Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

to može na filmu...

 

bio skoro slučaj ovde, tip ubio nekog i gledao isti film...  svinje par dana ni da pipnu, onda on rešio da proba nešto drugo i tu su ga valjda skembali

 

Iz svinjarskog kraja sam, naslušao sam se jezivih priča o nestalim ljudima i pre i posle filma "Svinje i dijamanti"(koji prevod). A gladna svinja jede SVE - od živog pacova do mrtve svinje

 

@Miralem

 

Ljudsko meso smrdi, cenim i najgora argentinska dve godine zamrznuta na sumnjivoj temperaturi govedina je raj za nos kad se poredi sa mrtvim čovekom. A i posle panglovanja/tranžiranja opet imaš nezavidan broj ostataka koje treba ukloniti.

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Kako ono bese, ako dozvolimo da svi poseduju oruzje, posten svet ce se poubijati, a kriminalcima i dalje nece dlaka s' glave faliti?

 

Homeowner shoots,critically wounds burglary suspect

 

The homeowner  told police he was in his shed at the front of his property in the 2400 block of Sumpter  when he heard a rustling noise in the brush along a wooden fence about 10:30 a.m.  He saw someone moving along the fenceline. A man then appeared and  lunged at the homeowner, who then opened fire once, said Willis Huff, an investigator with the Houston Police Department. The resident described the intruder as being "as big as a bear." The homeowner, who is in his 60s, was not injured. He has not been charged with any crime.

[...]

One neighbor said crime is common enough in the community and defended their neighbor.

"I would do the same thing," said Kimberly Reyes, 26, who lives next door with her husband and three children. "We all have a right to defend our homes."  

Reyes describes her neighbor as a quiet man who keeps to himself. 

http://www.chron.com/houston/article/Homeowner-shoots-burglary-suspect-6610591.php

Link to comment

Više ljudi je do sada već nekoliko puta kačilo statistike koje nedvosmisleno pokazuju da to jeste tako. Sada ti možeš, svaki put kad se neko uspešno odbrani, da kačiš te vesti, ali to ništa ne menja. Inače, ovo jeste situacija u kojoj će se žrtva najbolje snaći - da je provalnik stajao lice u lice sa ovim likom ... to već ne bi išlo tako glatko.

 

Ova ubistva po školama jesu posledica široke dostupnosti naoružanja. U samoodbrani od provalnika, silovatelja i sl. to isto oružje se de fakto nije baš najbolje pokazalo. E sad, ja nisam nikakav gun control lobista. Ja samo ne vidim zašto bismo ignorisali ove činjenice. Meni se zapravo ne sviđa kada se sve ovo koristi kao argument za gun control - više sam u fazonu da je to kolateralna šteta koja dolazi sa nekim slobodama, i ne vidim zašto bi se te slobode zbog toga ukidale ili od njih zaziralo. Ali to je neka druga tema.

Link to comment

Više ljudi je do sada već nekoliko puta kačilo statistike koje nedvosmisleno pokazuju da to jeste tako. Sada ti možeš, svaki put kad se neko uspešno odbrani, da kačiš te vesti, ali to ništa ne menja.

Kako ne menja? Jedan los momak manje, to je win win i za dustvo i za ovog dobrog momka sto je odbranio svoj zivot.  

 

Ovakve vesti treba da se kace, jer ruse famu da kad dodje stani- pani, dobri momci imaju zent da pucaju, a i ne umeju da obezbede utoku kako treba, pa im zato i ne treba dozvoliti da poseduju oruzje. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...