Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

1 hour ago, Weenie Pooh said:

To što opisuješ je prisutno na obe strane debate - ko se prvi latio literalizma i nije toliko bitno ako i jedni i drugi mlataraju time i pokušavaju da dokuče namere drevnih Osnivača umesto da se okrenu sadašnjem trenutku. I to nije prisutno samo na planu drugog amandmana, lome se koplja i povodom slobode govora, veroispovesti, robovlasničkog morala, tretira se ustav kao da je božija reč u pero diktirana. Ali sve je to, naravno, sviranje penisu.

 

Pravi konflikt je između želje NRA i satelita da nastave da se bogate valjanjem straha i oružja sa jedne strane, te želje građanstva da mu oko glave leti manje metaka sa druge strane. To su dijametralno suprotstavljene pozicije, tu srećnog rešenja nema i ne može da bude.

 

Translirati taj sasvim ovosvetski problem na apstraktnu ravan dijalektičke lingvistike je poprilično cinično. To ne vodi nikud osim tamo odakle smo i krenuli: "Aha, Eraserova teza™ je da militia means militia, a mjonetova teza™ je da militia est moi, a tumačenje SCOTUS je 1939. glasilo ovako a 2008. onako, bla bla truć truć" Zadržati javnu raspravu u besmislenoj močvari ustavne egzegeze je samo po sebi svrha - održava status quo.

Ustav je jedna od stvari koja US drzi na okupu ... sviranje penisu ?

Ne znam sta ti mislis da je bolji mehanizam, da svako ko dodje na vlast smislja neka svoja pravila ?

Uostalom, postoji mehanizam da se cak i amandman oko oruzja izmeni ... a to sta gradjani zele:

 

Do you think there should or should not be a law that would ban the possession of handguns, except by the police and other authorized persons?

Yes, should be: 28%            No, should not be: 71%

 

Are you for or against a law which would make it illegal to manufacture, sell or possess semi-automatic guns known as assault rifles?

For: 40%                           Against: 57%

 
Link to comment

Banning the sale of semi-automatic weapons such as the AR-15

 

Za 56

Protiv 42

Nema misljenje 2

 

Toliko o tome. Medjutim Teror organizacija NRA ima svoje politicare kojima sipa milione

 

Link to comment
12 hours ago, Eraserhead said:

Banning the sale of semi-automatic weapons such as the AR-15

 

Za 56

Protiv 42

Nema misljenje 2

 

Toliko o tome. Medjutim Teror organizacija NRA ima svoje politicare kojima sipa milione

 

 

"Toliko o tome" ... jel to znaci da je zavrsena diskusija, dokazano je da gradjani zele mnogo ostrije zakone sto se tice oruzja ?

 

Polovi koje sam ja kopirao govore drugacije, imas ovaj poll za "ar-15" koji ima drugacije rezultate (dosta specificniji poll, iako nisu za ban poluautomatskog oruzja) ... sto samo govori da uopste nije prosto kako ti i npr Weenie pokusavate da prikazete

 

 NRA sipa pare politicarima ... ali kako objasnjavas rezultate poll-ova kad ja na skoro svim medijima vidim anti-gun propagandu ... jedino na FOX-u imas drugaciju pricu, CNN i ovi *BS/*BC mediji su svi na drugoj strani

 

Nego, ko sipa pare ovim drugim politicarima i koji su razlozi, nesto i nisam sklon da verujem da su motivi briga za gradjanstvo.

 

 

 

Link to comment
18 hours ago, ultra plasticni said:

Meni je zaista nezamisliva zemlja u kojoj o pravu na "posedovanje" oruzja u 21. veku se odlucuje na osnovu 2 skrnave recenice Ustava od pre 300 godinica. 

U Srbiji postoji dvojako regulisanje oruzja: krivicno i prekrsajno, postoji vrlo detaljan Zakon o oruzju i municiji, a na osnovu njega bukvalno 10-ak Pravilnika, odnosno podzakonskih akata koji pokrivaju kompletnu problematiku

 

Koje je progurao velikan sa Povlena jedan od nacelnika DBa. Toliko o pravnickoj tradiciji u Srbiji gde svaki krimos nosi oruzije, a obicni gradjanin ne.

Link to comment

Dva pitanja koja si ti citirao su potpuno misleading u slucaju ove price. Vrlo malo ljudi ce biti za zabranu handguns. To cak nije ni tema. Tema je poluautomatsko oruzije koja ludaci koriste u napadima i koje im omogucava da ubiju veliki broj ljudi za kratko vreme. Oko tog oruzja se vodo debata. Drugo pitanje ukljucuje i zabranu proizvodnje i vrlo je siroko. Ovo koje sam ti ja citirao je vrlo specificno i polazuje ti da vecina nece slobodnu prodaju poluautomatskog oruzja. Uz to imas i potanje koje se tice strozijih gun laws gde je 60+% za. Situacija je dosta jasanja osim ako ne zelia da vidis.

 

Ne postoji nikakva anti-gun propaganda. To je kao da ocrs da izjednacis bolest i lek. Takodje ko god da sipa pare gurajuci vecu kontrolu oruzja je jebeni heroj Amerike tako da mi je zao sto ne znam ako ta osoba postoji.

 

Jednostavno ne mozes da izjednacis zlo i one koji su protiv zla. NRA je zlo i najtvrdji establisment u ovoj zemlji koji i kosta zemlju najvise zivota.

Link to comment
4 minutes ago, theanswer said:

Većina ovih pollova takođe se rade posle neke tragedije kao u Parklandu

 

Vrlo je tesko naci trenutak koji nije posle neke velike “tragedije” (odnosno masakra)

Link to comment
14 hours ago, 3opge said:

tata Regan nam je zasluzan za to tumacenje po kome je "dobro regulisana milicija" svaki degen koji se dokopa utoke,

postovao sam milion puta clanak iz Newyorkera gde je to jako lepo objasnjeno, mrzi me sad opet da trazim.

 

edit

evo ga:

https://www.newyorker.com/news/daily-comment/so-you-think-you-know-the-second-amendment

 

A Njujorker je pravnicka revija?  Potpuno nebitno, ima jos slicno naoruzanih naroda, ali nema zelje da pravis genocide van rata. Ima i tamo masovnih ubistava ali znatno redje. Problem je u dvostruko trostruko vecem broju takvih slucajeva u US. Slicno je sa razlikom Srbija Crna Gora tamo je 3 puta veci broj ubistava.

Link to comment
2 hours ago, fonTelefon said:

Koje je progurao velikan sa Povlena jedan od nacelnika DBa. Toliko o pravnickoj tradiciji u Srbiji gde svaki krimos nosi oruzije, a obicni gradjanin ne.

 

To je naravno ok, posto se obicni gradjani ne bave kriminalim pa im nije potrebno oruzje

Link to comment

neko je vec kacio, ali ne mogu sada da nadjem, samo napominjem da ne bude da sam otkrio toplu vodu il tako nesto

 

 

 

 

paradoksalno, jedan stand up komicar je rekao sve sto treba da se kaze na ovu temu. bukvalno svako sa tri grama mozga moze da spoji 2 i 2. naravno, uvek ima nekih oko 150 miliona izuzetaka :fantom:

Link to comment

pa stand up komičari su najveći i najbolji demokratski aktivisti u americi. ne znam što ih omalovažavaš. mada njihova prva linija odbrane jeste uvek "eeej ali ja sam komičar"..

Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

pa stand up komičari su najveći i najbolji demokratski aktivisti u americi. ne znam što ih omalovažavaš. mada njihova prva linija odbrane jeste uvek "eeej ali ja sam komičar"..

 

ne omalovazam, naprotiv, mozda je tako zvucalo

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...