Jump to content
IGNORED

Zmija u cevima; majmun sa bananama; senka na zidovima


bus

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    29

  • Al-Khwarizmi

    9

  • Аврам Гојић

    7

  • gospa buba

    6

Top Posters In This Topic

Verovatno ću ubaciti svejedno kao pokusni ajtem. Dobra stvar je da tehnika koju mislim da koristim ne zahteva ni veliki broj subjekata ni veliki broj ajtema. Pa si mogu priuštiti jednu apstraktnu sliku i jednu mačku u dva džaka. Čisto da vidim šta će da bude.

Link to comment
Ste ti i Buba u dosluhu s tim lezbo temama :lolol:?
Ша, сад је и то испало лезбо тема? Више сам имао на уму шта је са тим извео онај Праче, "she was a real princess - she could pee through seven mattresses".
Ne znam. Ni sam nisam pametan da li bih toliko gurao koverat.
У лудари:- А што ти вучеш тај канап за собом?- Па нисам ваљда луд да га гурам.
Ma nije samo to, nego onda imam i problem uporedivosti tog seta slika s ostalim slikama, koje bi bile nešto manje apstraktne. Svakako ću uzeti u razmatranje, pošto mi fale inesivi (lokativi sa "u").
Психолингвистичар, адоумица.
Link to comment
  • 5 weeks later...

Nije bas psiholingvistika, al je tu negde : jel i vi imate utisak da ako neko stavi dva znaka uzvika (umesto jednog ili tri) na kraj uzvicne recenice, da mozda i nije bas do kraja ozbiljan sa onim sto je nameravao reci ili da je cak znacenje te recenica na neki nacin prikriveno lazno ? Da cisto vizuelno dva znaka uzvika (xx xy xyyxy xyyxyxy !!) nagovestavaju nekakvu skrivenu dvolicnost u recenici i na taj nacin podsvesno neutralisu njenu ozbiljnost i urgentnost ? Da je u kranjoj liniji nekako tupavo zavrsiti neku uzvicnu recenicu u kojoj pokusavamo docarati osecaj ozbiljnosti i urgenostnosti povodom XY sa 2 znaka uzvika ?Moja gradacija uzvicnih recenica je (u scenariju u kome imam identicnu recenicu u svim slucajevima):!!! - beton. najurgentniji i najpsihoticniji zavrsetak moguci, someone's really serious, better get it though your thick scull! - upozorenje. tihi, odsecni i preteci zavrsetak, takodje vrlo ubojit, jer urgentnost recenice je nekako u nagovestaju!!!! & navise - haos. neko ko je ocigledno toliko uznemiren da je izgubio svaki smisao za formu i prosto ne gleda sta radi, no cesto se moze citati i kao parodijska preteranost, kao lakrdija!! - not right. somethin' missin' someplace somewhere. najformalnija ozbiljnost. u nekim slucajevima toliko labava da je dovoljno jako malo zagrebati ispod povrsine i cela konstrukcija pada u vodu.Jel ste vi imali utisak da je to naprosto.. tako u jeziku znakova ? :D Naravno ima zilion stvari koje se citaju pre toga u jednoj recenici, al nekako mi ovo palo na pamet.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...