Jump to content
IGNORED

volim supu od petlića


gospa buba

Recommended Posts

interesantno. ni ja ne volim flekice ili knedle (od griza da, ali one su za pileću supu) u paradajz čorbi, ali domaće tanke rezance :wub: meni je šargarepa totalni off osim za grickanje dok je sveža.

Link to comment
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • assück

    9

  • msmodesty

    7

  • yolo

    7

  • ivy

    7

  • 2 weeks later...

uf, ne znam da li sto kuham pod vrucicom ili van ikakve presije, ili sto je blize vreme dorucka nego rucka, tek mislim da sam upravo zgotovio najbolju juhu od cvjetace koju sam probaoelem krenuo sam sa idejom da napravim krem juhu, sto u vecini slucajeva ide u pravcu koriscenja pavlakekao sto to uostalom i gordon ramsey kaze u svom receptu za istuno nije mi se dalo, necu zilion kalorija i necu bombu u stomakutako da sam uradio sledecemalo neutralnog ulja za przenje (u ovom slucaju: kospice grozdjice), jedan strucak praziluka na kockice nebitne velicine, 3 cena bela luka izgnjecane, sve to prodinstati. luk posoliti da se ne lepi, beli luk dodati na kraju jer se lepi. cim krene da se lepi dodati malo vode da se ne lepi.u medjuvremenu iseckati na kockice pola veceg korena celera (recimo da bi trebalo da imate celera ociscenog velicine teniske loptice)1 veliki karfiol - moj je bio oko kilo - odbaciti koren i listove (mada sam siguran da i listovi mogu u corbu) i iseci na one, kako se kaze, cvetove. znate sta mislim:)sad treba resiti pitanje u cemu se to kuha.ja sam imao teglicu nekog pileceg fonda (temeljca) iz nemacke samiske. ljubi ga majka i blagoslovio dobri bob onog ko je ovo napravio. toga je bilo oko 300 grama. turio sam to, ima da pokrije dno serpe otprilike i sacekao da provri.kad je provrilo, turio sam u to litar mleka 1.6%. drugo nisam ni imao ali je leglo dobro, posto je dosta vodenododao sam jos malo vode, recimo da je bilo oko 1.5l tecnostii jos veliku kasiku vegete.pustiti da to provri a onda smanjiti vatru da tiho vri.i sad se to kuva jedno pola sata najmanje dok se svo povrce ne raskuva dobro.kad se skuvalo, onaj stapni blender unutra, bzbzbzbzbzbz dok se lepo ne pulverizuje & voila, juhica!ukus fenomenalan, celer i praziluk malo demfovali dominaciju karfiola koji (meni) moze da bude otuzan, ovako se sve sto ste stavili oseca a nista ne dominira preterano.znam da ce biti povika na temeljac. ako nemate to ili pilecu supu pri ruci ili ako hocete cistu veget corbu, onda zamenite vodom i pojacajte dozu vegete ili kocke od povrca. mislim da razlika nece biti presudna.po meni ovoj corbi nista ne treba dodati ni oduzeti, pod uslovom da ste dobro naboli omer slanosti. ne preterujte, ako stavite malo, uvek mozete da dodate, obrnuto ne vazi.gordon ramsey u ovo tura ultra masnu slatku ili neutralnu pavlaku, 0.25, pola da se u tome kuva, pola na kraju. ja to zaobisao, nema potrebe.on servira tako sto stavi neke dinstane ili pecene divlje pecurkice. opet nema potrebe, mislim verujem da je lepo i da je gurme, ali samo malo nekih travki po ukusu na sredinu tanjura, mirodjija ko voli, persuncic, mozda cak i svez list celera....postoji opcija sa kasikom dve rendanog parmezana u ovo, sto podrzavam, posebno kao vid soljenja i pojacavanja ukusa.eto to je bila ta mala ponocna varijanta.pozdrav od vampirusa u kuhinji.... mrem

Link to comment
i ja ne volim karfiol, ali ova corbica rula. gramsey stavlja i jedan veliki krompir, da ubije prejak okus cvjetace. ima i dobar recept za cauliflower mash, i to rula.
to ti tepas f word gordonu?
Link to comment
ma jok, skracujem. a sto je f word, ja samo citam povremeno njegove recepte, nisam bio svestan nikakve posebne abominablosti njegove persone?
da ne istrolujemo supu od detlica skroz, ramsey je jedna persona za koju bi se ukratko reklo drkosh, a f word mu je emisija na channel 4, cije ime potice od njegovog sarmantnog karaktera
Link to comment
sve je super, samo da se izbaci karfijul -_-
tako nekako. imam problem sa karfiolom, bas ga en volimali sam pre neki dan napravila corbicu od celera i krompira uz dinstanej luka i belog luka an pocetkukao kod gazzenista ja takvim corbicama ne bih dodavala ali slatka pavlaka obogatiDonna Hay je prelije listovima zalfije przenim do krckanja na puteru koji mirise da neba i tim irisljavim puteromali to cu da probam danas
Link to comment

pa da. karfiol (bar meni) ima tako jak (i ogavan) ukus, gde god da ga staviš njegov ukus preplavi sve ostalo. i posle se moja majka čudi kada pokuša da mi ga podvali raznim pasiranjima i umešavanjima. na kilometar ga osetim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...