Jump to content
IGNORED

iPhone


Recommended Posts

ipad mini/samsung tablet je igracka, vrlo korisna. pogotovo ako kupujes manji samsung. mada, ako si gadzet nezainteresovan, kao sto sam kazes, mozda ne bi bilo lose da razmisljas o nekom vecem samsung telefonu, koji bi ti ujedno koristio kao telefon i tablet. da spojis dva u jedan. ipad mozes da koristis najvise zbog interneta, veca rezolucija, bolja vidljivost. npr. zavalis se negde u fotelju, skuvas kafu ili sta vec i forumasis sa isplazenim jezikom u stranu. :D

 

+ ovo ti moze predstavljati problem. svu muziku i video snimke koje imas, a zelis da ti se nadju u ipadu, moraces da konvertujes u format koji ipad, odnosno apple podrzava. to moze da bude pain in the ass. uglavnom, ljudi koji imaju ipad, imaju i apple proizvode. mislim, nije u nacelu, ali... verujem da ovo znas i sam. no, vidi sa sobom sta ti najvise, tj. koja opcija ti najbolje lezi.

ne mora da se konvertuje skoro ništa, postoji krš aplikacija koje rade sa "normalnim" ekstenzijama, a pomoću aplikacije iFunbox to se sve sinhronizuje sa velikom lakoćom.

Link to comment

Jedno pitanje za mene neukog i gadzet nezainteresovanog - dobio sam vaucer od firme da si kupim telefon. Ako zelim najnoviji samsung moracu malo da dodam ali mogu da kupim neki manji samsung plus ipad 4. E sad, jel moze neko da mi objasni, za sta mogu da koristim taj ipad, da si opravdam sebi kupovinu?

Uzmi telefon sa 5.5 inčanim ekranom i to ti je to.

 

Bolje nego da imaš dva gadgeta, jer na tom 5.5 ćeš videti sve što ti treba, a vučeš jedan uređaj. Koliko se sećam ti si krupan momak, pa ti ta veličina telefona neće smetati.

Link to comment

Uzmi telefon sa 5.5 inčanim ekranom i to ti je to.

 

Bolje nego da imaš dva gadgeta, jer na tom 5.5 ćeš videti sve što ti treba, a vučeš jedan uređaj. Koliko se sećam ti si krupan momak, pa ti ta veličina telefona neće smetati.

 

ja trenutno testiram jedan 4.7" protiv 5.5", ista marka, sve isto sem sto 5.5" ima jaci procesor

lepse se radi sa 5.5" ali nema sanse da se tretira kao telefon. kad god stavim tu tepsiju na uvo osecam se kao kreten. u odnosu na to stari iphone lezi kao one male nokije, ne osecas ga ni u dzepu ni u ruci.

Edited by gazza1
Link to comment

ja trenutno testiram jedan 4.7" protiv 5.5", ista marka, sve isto sem sto 5.5" ima jaci procesor

lepse se radi sa 5.5" ali nema sanse da se tretira kao telefon. kad god stavim tu tepsiju na uvo osecam se kao kreten.

Stvar navike :)

 

Meni 5 i manji izgledaju jako sitno, nekako. I, nemam problem sa telefoniranjem, uopšte.

Link to comment

Uzmi telefon sa 5.5 inčanim ekranom i to ti je to.

 

Bolje nego da imaš dva gadgeta, jer na tom 5.5 ćeš videti sve što ti treba, a vučeš jedan uređaj. Koliko se sećam ti si krupan momak, pa ti ta veličina telefona neće smetati.

 

To i pritom vodeći fableti trenutno (Note 3 i Lumia 1520) imaju ogromne baterije, koje će trajati duže u cugu od smartfona i tableta zajedno, i to ti daje mnogo veću slobodu, naročito ako putuješ često.

Link to comment

stigla šestica... ;)

 

i, utisci? meni stigao sinoc, malo sam zabrinuta da li cu moci da ga stavim u dzep... mislim da ce mi ovo biti prvi iphone za koji cu imati futrolu, nekako deluje sav krhko ovako tanak. svidja mi se ova nova tastatura na imessage / ios 8, super radi i na engleskom i na srpskom. 

Link to comment

+ ovo ti moze predstavljati problem. svu muziku i video snimke koje imas, a zelis da ti se nadju u ipadu, moraces da konvertujes u format koji ipad, odnosno apple podrzava. to moze da bude pain in the ass. uglavnom, ljudi koji imaju ipad, imaju i apple proizvode. mislim, nije u nacelu, ali... verujem da ovo znas i sam. no, vidi sa sobom sta ti najvise, tj. koja opcija ti najbolje lezi.

VLC je za iPad zakon! Nisam nasao format koji ne podrzava, titlovi rade besprekorno, ne treba (ako ne zelis) nikakav program da prebacujes fajlove sa racunara. 

 

EDIT: Besplatan je.

Edited by Aion
Link to comment

i, utisci? meni stigao sinoc, malo sam zabrinuta da li cu moci da ga stavim u dzep... mislim da ce mi ovo biti prvi iphone za koji cu imati futrolu, nekako deluje sav krhko ovako tanak. svidja mi se ova nova tastatura na imessage / ios 8, super radi i na engleskom i na srpskom. 

 

navikavam se polako na veći ekran, ostalo mi i nije toliko novo, prešao sam na iOS 8 kad je izašla GM verzija

sviđa mi se zasad, uzeo sam i futrolu (Apple leather case)... tanak je, staje u džep

Link to comment

Uzmi telefon sa 5.5 inčanim ekranom i to ti je to.

 

Bolje nego da imaš dva gadgeta, jer na tom 5.5 ćeš videti sve što ti treba, a vučeš jedan uređaj. Koliko se sećam ti si krupan momak, pa ti ta veličina telefona neće smetati.

Krupan.. al ko vasa, u pogresnom smeru. 

 

Malo sam gledao ovde cene i skresao sam opcije na dva izbora:

1. Samsung S5 (morao bih da dodam nekih 100 evrica na vaucer, za iphone 5S bih morao da dodam 300 sto mi se bas i ne radi)

2. Samsung tablet/iPad 4 + neki slabiji samsung telefoncic

 

Meni telefon treba zapravo za telefoniranje + mail. Imao sam ranije blackberry bold i to je bio pain in the ass sto se tice browsovanja. Ovde je internet papreno skup pa moj paket dodje maksimalno negde 1GB mesecno. Dakle moze i forumasenje al ne bas youtubisanje. Drugi problem je slaba pokrivenost wi-fijom, uglavnom se koriste donglovi za licne potrebe (ne znam da li ovi tableti imaju usb port) ili kabl kod musterije. Trece, ja provodim oko 95% vremena uz laptop, sto na poslu, sto kuci. A kad ne provodim to je uglavnom pijancenje negde/rekreacija. Putuje se iskljucivo kolima i to uglavnom sam vozis. 

 

Nekako mi se cini da tabletic ima smisla ako si na menadzerskoj poziciji ili u putujecem modu u Evropi. A ja na zalost nisam ni jedno :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...