Jump to content
IGNORED

slobodan pristup naoružanju


Anduril

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    103

  • Anduril

    97

  • Turnbull

    75

  • Аврам Гојић

    64

Ali taj popular opinion nije nekakva prirodna pojava, to se formira novcem koji se kanališe u medije. Kad je Obama došao na vlast, krenula je priča kako će odmah da pone da pleni oružje na sve strane, i prodaja oružja je apsurdno skočila u prvih par meseci jer je stoka umislila da Država dolazi da ih razoruža. Nisu to bili neki spontano oformljeni stavovi o oružju, jednostavno je odgore stigao hatišerif, ovo su vam talking points, izvolite i informišite javnost tako i tako... i eto ti popular opiniona.

I to se desilo 2 puta - 2009 i 2013.  Ono kao "vi svi sto ste se zajebali 2009 i nakupovali se oruzja i ammo jer ste se plasili da ce Obama da vam sve to oduzme i na kraju se nista nije desilo, e sad 2013 ce stvarno, ali bas stvarno da vam sve oduzme i da vas posalje u UN/FEMA logore na socijalisticku re-edukaciju" :lolol:

Link to comment

:lolol:

 

Mislim, sve što si napisao stoji (imaš li mesta na zidu više!), i prokletstvo novca se ovde nikako ne može izuzeti iz jednačine, ali ona je ipak malo malo koplikovanija od toga da para vrti gde burgija neće. Prilično kompleksna povratna sprega je u pitanju.

Link to comment

Pa malo godvinujem :)

 

Ali kako da ti kažem, istom logikom možeš da kažeš - reći Jews are evil nije antisemitizam, jer oni koji to veruju imaju pogrešnu sliku o Jevrejima, kao o pohlepnim lihvarima koji upravljaju sveotm, a Jevreji zapravo nisu takvi! Well, duh.

 

Naravno da feminizam nije to što Supreme Gentleman misli da jeste, ali on misli da je feminizam to i sam to, i da je njegova jedina suština.

 

Ne mogu da verujem da vodimo ovu raspravu. Mislim, ne mogu da verujem da mrtav ozbiljan možeš da napišeš kako "feminism is evil" nije antifeminizam.

Pa covece, ako femiizam nije ono sto on misli da jeste - o cemu onda pricamo? 

 

Ili mozda mislis da on mrzi zene prirodn, pa mu je ova Dowd-ovska definicija dosla na volej samo tako?

Link to comment

I to se desilo 2 puta - 2009 i 2013.  Ono kao "vi svi sto ste se zajebali 2009 i nakupovali se oruzja i ammo jer ste se plasili da ce Obama da vam sve to oduzme i na kraju se nista nije desilo, e sad 2013 ce stvarno, ali bas stvarno da vam sve oduzme i da vas posalje u UN/FEMA logore na socijalisticku re-edukaciju" :lolol:

 

Kažu da se dešava u manjoj meri i posle svakog mass shootinga, bude taj spike u prodaji... za svaki slučaj. Ako krenu na mene tenkovima, da imam u šteku još poneku dugu cev.

Link to comment

Kažu da se dešava u manjoj meri i posle svakog mass shootinga, bude taj spike u prodaji... za svaki slučaj. Ako krenu na mene tenkovima, da imam u šteku još poneku dugu cev.

 

Ma znam.  Cak i da ne krenu tenkovima, nek napadnu sa obicnim puskama, sa koliko pistolja ili pusaka moze jedan covek da puca istovremeno?

Link to comment

Pa covece, ako femiizam nije ono sto on misli da jeste - o cemu onda pricamo? 

 

Ili mozda mislis da on mrzi zene prirodn, pa mu je ova Dowd-ovska definicija dosla na volej samo tako?

 

 

 

Nije on učesvovao u sofisticiranoj debati o varieties of feminism, niti ga to zanima. Nego je plain and simple napisao "feminism is evil". Reći da to nije antifeminizam je prosto neverovatna tvrdnja.

Link to comment

 

Mislim, sve što si napisao stoji (imaš li mesta na zidu više!), i prokletstvo novca se ovde nikako ne može izuzeti iz jednačine, ali ona je ipak malo malo koplikovanija od toga da para vrti gde burgija neće. Prilično kompleksna povratna sprega je u pitanju.

 

Ne znam koliko bi bila komplikovana da je neka vlast spremna da izađe na crtu interesnim grupama™, da kaže "Šta ste prodavali, prodavali ste, od sad smete da naoružavate građane samo pod ovim precizno definisanim uslovima, if you don't like it go to Russia". Najeli bi im se jetre dežuni branitelji Običnog Građanina, ali posao bi bio obavljen. Kad ljudi za 5 ili 10 godina vide da se više ne dešavaju besmisleni pokolji automatskim oružjem, doći će im iz dupeta u glavu i zahvaliće se penzionisanom političaru koji je takvu kampanju predvodio.

 

(O istom trošku može i da se kaže "Šta ste finansirali finansirali ste, od sad i Wayne Lapierre i svaki Koch pojedinačno mogu da u nečiju kampanju ulože maksimalno po 10k kao i bilo koji drugi građanin, a pošto NRA i Koch Industries nemaju glas na izborima, sad nemaju ni pravo da doniraju u kampanje, jebali vas PACs i superPACs". Za to postojao žestok otpor cele klase profesionalnih političara koji od raznih vrsta donacija bukvalno žive, ali bi zato postojala podrška 99% iole informisanog stanovništva.)

 

Znam da neumereno fantaziram, ali nije previše komplikovan princip u pitanju da je neko spreman da plati inicijalnu političku cenu. Određen procenat ljudi jeste iskreno zaluđen pričom da Gov'ment dolazi po njih i moraju da se naoružaju, ali oni su ipak na nivou statističke greške u poređenju sa ogromnom većinom koja bi ipak više volela da ne živi na divljem zapadu.

Link to comment

Pa nije plain and simple napisao "feminism is evil", nego je to zabibiberio sa "which men get sex and which men don't" + "Feminism gave women the power over the future of the human species".  

 

To je isto kad ljudi kazu da je kapitalizam zlo i kako je od radnika napravio slugu a pritom ne znaju ni definiciju kapitalizma. Isto je i zaz ovde pisao da je Karl Marx himslef bio za jaku drzavu i slicne nebuloze... 

 

;)

 

edit @ syme or whatever his nickname now is...

Edited by mandingo
Link to comment

Pa nije plain and simple napisao "feminism is evil", nego je to zabibiberio sa "which men get sex and which men don't" + "Feminism gave women the power over the future of the human species".  

 

To je isto kad ljudi kazu da je kapitalizam zlo i kako je od radnika napravio slugu a pritom ne znaju ni definiciju kapitalizma. Isto je i zaz ovde pisao da je Karl Marx himslef bio za jaku drzavu i slicne nebuloze... 

 

;)

 

edit @ syme or whatever his nickname now is...

 

 

I to onda, pretpostavljam, nije antikapitalizam. Pa jebote.

 

http://www.youtube.com/watch?v=EyHgVEbQ_nY

Edited by Turnbull
Link to comment

I to onda, pretpostavljam, nije antikapitalizam. Pa jebote.

Ogavna pesma, btw.

 

NIje, normalno. Isto kao sto ni zazove tirade nisu bile anti-marxizam, kad covek ne zna sta je Marx uopste pisao.

 

 

To je isto kao kad idioti mrze Jevreje zbog The Protocols of the Elders of Zion.

 

Isto kao ova nasa diskusija. Jedan veliki troll, koji nema veze sa temom.

Link to comment

Prilično mi je naivno ovo što navodiš, da obraćanje običnim građanima ima veći značaj od NRA lobiranja. Pre pola godine, sve ankete su ukazivale na to da je preko 90% USA populacije za strože gun laws, i da li je to nešto promenilo? Naravno da nije, jer NRA i njihovi sponzori sipaju novac tamo gde treba.

Pa kad demokrate ne mogu da stisnu petlju i pokrenu to pitanje. Kalkulišu jer rizikuju da izgube swing states. 

Link to comment

 

To je isto kao kad idioti mrze Jevreje zbog The Protocols of the Elders of Zion.

 

 

 

 

Pa ako to nije textbook antisemitizam, ja ne znam šta jeste.

 

Upetljao si se kao pile u kučine. Jeste trol, ali nisam ja taj koji troluje.

Edited by Turnbull
Link to comment

To je isto kao kad idioti mrze Jevreje zbog The Protocols of the Elders of Zion.

 

Hoces da kazes da je jedini pravi antisemitizam kad ljudi mrze Jevreje, ne zbog pogresnih shvatanja i neznanja, vec zato sto znaju kakvi su zaista Jevreji, odnosno kad imaju valjane razloge da ih mrze?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...