Jump to content
IGNORED

Sta se jede po Kini


banecare1

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
16 hours ago, jms_uk said:

Sta su ove lopte u sredini?

 

lopte :lolol: Mantou, often referred to as Chinese steamed bun, is a white and soft type of steamed bread or bun popular in northern China

 

bezukusno i nedopeceno, ali kinezi vole. 

 

ovo je klopa iz provincije hebei koja okruzuje peking. isto kao sto jiangsu okruzuje sangaj. jedna od najlosijih kuhinja u kini, sto se moze videti i iz moje fotografije na kojoj su popularna jela. bas smo pricali o tome za stolom. 

 

moji favoriti u kini su xinjiang, gansu na zapadu i yunnan na jugu. ovo su sve kuhinje pod jakim uticajem manjina. od praaaavih kineskih sichuan i hunan su meni najbolje. ubijaju ljutinom. places dok jedes, jezik bridi, ali ti je mnogo dobro. pogotovo sichuanski hot-pot. 

 

stara fotografija iz sichuan hot-pot restorana u sangaju

 

IMG_7367.JPG

 

 

gansu beef noodles - foto sa neta da ne kopam po svojim

 

lanzhou-beef-noodle-soup-6.jpg

 

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

so chinese wedding: 

 

prvi put za 17 godina u kini. uvek sam izbegavao iz nokog razloga, ali malog plavog kivija nisam mogao da odbijem. nije velika svadba jer zena je iz ruralnog dela kine, ali opet lepo iskustvo. kineska svadba pocinje pre zore i zavrsava se posle rucka. 

 

mi smo bili sa strane mladozenje. u 5 smo bili kod njega da ga pokupimo

 

62741696735009_.pic_hd.jpg

 

62751696735009_.pic_hd.jpg

 

ispred zgrade dolazi povorka kola, muzijka, vozilo sa  fake pirotehnikom (mislim da je sound system) da nas kupi i vozi prema kuci gde je nevesta

 

62761696735010_.pic_hd.jpg

 

 

 

ne znam kako bi pucacina sabajle prosla kod nas. u pekingu i velikim gradovima svatovima ovo nije dozvoljeno, ali u provinciji ocigledno kein problem

 

za pola sata stizemo ispred zgrade gde je mlada. otac je castio komsiluk doruckom i pripremio dekoracije

 

 

stigli smo do stana, ali da se udje mora da je potplati ispod vrata sa hong bao - a red envelope is a monetary gift given during holidays or for special occasions such as a wedding, a graduation, or the birth of a baby... kada zenini otskrinu vrata krece nas juris

 

 

...

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

... u stanu mlada ceka na krevetu  :lolol: 

 

ulazimo u spavacu gde treba da prodjemo par testova kako bi mlada krenula sa mladozenjom nazad u njegov stan

 

62771696735011_.pic.jpg

 

62781696735012_.pic_hd.jpg

 

 

127-1273896_parental-advisory-explicit-c

 

 

 

 

ja sam iskusno izbegao da ucestvijem jer me bole ledja :hihi:

 

pre nego krenemo nazad bila je i kratka ceremonija gde mlada upoznaje roditelje sa mladozenjom. cale je inace bio u suzama non-stop

 

62791696735013_.pic_hd.jpg

 

nazad sa nama idu muzika i pirotehnicari 

 

 

u stanu nas cekaju njegovi roditelji, on ih upoznaje na isti nacin kao sto je ona (govori mama / tata ovo je sofija moja buduca zena, a ona im daje caj da popiju)

 

62801696735013_.pic_hd.jpg

 

posle slikanja nazad u hotel na rucak. kada smo izasli iz njegovog stana nije bilo muzike na koju sam se vec navikao :D

 

pre rucka par kratkih govora, jedna pesmica i to je to. posle klope su se svi razisli za 5 minuta. 

 

 

 

u 2 smo bili spremni da se vratimo u peking, gde smo uvece proslavili za nasu dudu u fra restoranu sa sampanjcem i stejkovima

 

das ende

 

 

  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment

skoro svako jutro prolazim kroz pekinski ritan park na putu do ofisa. jedva ustanem iz kreveta, muka je to velika i bas mi tesko padne kada naletim na ovakve prizore. nije retkost. 

 

Screenshot%202023-10-10%20at%2010.26.28%

 

 

 

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, banecare1 said:

skoro svako jutro prolazim kroz pekinski ritan park na putu do ofisa. jedva ustanem iz kreveta, muka je to velika i bas mi tesko padne kada naletim na ovakve prizore. nije retkost.

 

Drugarica jedna poreklom iz Kine, kaze da njena majka to i danas radi ovde u Evropi, gde zive 45 god :D To je neka izvorna kineska fora, sama drugarica je opet odrasla na zapadu a fizichka aktivnost joj se svodila na to da je ja pokupim subotom da idemo u 'hajking' po 3-4 sata po okolnoj prirodi. Navodno su ta grupna vezbanja i istezanja po Kini mnogo rashirenija nego joga u parku na zapadu, recimo. Srbiju necemo ni pominjati u ovom kontekstu ...

Link to comment
56 minutes ago, Mel said:

 

Drugarica jedna poreklom iz Kine, kaze da njena majka to i danas radi ovde u Evropi, gde zive 45 god :D To je neka izvorna kineska fora, sama drugarica je opet odrasla na zapadu a fizichka aktivnost joj se svodila na to da je ja pokupim subotom da idemo u 'hajking' po 3-4 sata po okolnoj prirodi. Navodno su ta grupna vezbanja i istezanja po Kini mnogo rashirenija nego joga u parku na zapadu, recimo. Srbiju necemo ni pominjati u ovom kontekstu ...

 

 

jeste, istezu se na svakom koraku

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

pekinsku patku u pekingu obicno jedemo kada imamo goste. ove nedelje je bilo puno prijatelja i partnera iz srbije i sangaja, tako da smo otisli na jednu od boljih u gradu

 

63231697798474_.pic_hd.jpg

 

 

kad sam tu da postavim i ove dve fotografije

 

63211697798447_.pic_hd.jpg

 

i jedna malo veselija sa jucerasnjeg kviza

 

63221697798449_.pic_hd.jpg

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...