Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

AGM povukao otkaz WHW-uJutros 15 minuta prije početka konferencije tisak u Galeriji Nova direktor AGM-a dopisom nas je obavijestio da povlači otkaz ugovora WHW-u o vođenju Galerije. Ovaj dopis bio je kopiran čelnim ljudima gradske uprave - Milanu Bandiću, Vesni Kusin i upravi Zagrebačkog holdinga. Kao ni otkaz ugovora, ni povlačenje ugovora nisu argumentirani ni jednom rečenicom. Opširniju izjavu za medije koju smo pripremile prije ove iznenadne promjene možete naći ovdje:http://www.whw.hr/novosti/reakcija-na-otkaz-ugovora-o-vodjenju-galerije-nova.html Prije konferencije za tisak zatražile smo stav nadležnih institucija - Gradskog ureda za kulturu, obrazovanje i sport, Ureda gradonačelnika i Ministarstva kulture, s molbom za podršku u ovoj situaciji. Ministrica kulture Andrea Zlatar-Violić odgovorila je na naš dopis i dala podršku programu galerije i radu WHW-a. Međutim, za sada WHW nije dobio službenu reakciju od niti jedne gradske institucije. Premda smo zadovoljne ovim iznenadnim obratom, te se nadamo da to znači da će nam ugovor ugovor za 2014. biti obnovljen, smatramo da je ovakvo povlačenje otkaza, jednako kao i sam otkaz ugovora, neprihvatljiv na razini kulturne politike grada Zagreba. Nadamo se da su ljudi zaduženi za kulturu u gradskim institucijama reagirali pritiskom na AGM i Zagrebački holding te ukazali na kvalitetu programa Galerije Nova. No, smatramo nužnim da se ova argumentacija izloži javno i da se u kulturnu politiku Zagreba uvedu mehanizmi koji će spriječiti da se ovakav postupak ponovi - već sutra - Galeriji Nova ili bilo kojoj drugoj instituciji.Puno hvala svima koji su nas podržali!!!! Zahvaljujemo i svim medijima koji su nam pomogli komunicirati ovu situaciju s javnosti, i nadamo se da će nastaviti tematizirati ovaj nedostatak jasnog sustava valorizacije kulturnog programa i načina upravljanja.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

vest je od juce, tako da je dogadjaj danas

Told you.Now, are you going to calm down about the Kickstarter? Marina Abramović does not need your money. Marina Abramović is Jay Z. Also, Marina Abramović is Lady Gaga now. I told you, the Kickstarter for the Marina Abramović Institute dedicated to the performance, preservation, participation of long durational performance art works and marveling at Marina Abramović is NOT ABOUT THE MONEY. It’s about media attention, press reactions, fan reactions, and tweets — THERE ARE TWEETS ABOUT A PERFORMANCE ARTIST NOW — otherwise, there is no point in associating herself and her projects with such buzzy, hashtaggy, “controversial” thing as Kickstarter™.Anyway, tomorrow at 9:30am PST/12:30pm EST, Marina Abramović is doing a Reddit™ AMA™ because Marina™ knows how the internet™ works.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

citam ovaj njen mega intervju na reddit-u....svetkovina pretencioznih opstih mesta.god damned hippies :isuse:

There are so many different dimensions and we only use a small percent of brain, but ancient rituals and ceremonies explore these possibilities that we can understand that time doesn't exist, that it is only invention. My understanding is that if you are fully in the present, time does not exist. Time only exists in measuring the past and the future.
nego, imam priznanje - za mene je susret Marine i Ulaja na "Artist is Present" potresan i prelep komadic umetnosti. izvini Kauboje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
nego, imam priznanje - za mene je susret Marine i Ulaja na "Artist is Present" potresan i prelep komadic umetnosti. izvini Kauboje.
Sta se izvinjavas. Neko napravi cvarke pa dok zvace povice "e ovo je umetnos!"Sve je u oku posmatraca :fantom:
Link to comment

a u cemu je interesantnost marininog reddit poteza? neveruem da se iko 2013. lozi na znanje i razumijevanje interneta, kasno je da to bude futro a rano da bude retro koncept.

Link to comment

Secam se da sam par stotina puta rekao da je Marina umetnik uspesna PR agencija u malom koja je sama sebi klijent. Ona racuna na 1 osobinu mediokriteta da sve uzima zdravo za gotovo, bez slusanja stomaka™, kriticke analize ili mlacenja logikom.Ukini medije, ukinuo si Marinu taman kao i celulit Seke Aleksic: nema je u megafonu - dakle, ne postoji

Edited by CowBoy
Link to comment
:huh: Ne kapiras paralelu, nebitno.A tvoj poriv da branis nekoga koga ne volis zbog nekoga sa kim se ne slazes, sta da ti kazem - opet tvoj problem. Edited by CowBoy
Link to comment
nego, imam priznanje - za mene je susret Marine i Ulaja na "Artist is Present" potresan i prelep komadic umetnosti. izvini Kauboje.
for me toosve do momenta dok prisutni svojim aplaudiranjem nisu pretvorili događaj u jeftinu sapunicu <_<
Link to comment
:huh:Ne kapiras paralelu, nebitno.A tvoj poriv da branis nekoga koga ne volis zbog nekoga sa kim se ne slazes, sta da ti kazem - opet tvoj problem.
pa cuj to je kao, i oprosti na poredjenju, kada napises nesto tipa 'drzava izrael je nastala u zlocinu' a onda uskoci skins i pocne da drvi neku esencijalisticku pricu o jevrejskom 'problemu'. znaci od marina je los umetnik ti pravis 'stomacni' skok na 'savremena umetnost je sranje' a pri tome si zapravo i neinformisan i konzervativno opsednut uljem na platnu.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...