Jump to content
IGNORED

Amerika, zemlja velika


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ovim idiotima što predlažu centrističke, mambo-džambo zaštitnike krupnog kapitala, predlažem da pogledaju rezultate izbora 2016., gde ih je jedan Trump pomeo.

Link to comment

Reći će ti da je Trump pomeo jer se nije išlo dovoljno ka centru - Sanders je nesrećnu HRC odvukao levo i sve upropastio.

 

To naravno nema veze s vezom, ali u pitanju je sekta koja mlati pare na takvoj premudroj ekspertizi već odavno i nema nameru da prestane. Za takve stručne savete je DNC odvajao onolike milione u prethodnom izbornom ciklusu, i opet će, i opet će...

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Čekajte, mi sada zapravo pričamo o tome da li teorija srednjeg birača radi, zar ne?

 

Ona btw uopšte ne drvi o tome da je "istina na pola puta" i sl, nego govori o politički najboljoj strategiji za zahvatanje najvećeg broja podržavalaca.

 

Hilari je izgubila zbog manjka kredibiliteta, imho. Čak i tradicionalno demokratski glasači joj jednostavno nisu verovali.

Link to comment

Šira je ta priča od izbornih strategija, mada one svakako jesu bitne. Često se navode konkretne policies kao primeri (levog) ekstremizma, a komotno se ignorišu sva ispitivanja javnog mnenja koja govore o tome kolika je stvarna podrška za te policies u javnosti, tj. zanemaruje se da nikako ne može biti ekstremna pozicija koju drži solidna većina biračkog tela. Sve to kako se ne bi postavilo kobno pitanje "A zašto vam je bipartisanship u stvari tolika sveta krava, evidentno zbog volje birača nije?"

 

Median voter theorem gubi svaki smisao kad klasična levo-desna ideološka podela postane anahrona i deplasirana, kad konstantno uzimanje biračke baze zdravo za gotovo otera dovoljan broj ljudi u apstinenciju i/ili rezentman, kad počnu da se okreću tzv. antiestablišment opcijama ne zato što su im bliske na nekakvoj apstraktnoj ideološkoj ravni nego zato što im deluju dovoljno drugačije od sistema koji im se ogadio.

 

Bitnije, median voter theorem je sviranje kurcu ako se ne zanemari Overton window shifting, jer se definicija "ekstremnog" stava konstantno menja. Tea Party su smatrani za težak fringe movement dok ih nisu panderingom legitimizovali praktično svi "razumni" Republikanci. Slično se dešava sada sa tzv. socijalizmom kod Demokrata, biračko telo pokušava da nametne svoje (nekada ekstremne) stavove o ulozi države u životu građana kao legitimne. Intenzivan otpor tim promenama apsolutno nije posledica teorije - licemer je svako ko, kao Third Way, tvrdi da je baš to slučaj - već je posledica stava po kom bi te konkretne promene otežale udobno poslovanje političko-konsultantske klase, tj. beskrajno bogaćenje legalnom korupcijom. Donor class se nije previše gadio Tea Party ekstrema, pa je on bio prihvaćen i kooptiran... ali "socijalizma" tj. wealth redistribution priče se užasava, bar za sada. Verujem da ne bi bio preveliki problem da se i taj ekstremizam kooptira, tj. verujem da će se to u ovako ili onako sa vremenom desiti.

Link to comment
16 hours ago, Anduril said:

 

Eno, juce renne tipicno dziberski slaze da sam iz nekog nvo, a ovde ti o nekom odgajanju neoliberala iako sam oduvek bio za slobodno zdravstvo i skolstvo, a Bernija sam preferirao u odnosu Klinton, pa nemam veze sa ovim glupostima. O nekim drugim pojavama ovde da ni ne pricam...

Kako vas samo ne mrzi da se spustate tako nisko pa da nemate boljeg posla nego da konstantno ad hominem napadate forumase s kojima se ne slazete a o kojima nemate pojma? 

Ideologiju na stranu, ovakvo ponasanje samo svedoci o nedostatku karaktera i osnovne kulture ponasanja.

Dobro, nije ni to neka novost...  

A ti kao ne koristiš ad hominem argumente

Link to comment
On 13.8.2018. at 8:11, Hamlet Strašni said:

A ti kao ne koristiš ad hominem argumente

 

Mislis, tipa tvoje pustanje na desetina psovki ili RL spekulacija - ne, takve argumente ne koristim cak ni kao odgovor na vase redovne infantilne forumske hajke. Zato, bolje nemoj - sve je jasno.

Link to comment
25 minutes ago, Anduril said:

 

Mislis, tipa tvoje pustanje na desetina psovki ili RL spekulacija - ne, takve argumente ne koristim cak ni kao odgovor na vase redovne infantilne forumske hajke. Zato, bolje nemoj - sve je jasno.

Moje puštanje na desetine psovki i rl spekulacije?

 

Pri tome si upotrebio juče ili prekjuče moje rl podatke kao argument 😂😂😂

Link to comment

Oh, nemas pojma o cemu govorim - nekako ti je promakao Miralem i slicni u poslednjih 10 godina.

Cekaj, ti si mod a ne znas razliku izmedju laznih RL spekulacija, i necega sto je odavno javno jer si sam potvrdio i nije nikakva uvreda?

Dobro.

Link to comment

Аха, пуштање као допуштање. Мислио сам да сам те ја вређао. А знам да нисам. 

 

А потезање рл је ад хоминем аргумент, нисам ни рекао да је вређање.  

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka featured and unfeatured this topic
×
×
  • Create New...