Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

Cumulative fatigue mi ne piju vodu jer obično odigra dva mastersa između W i USO, a sada će pretpostavljam odigrati OI i jedan masters. Za vremenske zone mogu donekle da razumem, imaće jednu daleku zonu više u rasporedu nego obično, ali od kraja OI do USO ima mesec dana. Nije baš da nema vremena da se navikne.

Edited by Heaviside
Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Cumulative fatigue mi ne piju vodu jer obično odigra dva mastersa između W i USO, a sada će pretpostavljam odigrati OI i jedan masters. Za vremenske zone mogu donekle da razumem, imaće jednu daleku zonu više u rasporedu nego obično, ali od kraja OI do USO ima mesec dana. Nije baš da nema vremena da se navikne.

 

Kad bi sve zavisilo od Novaka donekle bi imalo smisla ovo sto govoris. Na zalost, tenis igraju i drugi igraci, koji ce se dva meseca podrediti US openu dok ovaj nas veseljak bude trenirao bunovan jer mu je vreme da spava i prevrtao se po krevetu nocima jer bi da spava a telo oseca da mu je vreme za trening. Svaki takav dan je uludo potrosen u odnosu na konkurenciju koja ih nece trositi.

 

Jebi ga, nije slucajno to sto ce od potencijalnih favorita za osvajanje US Opena u Tokiju igrati samo Novak i Medvedev. Hajde da kazemo da je u tom krugu mozda i Zverev. U medjuvremenu je od Tokija odustao i Beretini. Mada, mene niko od njih ne plasi toliko koliko me plasi Rafa, on je od momenta kada je prespavao poraz od Djokovica u polufinalu Pariza poceo da se sprema za osvajanje Njujorka i sigurno ce doci spreman i nabrijan kao retko kada.

Link to comment

nema od rafe ništa na betonu ili travi. super da se sprema jer sigurno može da skine nekog od nezgodnih, ali da je pretnja novaku, to vrlo sumnjam. 

Link to comment

+1

 

Jeste Rafa u padu ali su Novak i ostali pokušali da peak-ju i na Vimbldonu, a neki će i na Olimpijadi. Solidna je to prednost za Rafu koji će biti maksimalno motivisan. Mislim da neće uspeti da pobedi u dva dugačka i teška meča za redom ali možda dođe do Novaka bez velike borbe i tada može biti zeznuto. 

 

Ovo sa otežanim treningom i tempiranjem forme zbog Olimpijade donekle razumem. Kažem donekle jer ne razumem taj proces generalno, ali pretpostavljam da su na to mislili Beker, Toni Nadal i ostali koji su izjavili da bi ih iznenadilo ako Novak bude igrao na OI. Ne znam da li mu to ozbiljno smanjuje šanse ili se radi o tome da nisu očekivali da će Novak sebi ni za mrvicu otežati osvajanje kalendarskog slema. Kako god, rispekt za Novaka što je pokazao muda. Old skul potez, bez kalkulacija ide na sve. Drago mi je i kao navijaču Srbije što ćemo imati takvog genija još jednom na OI.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, bags said:

Niko osim Novaka nije favorit protiv zdravog Rafe na US Openu. 

 

Upravo tako. Taj isti Rafa je osvojio jedan US Open vise od Novaka koji vazi za kralja vestackih podloga. Tri usred Novakove totalne dominacije (2013, 2017 i 2019) i jedan bas protiv Novaka (2010).

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Jean-Luc Picard said:

I 2013. je bilo protiv Novaka. 

 

Da, to sam mislio da se podrazumeva. 2:1 je za Rafu u finalima tamo.

Link to comment

Rafa treba svaki dan da pali svecu nekom svecu za us open-e 2017 i 2019. posebno onaj 2017e. prvi meč protiv nekog nosioca u polufinalu (24) a u finalu protiv 28-i nosioca. ok, on igra protiv onih koji mu dodju, ali ne treba od rafe praviti nekog bauka na us openu. 

  • +1 1
Link to comment



 
Ovo je fenomen o kojem se piše sve više, a ja da ne dužim, evo koga zanima jednog interesantnog dela iz knjige koju trenutno čitam:
 
Spoiler sjbUEb5.jpeg
 


Jokara, ti li si?? :šalimse:

Drugačiji mi je to ipak pritisak i način na koji se sa njim nose košarkaši i Nole... Čak mislim da jedna promena vremenske zone više (iako ekstremna) može (povremeno) dobro da dođe za prebacivanje psihofizičkog stresa i mentalno resetovanje. Imaju teniseri mnogo iskustva sa jet-lagom a Nole je to sve savladao bolje od drugih i plan mu nije sigurno da pregori na dalekom istočnom suncu. Uostalom mesec dana je dovoljno za mnogo šta jer bi prvi meč na USO igrao prvih dana septembra. Nadam se da Kanada nije u planu a Sinsinati (će) dobro posluži(ti) za proveru forme.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment
34 minutes ago, Ros said:

Rafa treba svaki dan da pali svecu nekom svecu za us open-e 2017 i 2019. posebno onaj 2017e. prvi meč protiv nekog nosioca u polufinalu (24) a u finalu protiv 28-i nosioca. ok, on igra protiv onih koji mu dodju, ali ne treba od rafe praviti nekog bauka na us openu. 

 

Ako od nekog treba praviti bauka onda je to igrac sa 20 Slemova koji u ukupnom skoru protiv Novaka zaostaje dve pobede na skoro 60 meceva i na turniru o kojem govorimo vodi sa 2:1 u pobedama u finalima. Ko bi drugi mogao biti toliki bauk?

Edited by harper
Link to comment

A dobro sad, nije više to taj Rafa. Medvedev je već dve godine bolji igrač od njega na betonu. Na USO su mi njih dvojica podjednako opasni pošto je GS u pitanju i Medvedev igra na OI. Možda se za mrvicu više plašim Rafe jer mi deluje da je ovaj us open shvatio neobično ozbiljno čak i za njegove standarde.

Edited by Heaviside
Link to comment
44 minutes ago, harper said:

 

Ako od nekog treba praviti bauka onda je to igrac sa 20 Slemova koji u ukupnom skoru protiv Novaka zaostaje dve pobede na skoro 60 meceva i na turniru o kojem govorimo vodi sa 2:1 u pobedama u finalima. Ko bi drugi mogao biti toliki bauk?

 

s tim da je druga pobeda ujedno i poslednja na terenima koji nisu sljaka, i datira iz 2013-e.

ova mladjarija moze biti mnogo opasnija.

Link to comment

Mozda je najbolje da mladjarija ( cipiripi,zverev,medved) i rafa budu u drugom delu i da najbolji dodje do finala. :D

 

Mislim da ce Novaku konacno doci i Rubljev. Vreme je. Ne bi bio los ni Federer ako ne preda pre. Za njega sam jedino 100% siguran da nema sanse da dobije Novaka ikada vise.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...