Jump to content
IGNORED

To, mačko!


Afterburner

Recommended Posts

unapred se ogradjujem jer sam laik za tenis, ali neshvatljiv mi je ovaj argument vetra...kako je to ometajuci faktor za najboljeg igraca danasnjice (kome je anticipacija jedan od vecih kvaliteta kako harper rece) a za ostale igrace se to ne uzima uopste kao faktor...vlazna vs suva sljaka razumem, podlogu razumem, ali vetar mi nije najjasniji

 

edit: pod uslovom da ovi vasi postovi nisu ironicnog karaktera

Edited by 1n54jd3r
Link to comment

Apsolutno ima smisla kad si majstor i zasnivaš igru na preciznosti plasiranja udaraca blizu linije. :)

 

Sent from my SM-N910C

Link to comment

Pa da, sto si savrseniji igrac, to savrsenstvo vise do izrazaja dolazi u odlicnim uslovima. Zato je Novak najbolji u zatvorenom. Nista mu ne smeta i gadja ko lud :)

Link to comment

Izmedju Australije 2012 i Vimbldona 2014 covek je odigrao 6 finala od 9 slemova koji su se igrali. Izgubio je 5. Kiša na RGu 2012 nakon koje se Rafa vratio u meč, prvi Endijev slem i ludacki prvi set na US openu 2012, Endi na Vimbldonu 2013 je odigrao meč života, Rafa 2013 US open i 2014 Pariz.

 

Imas onda i ispadanje u polufinalu US opena 2014 od Nisikorija, kada su i Rafa i Federer i Endi ispali. Potpuno neshvatljiv poraz.

 

Njegova osnovna igra nije bila nista losija od onoga sto igra danas, ali nekako mi se cini da sada bolje tempira formu za slemove i da uspeva igrati najbolji tenis kada je najpotrebnije.

 

Daklem, ako dobro vidim, tempiranje forme je kljucno. U prevodu, sazreo je u medjuvremenu.

Link to comment

unapred se ogradjujem jer sam laik za tenis, ali neshvatljiv mi je ovaj argument vetra...kako je to ometajuci faktor za najboljeg igraca danasnjice (kome je anticipacija jedan od vecih kvaliteta kako harper rece) a za ostale igrace se to ne uzima uopste kao faktor...vlazna vs suva sljaka razumem, podlogu razumem, ali vetar mi nije najjasniji

 

edit: pod uslovom da ovi vasi postovi nisu ironicnog karaktera

 

Svim igracima je vetar ometajuci faktor ali nesto vise igracima koji igru zasnivaju na plasiranim udarcima u odnosu na one koji se oslanjaju na probojnu snagu. Prvo ono sto je logicno, na lopticu koja ima vecu brzinu manje utice vetar, to jest, potrebna je veca snaga vetra da poremeti njenu trajektoriju. Drugo, vetar obicno ne duva konstantno istom jacinom vec u periodima jacih i slabijih naleta, sto onemogucava igrace cija igra se zasniva na ritmu (kao sto je Novak) da "izbazdare" udarce, jer isti udarac koji treba da ode na isto mesto pod jacim naletom vetra moze da se prebaci preko linije ili padne plice nego sto igrac ocekuje ako vetar duva prema njemu.

 

Dodatno, Novak ima problem sa vetrom na sljaci koji vecina drugih igraca nema - on igra sa socivima.

Link to comment

Dodatno, Novak ima problem sa vetrom na sljaci koji vecina drugih igraca nema - on igra sa socivima.

ne vezano za podlogu na kojoj se igra vetar je vrlo otežavajući faktor za bilo koga ko nosi sočiva. sočivo u oku se brže suši zbog vetra i potrebno je češće treptanje da sočivo ne bi peckalo. verujem da frustrira u takvim situacijama

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ne vezano za podlogu na kojoj se igra vetar je vrlo otežavajući faktor za bilo koga ko nosi sočiva. sočivo u oku se brže suši zbog vetra i potrebno je češće treptanje da sočivo ne bi peckalo. verujem da frustrira u takvim situacijama

 

Eto, to nisam ni znao.

Link to comment

Donekle se ne slažem sa Harperom u vezi vetra. Vetar više smeta igračima koji igraju ravnije i agresivnije jer je margina za grešku manja. Spinašima smeta dosta manje. Novak je univerzalac koji sigurno ume da prilagodi igru po potrebi i sigurno će mu vetar smetati manje od nego likovima poput Berdiha ili recimo Kirgiosa. 

Druga je stvar što on često ima taj fatalistički stav kada uslovi nisu idealni ali to je već psihološka stvar mnogo više nego igračka. 

Link to comment

U vetrovitim uslovima moraš da paziš na sporije udarce koji dugo putuju...slajsove kratiš...lobovi i dropovi su veliki rizik.

Kod tehničara poput Novaka, i pored bogatog arsenala udaraca, iako je u stanju da svoju taktiku menja tokom meča, svaki spoljni faktor na koji ne može znatno da utiče naravno da unosi nemir, izbacuje iz fokusa i njegova igra se u takvim situacijama često ne može prepoznati. I teško mentalno izlazi iz toga.

Novak je i dalje na donjoj granici prosečne brzine udaraca, ne samo zbog svoje postavke igre već i zbog mišićne mase koju ne sme da pojača jer bi se to naravno drastično odrazilo na brzinu refleksa i kretanja i naravno na pokrivanje terena. 

Prostora za neke veće modifikacije u stilu njegove igre nema...ali očigledno da za to i nema potrebe...

 

...to je zadatak za ostatak ekipe na turu.

Edited by Musky
Link to comment
  • 1 month later...

Koliko smo mi zapravo iskompeksirani, koliko nemamo samopostovanja i koliko ne znamo da cenimo pravi uspeh mozda ce nam najbolje objasniti vlasnik 18 zlatnih olimpijskih medalja, Majkl Felps.

 

Jedan od njih je Majkl Felps, Amerikanac koji je osvojio čak 18 zlatnih medalja na olimpijskim igrama.

Već smo vas "obavestili" da su se upoznali u Riju, a sada vam prenosimo kako je to izgledalo iz ugla legendarnog plivača.

"Bukvalno sam pomislio: "To je Đoković. Nasmeši se, klimni glavom", ali onda sam odlučio da ga pozdravim, baš me briga. Završili smo pričajući o raspoedu, kada on nastupa, kada ja. Super je, prizeman. Lako je razgovarati s njim. Bilo je to super za videti. Gledao sam mnogo njegovih mečeva preko televizije, a imao je gomilu epskih", rekao je Felps

Dok će Felps pokušati da svoju plivačku karijeru okonča sa 21 zlatnom medaljom oko vrata, Đoković će se u Riju boriti za prvo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...