Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

Poslednjih dana se baš ozbiljno zapucalo po Ameriki, škole, fakulteti, sudnice,...  čak se i prelilo u Kanadistan gde jedan kanadski libertin juče-prekjuče obukao u kamuflažno i krenuo da koka pandure....

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

klaatu barada nnnnnnecktie..... nectar?.... nickel??.... noodle!... it's an "n" word, it's definitely an "n" word! klaatu... barada... n.......... okay... that's it! - klaatu Obama nikto!!

 

tumblr_mlw0ruhi5w1qiz3j8o1_r1_500.gif

Link to comment

Poslednjih dana se baš ozbiljno zapucalo po Ameriki, škole, fakulteti, sudnice,...  čak se i prelilo u Kanadistan gde jedan kanadski libertin juče-prekjuče obukao u kamuflažno i krenuo da koka pandure....

 

To zahteva 1 žustru reakciju medija! Evo, CNN je uspeo da smanji broj school shootings iz poslednjih 18 meseci sa zabrinjavajućih 74 na opuštenih 15... promenivši definicije :isuse:

 

"It's not a school shooting when someone goes and shoots a specific person on campus. It's just a shooting that happens to take place at school."

 

Stara definicija: - any instance in which a firearm was discharged within a school building or on school grounds, as documented in publicly reported news accounts. This includes assaults, homicides, suicides, and accidental shootings."

 

Nova definicija je isto to, samo se brišu "homicides, suicides, and accidental shootings". Moraš da pobiješ impresivan broj ljudi da bi počinio praaavi school shooting.

 

Edit: link.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam slikao proceduru, ali pise da moras imati 21 godinu. Mislim da je to cela procedura. Ako neko zna vise neka kaze, ali mi drugar koji voli oruzje rece "Ako imas 800$ mozemo sada da odemo i kupimo koje oces oruzje." Da budem iskren kada je vec takva politika kupovine oruzja ne cudi me sto bi svako da ima pistolj "za svaki slucaj".

 

A posto sam bio na nekoj svadbi kao svaki naivni evropljanin sam prokomentarisao kako moze lako da se kupi oruzje na sta sam dobio komentar "i bolje bi bilo".

 

You gotta love the South!

Edited by Eraserhead
Link to comment

Nisam slikao proceduru, ali pise da moras imati 21 godinu. Mislim da je to cela procedura. Ako neko zna vise neka kaze, ali mi drugar koji voli oruzje rece "Ako imas 800$ mozemo sada da odemo i kupimo koje oces oruzje." Da budem iskren kada je vec takva politika kupovine oruzja ne cudi me sto bi svako da ima pistolj "za svaki slucaj".

 

A posto sam bio na nekoj svadbi kao svaki naivni evropljanin sam prokomentarisao kako moze lako da se kupi oruzje na sta sam dobio komentar "i bolje bi bilo".

 

You gotta love the South!

 

Procedura (za ovo na slici) je da popunis formular i sacekas oko 10 minuta da ti urade osnovni FBI background check.  Ako hoces pistolj onda (bar u NC) moras da trazis specijalnu dozvolu za kupovinu koja kosta $10 po primerku i mora da se vadi kod county sheriffa.  Sa tom dozvolom za pistolj mozes da kupis i duge cevi (rifle, shotgun, etc..)  Ne znam kakav legalan status imas, ali ako imas GC ili drzavljanstvo ne bi trebalo da imas problema. 

Link to comment

Procedura (za ovo na slici) je da popunis formular i sacekas oko 10 minuta da ti urade osnovni FBI background check.  Ako hoces pistolj onda (bar u NC) moras da trazis specijalnu dozvolu za kupovinu koja kosta $10 po primerku i mora da se vadi kod county sheriffa.  Sa tom dozvolom za pistolj mozes da kupis i duge cevi (rifle, shotgun, etc..)  Ne znam kakav legalan status imas, ali ako imas GC ili drzavljanstvo ne bi trebalo da imas problema. 

 

Da tako sam i mislio. Mozda nocas kad zavrsim sa poslom svratim do Walmarta. :D

Salim se, nisam ljubitelj oruzja, ali nisam mogao da verujem da je izlozeno za kupovinu kao da kupujes smrznutu hranu ili slatkise.

Link to comment

jbt, trebala bi mi mapa javnog zemljišta da slučajno nekom ne zalutam na posed. Osim, naravno, ako ima negde u Walmartu i tenk da se kupi, u tom slučaju nema veze...na kredit, naravno. 

Link to comment

Tenk može lagano preko ebaya, samo bez naoružanja.

 

Ne znam što se čudite, u Luizijani ljudi nalaze redovno aligatore i medvede u svojim dvorištima, logično je da imaju malo teške artiljerije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...