Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

Ortak mi radi u VIP-u, mislim da ga cak i testira™. Trazili su im (zapravo drzavi) da iskorene sve preprodavce iPhone-a kao jedan od osnovnih uslova, ovo za Ratel mi nije pominjao.

 

Jedini nacin je da im zabrane uvoz, tj. da ne mozes da uvozis iPhone bez dozvole Apple-a. Ali, postoji li zapravo neko ko uvozi legano iPhone u Srbiju, koliko znam takvih nema, eventualno nesto preko Madjara. Vecina iPhone-a koja udje u Srbiju je u privatnoj ili sverc varijanti.

Link to comment

Da upravo to. U Austriji se iPhone prodaje recimo u Saturnu ali po dozvoli Apple-a i sa svim pratecim garancijama. Kad to obezbede razni MobiTrendovi moci ce i oni da ga prodaju legit.

Link to comment

Da upravo to. U Austriji se iPhone prodaje recimo u Saturnu ali po dozvoli Apple-a i sa svim pratecim garancijama. Kad to obezbede razni MobiTrendovi moci ce i oni da ga prodaju legit.

i u online storeu

Link to comment

Koji piece of shit ovaj iOS8.

 

Uradio upgrade kad je izisao (firmin je telefon, pa me bas i nije bilo mnogo briga, rekoh bolje da isprobam prije nego uradim to na vlastiitom iPadu), i sad telefon sam pravi pozive, orijentacija se zaglavljuje u landscape modu, i td.

 

Sto je najgore ne mogu da uradim upgrade na 8.0.2 jer treba da se uradi preko WiFi, a ne telefon nece da se prikaci na wireless network!?

Link to comment

http://www.b92.net/tehnopolis/aktuelno.php?yyyy=2014&mm=10&nav_id=907408

crtice:

Kod nas se zahteva da se dostavi kompletna tehnička dokumentacija kako bi telo nadležno za ocenjivanje usaglašenosti (u slučaju mobilnih telefona to je RATEL) proverilo da li predmetna terminalna oprema/mobilni telefon ispunjava neophodne uslove da se pusti u promet na domaće tržište.

 

Kad RATEL izda potvrdu o usaglašenosti iPhone 6 sa propisima o radio i telekomunikacionoj opremi, svako pravno ili fizičko lice moći će taj uređaj da uveze u Srbiju, a u tom trenutku će i Vip moći da ga ponudi korisnicima u Srbiji.

 

Na pitanje zašto građani Srbije jos uvek ne mogu da kupe iPhone kod operatera ili prodavaca, RATEL odgovara da je to pitanje za operatere i prodavce, te da su svi mobilni uređaji za koje je podneta uredna dokumentacija dobili potvrdu o usaglašenosti sa Pravilnikom o RiTT opremi. 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...