise od vestine nece da bude nista manja ma sta uradio, ma kakav bio i ma kakvi mu bili tata i mama.

Tesko je razdvajati ove elemente, narocito uz emocije koje idu uz recimo sport sa sve odvratnom politickom i svakom drugom manipulacijom, ucestvovao on ili se slagao ili ne, svejedno...

Hocu reci, pokusavam: njegova omiljenost kod tebe licno (ovo nije ironija) niti umanjuje niti povecava njegovu vestinu/velicinu: on nece biti nista manji teniser i ako je muljator, ako jeste...

I u takozvanom RL verovatno svako od nas moze da navede primer coveka koji je majstor svog posla, ali i dzukela, skot po svim kriterijumima.

Uostalom, seti se Kleja/Muhameda Alija: to sto je odbio da ide u vojsku/rat bilo je mozda eticki u trenutku kada Vijetnamski rat u Americi nije imao podrsku, ali je bilo izrazito neeticki prema onih milion mladih ljudi koji jesu otisli, bez obzira na tojesu li morali ili isli dobrovoljno...

Ni jedno ni drugo ne umanjuje njegovu velicinu kao velikog sportiste.

  • +1 5
Link to comment
6 hours ago, Gojko & Stojko said:

Kao što si sam rekao u nastavku, loše čitaš. Taj broj na koji si se pozvao (4760 za decembar) uključuje sva izuzeća, ne samo nevakcinisane. Strani igrači i zvaničnici na AO kojima je putovanje odobreno u decembru ulaze u onu kategoriju Critical skills - other kojih je bilo 1629, uključujući i Đokovića i Voračovu. Nadam se da ti je iz cele priče na ovoj temi jasno da su svi ostali vakcinisani, kao i čitava procedura, i koliko sa svojim prethodnim izjavama nisi u pravu, tj. kolike su razmere izlaženja TA u susret Đokoviću.

 

SaE

 

New arrangements for eligible visa holders

From 15 December 2021, fully vaccinated eligible visa holders can travel to Australia without needing to apply for a travel exemption. This includes eligible visa holders in Australia seeking to depart and return. 

 

I iza toga sledi lista podklasa viza koje se smatraju Eligible. Kako ja to citam, a mozda ponovo gresim, je da svi vakcinisani  ne moraju da traze izuzece nakon 15.12

detaljna analiza je malo teza jer definitivno nemamo sve potrebne podatke, ukljucujci i kada je ko aplicirao za izuzece.

 

 

 

Link to comment

UŽIVO Novakov trening izbrisan sa spiska, čeka se konačna odluka ministra

6.30 - Moguće "solomonsko" rešenje 

Hrabre i reči bivšeg zamenika sekretara australijskog odeljenja za imigraciju Abula Rizvija.

On navodi da bi Novak i uz odluku o deportaciji mogao da odigra turnir, jer bi imao pravo na žalbu.

To bi nateralo vlasti da mu dodele privremenu vizu koja bi mogla da potraje do kraja takmičenja.

"Ukoliko ministar ukine Đokoviću vizu i on uloži žalbu, opcija koja je otvorena za ministra bi bila da ga pusti iz pritvora uz 'pomoćnu' vizu dok žalba traje. To bi moglo da potraje dovoljno vremena da se Đoković takmiči na Australijan openu", rekao je Rizvi.

To se poklapa sa pričom doktora politikologije iz Australije, Pitera van Onselena.

"Odluka nije binarna i ne znači da Novak može samo ostati ili biti deportovan. Mogu da mu daju uslovnu vizu, koja je ograničavajuća i koja mu daje naznake gde može da se kreće i šta može da radi. Ili može da ostane u administrativnom pritvoru, gde bi imao samo dozvolu da ide na stadion da igra ili trenira. Ima opcija koje nisu samo jednostavno deportovanje ili odustajanje od toga."

 

5.15 - Badio podgreva nadu

Kondicioni trener Đokovića, Ulises Badio, objavio je fotografije sa treninga, u dobrom raspoloženju je ćaskao sa Novakom, a navijači su već ovo protumačili kao pozitivnu signalizaciju da sve ide svojim tokom.

U međuvremenu, u toku je dilema oko popodnevnog treninga Đokovića jer je njegovo ime izbrisano sa liste.

"Nije poznato da li je čekanje Houkove odluke uticalo na to popodnevni trening pred početak Australijan opena. Postoji šansa da je sve odrađeno iza zatvorenih vrata, pošto nije moguće videti ni uživo prenos sa tog terena, jer je blokiran prenos", navode australijski mediji.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...