Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

4 minutes ago, Tsai said:

 

pogledaj ili nemoj

ali ne moras da kenjas

ok, izvinjavam se

 

Pogledao sam malo, nije me impresioniralo ali to sam i ocekivao, komicari svoj nastup moraju nekako da banalizuju da bi bilo smesno ...

Svakako nije tesko naci dosta racionalnih razloga (cak i da ne uzimamo u obzir sve ove masarke u zadnje vreme) u korist mnogo strozis zakona o posedovanju oruzja, zabrani polu-automatskog oruzja itd. ... ja takodje naginjem drustvu gde oruzje nije tako cesto (verovatno zato sto sam rodjen u takvom okruzenju)

 

Meni je problem sto se zanemaruju sta stanovnici US misle o problemu ... postoji tradicija, US je "demokratija" koliko je to moguce, i sad je neko za to da se dekretom resi bitan problem za drustvo. 

Kao americko "uterivanje demokratije" Bliskom istoku ... "mi bolje znamo sta je za vas najbolje" 

 

 

Link to comment

Zanemaruje se sta amerikanci misle jer onaj deo njih koji misle su nadojeni konstitucijom do te mere da podrzavaju drustvo koje je bazirano na pravu jaceg/glasnijeg/prezivelog. Uostalom da nema oruzja bila bi to mnogo siromasnija zemlja, ne bi se sprega kriminala-industrije(bankarske uglavnom)-politicara razvila u azdaju.

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

@mjone

 

Vrlo besmislena paralela ali ako cemo tom logikom onda posto podrzavas da na bliskom istoku vladaju diktatori koji nikada nisu proverili da li ih narod zeli sto ne bi podrzava da se i u Americi zabrani oruzje mimo zelje naroda.

 

druga je stvar sto narod kao sto smo videli iz linka koji si odtavio zeli vise kontrole (61%)i zabranu poluautomatskog oruzja(56%). Samo sto NRA uz pomoc politicara koje placaju to ne dozvoljava.

 

Na kraju ne treba zaboraviti da su ovi gun psihopate bukvalno neki od najgorih ljudi na planeti koji su pretili roditeljima dece poginule u Sandy Hool masakru da su sve izmislili da bi uzurpirali “pravo” na oruzje. Ili to da svaki put plasiraju teorije o tome da su preziveli nekog masakra koji nakon toga traze kontrolu oruzja placeni glumci. Bukvalno talog planete.

 

 

 

 

Edited by Eraserhead
Link to comment

@Eraserhead

 

ti zivis tamo pa i bolje znas od mene sigurno, mada sam citao o tome. da bi amandman bio odbacen mora za to da glasa 2/3 kongresa? ako je tako, to se nikada nece desiti, tako da ovde mlatimo praznu slamu.

 

Link to comment
3 minutes ago, Eraserhead said:

@mjone

 

Vrlo besmislena paralela ali ako cemo tom logikom onda posto podrzavas da na bliskom istoku vladaju diktatori koji nikada nisu proverili da li ih narod zeli sto ne bi podrzava da se i u Americi zabrani oruzje mimo zelje naroda.

 

druga je stvar sto narod kao sto smo videli iz linka koji si odtavio zeli vise kontrole (61%)i zabranu poluautomatskog oruzja(56%). Samo sto NRA uz pomoc politicara koje placaju to ne dozvoljava.

 

Na kraju ne treba zaboraviti da su ovi gun psihopate bukvalno neki od najgorih ljudi na planeti koji su pretili roditeljima dece poginule u Sandy Hool masakru da su sve izmislili da bi uzurpirali “pravo” na oruzje. Ili to da svaki put plasiraju teorije o tome da su preziveli nekog masakra koji nakon toga traze kontrolu oruzja placeni glumci. Bukvalno talog planete.

 

 

 

 

Nije besmislena paralela, US bi "uterivao demokratiju" na Bliskom istoku i da narod demokratski izabere neke Islamiste ... moja je teza da ako narod izabere na "slobodnim izborima" (moze se diskutovati sta su slobodni izbori) da zene ne smeju da voze i da na ulicu izlaze obucene u crne plasticne kese njihov izbor

 

Napomenuo sam da je US demokratska drzava, postoje mehanizmi koji se postuju, postoje slobodni izbori ... 

 

Na stranu sto uopste nije definitivno da je vecina za zabranu polu-automatskog oruzja, imas kontradiktorne poll-ove, ovaj tvoj spominje "ar-15 i slicno" sto je malo nezgodno ako se zna da se pucnjave uglavnom izvode bas ar-15 ... moj poll pominje i "proizvodnju" sto je takodje cudno ... na stranu kako se organizuju US izbori i da prosta vecina u glasackom telu nije vecina na izborima 

 

To sto ti zelis da se US vlast i prema sopstvenoj zemlji i ljudima odnosi kao prema Bliskom istoku to je vec druga prica ... mozda to i ne bi bilo tako lose

 

 

Link to comment

Opet se vracamo na besmislenu paralelu. Ti si za diktatore i protiv toga da narod “izabere islamiste” (na stranu to sto nema nikakvog dokaza da bi ih izabrao i sto je u pitanju pretpostavka da narodi na BI nisu dovoljno civilizovani da izaberu nesto normalno) ali si u Americi za to da Talibanska koalicija sastavljena od ljubitelja pusaka, isusa i novca odredjuje sta i kako?

 

USA i jeste demokratska drzava (u najvecoj meri) i upravo se o tome i radi o menjanju pravila demokratskom procedurom. Mi debatujemo o tome kako treba urediti to polje a ne o tome da li to treba uraditi dekretom.

 

Podaci o AR15 su bili sa linka koji si ti ostavio. To sto se radi o oruZju koje se cesto upotrebljava u masakrima je dobro jer ti govori kako se ljudi stvarno osecaju. Dosta je jasno da je vecina za zabranu poluautomatskog oruzja.

 

Na kraju nicije pravo da manjak medju nogama kompenzuje dugackom cevi nije vaznije od necijeg prava na zivot. 

Link to comment
1 hour ago, Eraserhead said:

Opet se vracamo na besmislenu paralelu. Ti si za diktatore i protiv toga da narod “izabere islamiste” (na stranu to sto nema nikakvog dokaza da bi ih izabrao i sto je u pitanju pretpostavka da narodi na BI nisu dovoljno civilizovani da izaberu nesto normalno) ali si u Americi za to da Talibanska koalicija sastavljena od ljubitelja pusaka, isusa i novca odredjuje sta i kako?

Kako si jbte uspeo sve pogresno da zakljucih.

Rekao sam da nikako nisam za intervencije protivu zelje naroda, ni u sopstvenoj a ni u tudjoj drzavi (naravno potoje izuzeci)

Iz ovoga sledi da nikako nisam za "uterivanje demokratije" teoretskoj blisko-istocnoj drzavi koja bi npr. na slobodnim izborima izabrala islamiste, njihova drzava, njihova tradicija, kultura, obicaji ....

Iz svega ovoga sledi da nisam ni za "nasilno" (anti-proceduralno) oduzimanje "gun rights" u US, ja ne vidim ociglednu vecinu na ovim poll-ovima cak ni za zabranu polu-automatskog oruzja, postoje kontradiktorni rezultati.

Kad uzmes i stanje na terenu (trenutnu kolicinu oruzja u posedu) pitanje je kako bi se odvijala i neka odluka na tu stranu koja bi postovala "procedure" ...

 

Link to comment

Police Fatally Shoot Black Security Guard Who Detained Shooting Suspect

Quote

Witnesses say Roberson was wearing his uniform, including a hat emblazoned with the word "security," and was holding a firearm he was licensed to carry.

Midlothian police confirmed that two officers responded to the scene at the bar on Sunday and that one of them opened fire.

 

"Everybody was screaming out 'Security!' " Harris told WGN. "And they still did their job, and saw a black man with a gun, and basically killed him."

:ph34r:

Link to comment

Kladio bih se da je policija diktatora iz trećeg sveta manje istripovana nego ova, manje umišlja da joj konstantno preti opasnost od sopstvenih građana. Svesni su da

 

giphy.gif

 

Dok su ovi prvosvetski mučenici utrenirani da budu paranoične pizde, lake na obaraču za svaki slučaj.

Link to comment
4 hours ago, Weenie Pooh said:

Kladio bih se da je policija diktatora iz trećeg sveta manje istripovana nego ova, manje umišlja da joj konstantno preti opasnost od sopstvenih građana. Svesni su da

 

giphy.gif

 

Dok su ovi prvosvetski mučenici utrenirani da budu paranoične pizde, lake na obaraču za svaki slučaj.

 

U zemlji gde su svi naoruzani oni i tesko mogu biti mnogo manje paranoicni. Tu je prvi nivo problema. Onda obuka, izbor kandidata i sama agresivna kultura.

Link to comment

Mda, pa znamo svi da u tebi čuči Regan, ali teško će ići ikakvo masovno razoružavanje kao preduslov za nepsihotičnu policijsku obuku. Prilično je licemerno zahtevati to danas, skoro kao što je bilo i u ono vreme kad se NRA zalagala za gun control iz straha od Crnih pantera.

 

Policajac je plaćen da rizikuje život u korist civila - ako mu se to ne sviđa, neka nađe drugi posao. Policajac kog uče da iz straha za svoj život rutinski strelja civile, to je institucionalizovana psihopatologija. 

 

Link to comment

Sta znate o ovoj bipartisan criminal justice reform? Je l nesto bitno ili ne?

 

Tizer:

Senator Graham

 

Quote

GRAHAM: Yes. Wouldn't it be ironic if it was Donald Trump who fixed the problems created by the three strikes, you out rule passed by Bill Clinton? Wouldn't it be ironic it was Donald Trump and the Republican Congress working with Democrats that allowed just thousands of African-American and Hispanic males a second chance for nonviolent offenses? And create bed space for truly violent people.

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...