Jump to content
IGNORED

VIP Game of Thrones


Calavera

Recommended Posts

Nisam baš siguran da li je sin-čoban nastradao... mada teško da ćemo ga ponovo videti, nema se para za bacanje na dve praktično identične zmajevite scene. 

 

Mene više zanima kad i zašto nameravaju da Dany najuri Mormonta. Neki Varysov špijun bude uhvaćen i onda kao prizna da je u dosluhu sa ovim?

 

Ni meni se nije učinilo da je nastradao,ali to je nebitno.

 

Jel može neki presek situacije,ko se gde trenutno nalazi na severu u seriji? Ne listaju mi se nešto poglavlja. Gde je Asha?

Link to comment
  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    928

  • Calavera

    614

  • Razzmatazz

    389

  • MayDay

    324

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Isplata u kešu je samo usputni pljuc, ali Tywin i zmajevi, to je vezano za long-standing zamerku i to prilično ozbiljnu. Ceo serijal se uglavnom bavi dinastičkim zavrzlamama oko prestola, ali ih od početka stavlja u širu sliku, najavljuje neku zombi-zmaj apokalipsu, dok se plemići svađaju oko toga čije dete ima koji procenat plave krvi ni ne primećuju da im se bliži kraj sveta, sa jedne strane winter is coming a sa druge fire & blood. To je IMHO odlična postavka, vrlo poignant, podcrtava besmisao ovosvetskih briga kad je čovek suočen sa nečim velikim i neumoljivim.

 

Postavka je super, ali je Denerisini zmajevi urusavaju.

 

1) Sve ovo klanje u Westerosu oko trona nema nikakvog finalnog znacaja, jer znas da ce ova da doleti sa zmajovima i sve ih zbrise.

 

2) Others i zombiji su takodje ranjivi na zmajeve, i oruzje koje prave zmajevi.

 

3) Duzina i jacina zime je povezana sa prisustvom zmajeva. Tako da ce njihovo samo bitisanje u Westerosu resiti i taj problem.

 

 

 

Meni ovo sa kozom deluje jasno. Ne mozes na tvu da pokazes sveze sazvakane decje kosti.

Link to comment

Pa zmajevi nisu jednostavni za korišćenje, daleko od toga. Upravo gledamo početak njihovog otkazivanja poslušnosti, a vrhunac bi mogao da bude onaj rog koji Euron ima... ako se Euron uopšte nekad pojavi negde :unsure:

 

Slično, ni kod zombija nije sve crno-crno, tu su Coldhands i Branov Three-Eyed Crow mentor, nemamo još jasnu sliku šta će se i kako tačno dešavati.

 

Dečje kosti nema šanse da ne pokažu u finalu, MMW. Možda ispadne OK scena, mada meni deluje da je unapred istrošena ovom friškom apsurdnom.

Link to comment

3) Duzina i jacina zime je povezana sa prisustvom zmajeva. Tako da ce njihovo samo bitisanje u Westerosu resiti i taj problem.

 

Odakle ti ovaj podatak?

Link to comment

Dečje kosti nema šanse da ne pokažu u finalu, MMW. Možda ispadne OK scena, mada meni deluje da je unapred istrošena ovom friškom apsurdnom.

 

Kvota da ce kozar u 1 trenutku izgovoriti Can you bring back my son? :D Sve to ima svoje!

 

@theanswer: Ashe nema nigde, ali Yara bi trebalo da je na putu ka Pykeu. Od ironborna na severu ostase samo oni u Moat Cailinu sto bi Theon trebalo da ih zajebe da mu otkljucaju vrata, a Ramseyjevi ljudi odnekud da navale i sve ih pobiju :D Svi ostali su u svojim zamkovima, koliko znam.

Edited by Calavera
Link to comment

 

Dragons are believed to be intrinsically tied to magic and the seasons of the world. Since dragons became extinct from Westeros, the power of magic dwindled and winters grew colder.

 

 

Wiki...

Link to comment

Kvota da ce kozar u 1 trenutku izgovoriti Can you bring back my son? :D Sve to ima svoje!

 

@theanswer: Ashe nema nigde, ali Yara bi trebalo da je na putu ka Pykeu. Od ironborna na severu ostase samo oni u Moat Cailinu sto bi Theon trebalo da ih zajebe da mu otkljucaju vrata, a Ramseyjevi ljudi odnekud da navale i sve ih pobiju :D Svi ostali su u svojim zamkovima, koliko znam.

 

Ovo je VIP topiik pa može i Aša,tera me da zamišljam Ašu iz knjiga a ne ovu nesretnicu :D

Link to comment

Meni ove Hizdahrove lines išle taaaako na kurac. 'Criminal actions', i sl., 'overruled', 'unjustified' jebote, ko da govori u Nevjorku na Human Rights Councilu.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Znaju ljudi kome se obraćaju, kad može onaj "KILL THE MASTERS" natpis na zidu, može i XXI century lingo. Kao i čitava preforsirana priča o oslobađanju robova...

 

Slušam pre nedelju-dve neke reviewers kako tupe koliko je Daenerys "democratic" and "liberal". Demokratija, to je ono kad monarh ima apsolutnu moć i odlučuje koga će gde da razapne. 

Link to comment

Znao sam da će ceo podzaplet sa Ashinim odlaskom u Dreadfort biti najobičniji prdež u čabar. Cilj toga je bio da dočara koliko je Theon u kandžama Ramseya, iako to do sada nismo mogli da zaključimo kroz sve scene mučenja, hvatanja, brijanja itd. Ako su to hteli da naglase još jednom, nije baš moralo ovako sa rupama. Po njihovoj priči, Roose Bolton se već vratio sa svojom vojskom u Dreadfort iz Riverlandsa, gomilaju tu vojsku, jer planiraju da idu na Moat Cailin i onda Asha upada u Dreadfort i nalazi svega 5-6 ljudi koji pokušavaju da je spreče, između ostalog i Ramseya kako vošti onu DSS omladinku. Asha se zbog ovog na neki način posvađala sa ocem, oplovila je ceo Westeros da bi onda rekom uzvodno došla do Dreadforta i na kraju rekla "Ah, onda ništa, izvin'te" (ubaciti novosadski izgovor ovde zbog finoće). Podseća najviše na ranu scenu iz Big Bang Theory kad su Leonard i Šeldon išli da pokupe TV kod bivšeg dečka od Peni.

 

Deo sa Iron Bank of Braavos mi stoji nekako indiferentno. Može da ispadne OK još, ako ga ne ukenjaju. Pod tim mislim da Stannis ne nabavi za te pare sad neki free company umesto da ode na Zid.

 

Hizdahr zo Loraq mi i nije tako loše legao. Jeste izmenjen, ali to sa sahranom oca još uvek pije nekako vode. Sad ovde fali reklama "Ukopi i sahrane za diplomatski kadar na najvišem nivou! Ko još može da se pohvali da mu je voljene ukopao predsednik ovenčan odlikovanjima? Najkvalitetnija glina!". Videćemo kuda vodi to.

 

Suđenje mi je, sa druge strane, sasvim leglo. Možda je bilo malo previše vuklo na Zakon u LA što se tiče građenja slučaja, umesto da dovedu 10 svedoka sa lica mesta koji se kunu kako su svojim očima videli kako Tyrion sipa otrov u čašu plemenitog kralja. Ali Dinkliđ i Dans su svoje uloge odlično izneli. Mogu čak da progutam i onaj dijalog Džejmija i Tajvina, jer gledaocima serije mora nekako da naglasi koliko je Džejmiju stalo do brata i tako opravdava njegove buduće postupke glede Tiriona.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Erm, couldn't disagree more za ovo poslednje. Jaime se u knjizi drži podalje od Tyriona, evidentno je lojalan tati i sestri, da bi tek na kraju napravio heel-face turn i spasao ga, pa onda kad ga Tyrion sasvim opravdano pita otkud to, on mu objasni da je u pitanju krivica zbog one neke tamo kurve od pre 15 godina, što dalje vodi Tyrionovom mentalnom raspadu. 

 

Kako bi to trebalo da izgleda u seriji? Jaime je svo vreme na bratovoj strani, svađa se i sa Cersei i sa Tywinom zbog toga, pravi nekakve impromptu dilove... i onda kad ga izvuče iz tamnice, hoće samo onako bezveze da doda "Inače ona tvoja Tysha, u pitanju je bila slučajna prolaznica, nisam je ja potplatio samo mi je tata posle rekao da te slažem radi nauka". Na šta taj dijalog treba da liči?

Link to comment

Ja znam vrlo dobro kako je to bilo u knjizi, pričam da mi je u kontekstu serije ova izmena bila ok. Sa toliko izmena, ko kaže da će povući uopšte Tajšu kao motiv? Vrlo lako mogu to skroz da preskoče i iskoriste to što je Džejmi kao preporođen i oduvek je voleo brata - praktično jedini. Ima milion izmena, a ti apriori podrazumevaš da će se jedan takav detalj desiti.

Link to comment

Razz, moram da pretpostavljam jer su je još u prvoj sezoni uveli. Jaime je već totalni goody-one-glove, nema potrebe da mu dodatno ispiraju biografiju uklonivši tu mrlju iz prošlosti. A taj detalj je ključan za razvoj Tyrionovog lika, on upravo zbog toga ode kod tate u sobu - ne bi stoprocentno digao ruke od porodice samo zato što su ga dodatno ponizili na suđenju. 

Link to comment

Pa i nije samo zbog poniženja na suđenju, nego zbog celog njegovog života. Nije on digao ruke od porodice, nego ona od njega očigledno.

A što se tiče konzistentnosti detalja i radnje, to su ipak Benioff i Weiss - da li ima potrebe još nešto naglašavati ili ne, kod njih dvojice se pokazalo do sad kao lutrija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...