Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

ja sam danas nosio šomi™ note od 5.5" u djepu i nije se dao saviti, a plastika. znaći bolji je!  :0.6:

Now, with science™.

 

LOL, vade se sve moguće reference.. :lolol:

ByTgh9QCIAA-jMb.png

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Nije iPhone al je blizu...

 

Imam iPad mini, onaj mali četvrtasti s touch screenom. Sjebalo mi se dugme za paljenje-gašenje (uleglo je nekako i ne može lepo da se pritisne). Mimo toga sve radi (upali se kad ga utaknem u usb i svira itd.). Sad u ovlašćenom servisu su mi rekli da se to ne popravlja, jer uređaj nije predviđen za otvaranje, dakle ako je pod garancijom dobiješ nov ako nije onda jebiga.

 

Zna li neko ima li možda negde neki servis/majstor koji to ipak budži i koji bi mogao da ga popravi? Žao mi da ga bacim u kantu kad u suštini radi...

Link to comment

Ode fizika u kurac kad je tanak sloj aluminijuma krenuo da se krivi pod pritiskom. Kako sad telefonom da štemujem zidove :(

 

... nemoj ni u dzep da ga guras. 

 

dgjbm, bas su rizikovali sa ovom tananoscu i delikatnoscu tela. 

 

btw. svakako bih voleo da ga posedujem, rukovao bih i odlagao ga sa paznjom.

Edited by Caligula
Link to comment

... nemoj ni u dzep da ga guras. 

 

Sledeće će biti nemoj prstima da ga diraš, a posle toga i nemoj slučajno mrko da ga gledaš. Na kraju će biti i da moraš svako veče pred spavanje da mu otpevaš uspavanku. 

Link to comment

... pa realno, dugacka a krhka prenosna sprava za svakodnevno koriscenje. Ja jos uvek rabim svoj Iphone 3Gs i jedan od kvaliteta je i to sto ne moras da brines ni pri stavljanju u dzep ni pri ispadanju iz ruke na goli beton. Kompaktan, cvrst, pouzdan, valjda su to dobre osobine sprave koja ima svakodnevnu primenu i cesto je po rukama, trazi da se vadi iz dzepa/torbe na poziv etc.

Link to comment

... pa realno, dugacka a krhka prenosna sprava za svakodnevno koriscenje. Ja jos uvek rabim svoj Iphone 2G i jedan od kvaliteta je i to sto ne moras da brines ni pri stavljanju u dzep ni pri ispadanju iz ruke na goli beton. Kompaktan, cvrst, pouzdan, valjda su to dobre osobine sprave koja ima svakodnevnu primenu i cesto je po rukama, trazi da se vadi iz dzepa/torbe na poziv etc.

 

+1

 

Nego, je l ta šestica stvarno tako kljakava ili se to samo tako prdi naokolo?

Link to comment

Imam iPad mini, onaj mali četvrtasti s touch screenom. Sjebalo mi se dugme za paljenje-gašenje (uleglo je nekako i ne može lepo da se pritisne). Mimo toga sve radi (upali se kad ga utaknem u usb i svira itd.). Sad u ovlašćenom servisu su mi rekli da se to ne popravlja, jer uređaj nije predviđen za otvaranje, dakle ako je pod garancijom dobiješ nov ako nije onda jebiga.

 

Jailbreak + Activator, SPTouch ili neki sličan tweak?

Link to comment

+1

 

Nego, je l ta šestica stvarno tako kljakava ili se to samo tako prdi naokolo?

 

 

Kako mi moja baba malo pre proshushka uz kafu, sestica nije ni za qratz. Kaze "jeste brza sinko ali to je Samsong imao jos pre dve godine"

Link to comment

Nego, je l ta šestica stvarno tako kljakava ili se to samo tako prdi naokolo?

за сваки ајфон се прди више него за било који други, ето испоставило се да је и сони з имао тај проблем са савијањем, али ту није било пуно буке... еплове презентације су увек биле у фазону ми смо савршени, па то нормално и изазива људе да пронађу неку фалинку - како џеф рече у комјунитију, сви ми знамо да сам ја awesome, али ако то кажем сам испашћу сероња - такође, у питању су и ти глупи трендови код производње сматрфонова, фаблета и таблета, где сваки нови мора бити тањи и лакши од претходног, иако никог није реално брига за то (када се пређе одређена граница), па тако имамо ову грозоту са дизајном ајфона због испупчене камере, да би испао милимиетар или милиметар и по тањи или што нису ојачали конструкцију изнутра неким магнезијумом (што раде неки други произвођачи) да би уштедели на грамажи па се дешава ово савијање због меканог алуминијума, али кад се то све занемари, одличан је нови ајфон, као и сваки претходни уосталом

Edited by Dionysos
Link to comment

Ma, čitava ta trka mobilnih je postala bezumna potpuno. Procesori koje koristi NASA, 4k ekrani koje ćeš od full HD eventualno razlikovati pod mikroskopom, kamere od 40 megapiksela ko da svi printamo bilborde, tone bezumnih senzora za koje pojma nemam čemu služe.

 

Ja iskreno ne vidim ništa spektakularno u specifikacijama (ok, Touch ID je koristan jako) zbog čega bih apgrejdovao svoju peticu ili prelazio na neki android/Windows phone. Radi sve što mi treba istom brzinom ko kad sam ga pazario pre skoro dve godine, punim ga svaku noć po navici trebalo/ne trebalo, skroz ok fotke pravi, kiđe net, super za razgovore i poruke, još dobija sve softver apdejte, akam ga divlje bez futrole po svim džepovima prepunim upaljača, sitnog novca i mrtvih baba i, sem par mikro ogrebotina za koje mi se jebe, je živ i zdrav. Šestica mi je jednostavno ružna i golema, one linije pozadi su nakazne, plus ne bih da nosim tepsiju.

 

Pošto smo svi posle par godina zakucani za eko-sistem™ koji koristimo i prelazak na neki drugi je jednostavno glupost i bacanje para (da, ja sam debil koji kupuje aplikacije i muziku na Appstore i iTunes), verovatno ću postupiti "racionalno" i apgrejdovati dok još mogu da dobijem pristojnu lovu za ovu peticu. Neću plakati od radosti kad uzmem novi tlf nit drkati na kutiju telefona pred prolaznicima, niti ću srljati da ga uzmem medj prvima. Plus moram da se smislim dal ići na 6 ili 6 plus. Gledao sam kolki su androidi od 5-6 inča i ja to ne mogu ni da zamislim da nosim u džepu ili koristim jednom rukom. Baš su mogli buljaši da izbace i 6 mini.

Link to comment

за сваки ајфон се прди више него за било који други, ето испоставило се да је и сони з имао тај проблем са савијањем, али ту није било пуно буке... еплове презентације су увек биле у фазону ми смо савршени, па то нормално и изазива људе да пронађу неку фалинку - како џеф рече у комјунитију, сви ми знамо да сам ја awesome, али ако то кажем сам испашћу сероња - такође, у питању су и ти глупи трендови код производње сматрфонова, фаблета и таблета, где сваки нови мора бити тањи и лакши од претходног, иако никог није реално брига за то (када се пређе одређена граница), па тако имамо ову грозоту са дизајном ајфона због испупчене камере, да би испао милимиетар или милиметар и по тањи или што нису ојачали конструкцију изнутра неким магнезијумом (што раде неки други произвођачи) да би уштедели на грамажи па се дешава ово савијање због меканог алуминијума, али кад се то све занемари, одличан је нови ајфон, као и сваки претходни уосталом

 

Pa zato i pitam. Sećam se dobro prđenja oko izlaska prvog - "aaa, ceo fon u ekranu, pa to nema šanse, to će da se grebe, kako to da držiš u džepu sa ključevima trt mrt". Koju godinu kasnije, svi su prešli na tačskrin, i nikom ništa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...