Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

To je tako "delovalo" samo u kolumnama raznih šljamova. Bernijeva retorika nikad, ali bukvalno nikad, nije bila class uber alles. Klintonkina retorika je bila "I got hot sauce in my bag, swag" što je tako efikasno zabašurilo superpredators blamažu da je ceo jug glatko izgubila. 

 

Tokenizacija crnaca i latinosa koju liberali od Bila na ovamo opsesivno sprovode, prodajući im muda za bubrege, pokazuje se kao tragično neefikasna. Možeš praznim rečima da obezbediš da te manjine manje preziru nego što preziru republikance, ali ne možeš da ih nateraš da u dovoljnom broju izađu da glasaju za tebe. Ljude svih rasa i polova motiviše rešavanje egzistencijalnih pitanja, a ne fotkanje sa community leaders i održavanje status quo u kom ih po ulici strelja unifomisana stoka.

 

Hilarino svojatanje manjina debilnim elitističkim panderingom je bilo mučno gledati. "Pokemon go to the polls! To je to, mladi su uz mene. Mi abuela! E tako, sad imam i Latinos. Hot sauce! Fino, odrađeni i crnci. Žene su već moje po defaultu, znači sve sam pokrila."

 

Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

mda... samo na tome. izbori su čudna stvar, ljudi glasaju za one koji su im miliji i draži.

 

pri tome, crna manjina je glasala za kandidata koji je obećavao povećani minimalac, bolji pristup višem obrazovanju, bolji pristup zdravstvenom obrazovanju... a da pri tome nije delovala kao da umanjuje rasni problem. (nije Sanders umanjivao rasni problem, ali se insistiranje na klasnom pitanju da i tako tumačiti)

 

Je l ti mene zajebavas?

 

Kada je to Klintonka prihvatila minimalac?

Kakvo zdravstvo?

 

Link to comment
52 minutes ago, Gandalf said:

džaba ti. ja ne verujem da Sanders umanjuje rasni problem. ali je mnogima tako delovalo, posebno kada njegovu retoriku uporediš sa Klintonkom.

 

Mnogi su pundit a ne ljudi iz "naroda". Mani me tih mnogih koji su i 2008. podrzavali Klintonovu, ali protiv Obame ipak nisu mogli.

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

Kada je to Klintonka prihvatila minimalac?

 

Kakvo zdravstvo?

možda ti zajebavaš mene? :rolleyes: nisi primetio video u kojem Ubica Majk priča o Klintonkinom zalaganju za $12? 

 

takođe je obećavala modifikacije ACA, koje bi ojačale postojeći sistem i povećale pristup.

Link to comment

Eto, hvališ nam je sa dve godine zakašnjenja a ni ne znaš da je na kraju prihvatila da u platformu uturi taj minimalac 15 dolara. Šta hoćete od nje više?! 

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Eto, hvališ nam je sa dve godine zakašnjenja a ni ne znaš da je na kraju prihvatila da u platformu uturi taj minimalac 15 dolara.

hvalim je time što insistiram na činjenicama? tokom preliminarne kampanje se zalagala za $12, a ovde se diskutuje o preliminarnoj kampanji.

Link to comment
24 minutes ago, Gandalf said:

možda ti zajebavaš mene? :rolleyes: nisi primetio video u kojem Ubica Majk priča o Klintonkinom zalaganju za $12? 

 

takođe je obećavala modifikacije ACA, koje bi ojačale postojeći sistem i povećale pristup.

 

Daj, ovo sto pricas je komicno, ni sam ne verujes u to.

 

Moja poenta je odbacivanje sledeceg argument.: Afro-amerikanci glasali za Klintonovu jer im se svidela njena identitetska politika. Stoga, ako zelis da pridobije crno stavnosnistvo, moras da furas identitetsku politiku.

 

To je jedno potpuno staticno apoliticno zakljucivanje.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Stoga, ako zelis da pridobije crno stavnosnistvo, moras da furas identitetsku politiku.

nope. argument je da ne možeš da izbegavaš identitetsku politiku. 

Link to comment

Pa hvališ je činjenicom da je u katastrofalno nefer primaries uspela da savlada relativno anonimnog protvkandidata. Iz te epohalne pobede izvlačiš zaključak da crnci prosto ne žele Sandersa, ne žele državno zdravstvo, ne žele radnička prava, ne žele minimalac od 15 dolara... Ništa ih od toga ne zanima, jer oni gledaju samo svoja crna dupeta i žele isprazni pandering ID politike.

 

Plus kao papagaj reprodukuješ stav HRC medijskih jurišnika po kom guranje socijalizma znači izbegavanje ID politics odnosno civil rights pitanja :isuse: 

Link to comment
12 minutes ago, Gandalf said:

nope. argument je da ne možeš da izbegavaš identitetsku politiku. 

 

Sta znaci "ne izbegavati"? 

Malo je to, onako, vague.

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Iz te epohalne pobede izvlačiš zaključak da crnci prosto ne žele Sandersa, ne žele državno zdravstvo, ne žele radnička prava, ne žele minimalac od 15 dolara... Ništa ih od toga ne zanima, jer oni gledaju samo svoja crna dupeta i žele isprazni pandering ID politike.

ne budali. značajan procenat ljudi prosto nisu verovali u Sandersova obećanja. 

 

Klintonkin argument je tada bio manje-više sledeće: ona se zalaže za ono što može da prođe i od čega će ljudi imati koristi, dok su Sandersova obećanja nerealna. taj argument je imao snagu kada se radilo o pojedinim delovima Sandersove platforme. npr. o minimalcu: https://www.nytimes.com/2015/10/11/opinion/sunday/the-minimum-wage-how-much-is-too-much.html

Link to comment
18 minutes ago, Budja said:

Sta znaci "ne izbegavati"? Malo je to, onako, vague.

kada krene priča o imigraciji i rasizmu koji je vezan za anti-imigracionu politiku, pa neko krene da objašnjava da bi otvorenije granice bile dobra ideja... Sanders krene da budali o tome kako su otvorene granice ideja na kojoj insistiraju braća Koh, a sve u cilju suzbijanja američke radničke klase i snižavanja plata.

 

edit: "vague", jer nema jasnih granica gde ovo počinje a ono završava. 

Edited by Gandalf
Link to comment
28 minutes ago, Gandalf said:

ne budali. značajan procenat ljudi prosto nisu verovali u Sandersova obećanja. 

 

Klintonkin argument je tada bio manje-više sledeće: ona se zalaže za ono što može da prođe i od čega će ljudi imati koristi, dok su Sandersova obećanja nerealna. taj argument je imao snagu kada se radilo o pojedinim delovima Sandersove platforme. npr. o minimalcu: https://www.nytimes.com/2015/10/11/opinion/sunday/the-minimum-wage-how-much-is-too-much.html

 

Mhm, crnci čitaju NY Times pa se mudro odlučuju za realističan minimalac od $12 umesto apsurdnog pie-in-the-sky minimalca od $15.

 

Iz posta u post sve maestralnije tumačiš motivaciju crnog glasača. 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

Pa hvališ je činjenicom da je u katastrofalno nefer primaries uspela da savlada relativno anonimnog protvkandidata. Iz te epohalne pobede izvlačiš zaključak da crnci prosto ne žele Sandersa, ne žele državno zdravstvo, ne žele radnička prava, ne žele minimalac od 15 dolara... Ništa ih od toga ne zanima, jer oni gledaju samo svoja crna dupeta i žele isprazni pandering ID politike.

 

Plus kao papagaj reprodukuješ stav HRC medijskih jurišnika po kom guranje socijalizma znači izbegavanje ID politics odnosno civil rights pitanja :isuse: 

  

Klintonovi su entrenched u deep southu od sveta i veka i nije bilo realno da im iko upadne u tu bazu crnih glasaca jer su bukvakno svi crni politicari, pastori, comm organizeri bili klintonovi. Otuda je hilarina brana bila juzna karolina i nastavila se po tim drzavama gde su crnci većinski glasaci na dem primaries. Dan posto je Sanders dobio NH isao je u NY na sastanak sa Sarptonom ali je istog congressional black caucus izašao sa podrskom Hilari i zestokim napadom na Sandersa. Kako je primary odmicao i kako se iz deep southa prelazilo u drzave poput Micigena, tako je rastao procenat glasova Sandersu kod crnaca, pre svih mladjih sto i dalje nije bila vecina ali je bilo primetno. Do tad je medjutim razlika vec bila nedostizna. Pogotovo sto se u dem primary i delegati dele tako da tamo gde je veca koncentracija manjina da ti precinti vrede vise. A o demokratskim izborima u demojratskoj SAD dovoljno valjda govori sistem delegata gde pola delegata unapred podrzavaju jednu stranu..

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...