Jump to content
IGNORED

Bela Tehnika i mali kućni aparati


msmodesty

Recommended Posts

Moj ortak je kupio to jer mu je klinac intolerantan na gluten, pa da moze sam da mu pravi lebac koji sigurno nece imati glutena. Ozbiljna pizdarija, ako jedes hleb na dnevnom nivou i imas para za takvo sokocjalo onda definitivno vredi. Kad se malo uhodas mozes i da eksperimentises sa sastavom hleba, semenke, ovo brasno/ono brasno, zacini, lukac, opcije su bezbrojne.

Link to comment

Mi smo jedno vreme pravili hleb i odustali posle nekog vremena jer sustinski posudu u kojoj se muti i pece hleb nije moguce oprati tj onaj deo koji vrti jer nam se pojavila neka cudna crna boja tu. Ne znam kakvq su resenja sto se tice pranja tih posuda kod sadasnjih uredjaja.

Link to comment
16 hours ago, djeneralche said:

Mi smo jedno vreme pravili hleb i odustali posle nekog vremena jer sustinski posudu u kojoj se muti i pece hleb nije moguce oprati tj onaj deo koji vrti jer nam se pojavila neka cudna crna boja tu. Ne znam kakvq su resenja sto se tice pranja tih posuda kod sadasnjih uredjaja.

većina posuda je teflonska, a metlica se može zameniti, tj kupiti nova

Link to comment
On 12.1.2020. at 12:05, Ayatollah said:

Nisam mislio da ga redovno koristim za neke specijalne hlebove, već za obične, a tu i tamo možemo i da se poigramo sa nekom kombinacijom brašna, semenki i slično. Verovali ili ne, već neko vreme u centru Beograda imam problem da nađem hleb koji mi odgovara, sve neki šitovi prepuni aditiva, koji sutradan budu ili kao đon ili se mrve najstrašnije, a i dok su "sveži" imaju ukus kao karton.

 

Gledam sad ove skuplje modele (Tefal, Panasonic) pošto mi budžet nije limitiran, i te mašine izgledaju kao da su izašle iz zemlje bajki - prave obične hlebove (i to do 1,5 kg), slatke hlebove, integralne, ražane, bezglutenske, sa jogurtom,  bagete, grisine, kolače, džem(!),  testo za picu, kiflice...neverovatno...

Overi ovo, ako vec nisi u potrazi za hlebom. Drzi cura koja radi po tim cooking kanalima

https://g.co/kgs/GUBKV6

Link to comment
On 12.1.2020. at 11:02, kud u maglu Simoviću said:

imaćeš +10kg za dva meseca

 

a onda ce da mu dosadi :D

 

odlican aparat, bas ga vrijedi imati. neuporedivo bolji hleb od onog iz prodavnice, jedino sto, makar u slucaju mog, ne moze da se izlazi previse iz ponudjene recepture jer masina ne moze da se nosi sa vecom gustinom tijestam (u slucaju promjene odnosa integralnog i bijelog brasna npr)

Edited by morgana
Link to comment
On 12.1.2020. at 12:14, teacher said:

svaka mašina ima bar 10 programa. vrlo ssu jednostavni za pripremu. u svakom slučaju  bolje od 90% beogradske ponude. 

kad biraš šta ćeš da kupiš uvek je dobro odabrati mašinu sa više snage, što se tiče marke, mislim da ne možeš da pogrešiš ali ipak pogledaj koji review

 

pretpostavljam da mislis na vise snage u motoru, ne u grejacu :)
bitno je i da se proveri kako su uradili vezu izmedju motora i mesalica unutra (neki modeli gorenje imaju to od plastike, koja hoce da pukne)

 

i @Ayatollah  - uzmi velicinu koja ti odgovara, kilo i po hleba je bas mnogo osim ako nemas bas veliku porodicu ili ne pokusavas da dobacis tih 10kila u 2020oj ;)

u tako velikoj masini ne mozes smisleno da napravis hleb od pola kile posto joj treba odredjena koliicna testa da bi mogla lepo da ga umesi umuti i kasnije ispece

(ja imam masinu od 1kg / 750g i jos nisam pravio onaj od kilo...)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Crko mi onaj crveni Samsung usisivac kog ima pola Srbije posle 10g koriscenja i jedno 5 popravki koje sam sam uradio i sa isto toliko punjenja celog stana prasinom iz filtera, kad krene popravka

 

Posle dosta neckanja ne kupim Miele polovnjaka na kupujem prodajem, vec odem do prodavnice sa idejom da kupim stapni usisivac 2 u 1. Al vido da je to slabo, ima cimanja sa baterijom, da sve to zauzima prostora, da se tesko menjaju nastavci, a uz sve kosta i oko 30,000

 

Uzo na kraju  Boschov sa onom posudom na snizenju za 10hilj. Na njega nabacio sipku sa tvisterom od starog Samsunga i to funkcionise besprekorno. A i tih je.

 

Dobro se osecam, bas kao svaki potrosac u reklami. Jebo nas dopamin

 

Anyhow -1 za stapne usisivace

Link to comment

Ovaj neki Hoover što sam uzeo pre par godina je jedna od najgorih kupovina ikada. Em slab, em bučan, verujem da će uskoro leteti u smeće makar zvanično još uvek bio ispravan.

Imam na tavanu neku skalameriju koja se izvuče za temeljnije usisavanje s vremena na vreme pa onda i ovo čudo posluži, ali opasno nervira.

Link to comment

Da, sad su oni Dyson popularni. Meni su i dalje oni s vodenim filterom extra. Tašta čak ima i nekog Zeptera starog Xn godina koji bolje radi i zgodniji je od svega što sam gledao pre par meseci. Doduše, ne smem da pitam koliko ga je platila.

Link to comment
8 hours ago, zorglub said:

Da, sad su oni Dyson popularni. Meni su i dalje oni s vodenim filterom extra. Tašta čak ima i nekog Zeptera starog Xn godina koji bolje radi i zgodniji je od svega što sam gledao pre par meseci. Doduše, ne smem da pitam koliko ga je platila.

To ovo? 

 

https://m.kupujemprodajem.com/Bela-tehnika-i-kucni-aparati/Usisivaci-i-parocistaci/Zepter-usisivac-89138602-oglas.htm#mhs0-1580106533170

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dodatne godine garancije registracijom uredjaja na sajtu uvoznika

Kako to radi u praksi, navodno obuhvaceni su isti kvarovi kao i garancijom proizvodjaca.
Znam da se kod klima ili sigurnosnih vrata garancija produzava ako se servisira godisnje, kako je kod bele tehnike?

 

Drugo da li se isplati doplatiti za Inox varijantu uredjaja?

Link to comment
30 minutes ago, John Coltrane said:

 

Generalno nisam ljubitelj DeLonghi uređaja, mislim da nisu trajni. Imam DeLonghi  Magnifica ESAM 3000b (ne proizvodi se više i najbliži ovom ESAM 2600) i zadovoljan sam kvalitetom espresa. Jedino je bučan kao traktor. Ako nisi do sada imao integrisani aparat ( automatski sa mlinom) upozorenje da traže dosta pažnje i održavanja koje ne bi trebalo da se propušta.

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

 

Generalno nisam ljubitelj DeLonghi uređaja, mislim da nisu trajni. Imam DeLonghi  Magnifica ESAM 3000b (ne proizvodi se više i najbliži ovom ESAM 2600) i zadovoljan sam kvalitetom espresa. Jedino je bučan kao traktor. Ako nisi do sada imao integrisani aparat ( automatski sa mlinom) upozorenje da traže dosta pažnje i održavanja koje ne bi trebalo da se propušta.

 

Jedino sto sam koristio bio je Nespreso sa onim kapsulama. Sipas vodu, ubacis kapsulu (boja = jacina) i rokaj.

 

Dok sam radio u kaficima vodio sam racuna o kvalitetu kafe, pre svega zbog sebe, tad sam pio po 5,6 ristreta. O ovim iz Gigatron ponude ne znam nista, osim sto citam u opisu. Zanima me jel ima u prodaju mleveni espreso (kontam da ovi aparati nemaju mlin) i koja je cena (doduse sad cu to izguglati).

Kao losu stranu sam cuo da ujutru moras napraviti par kafa da bi dobio dobru, tj. da se malo zagreje.

Koje su cene uopste bas dobrog?

 

Link to comment
  • Redoran changed the title to Bela Tehnika i mali kućni aparati

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...