Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Kačio već ja. Nadam se da ih neće nešto omesti u tome. Tu su već pare u pitanju.
Kasnim. My bad :)
Bilo bi lijepo kad bi neko opisao tehničku stranu wikileaksa. Kakve su mogućnosti ulaženja u trag kompjuterima, serverima, ljudima iza njih?
Pomenuše sinoć na cnn-u. Bila je i neka priča o nuklearnom bunkeru itd...The technical muscle behind WikiLeaksWill shutting down WikiLeaks be an easy task?Swedish Pirate Party to host WikiLeaks servers
Link to comment
Možda sad Assangea štiti i činjenica da svi prate šta se s njim događa, tj. niko ne bi poverovao da mu se desio npr. "nesrećni slučaj".
Niko ne bi verovao ali šta bi mogli da urade? Ako izađu i protestuju, sve pada u zaborav u roku od dva dana. Ako individualno probaju nešto slično, znaju šta ih čeka. Na sve to dodaj cover stories koje obično prate "nesrećne slučajeve" (od pronalaženja alkohola i narkotika u krvi, pa do pronalaženja oproštajnog pisma u kojem samoubica kaže kako ne može više da radi za Al-Qaedu), garnirane nastupima gore citiranih psihopata poput ove Sare Palin, koji će po televizijama likovati kako je "izdajnik i terorista dobio ono što je zaslužio", i rekao bih da izgledi za neke ozbiljne promene na bolje nisu baš veliki.edit: malo ko je verovao da je David Kelly zaista precvikao vene u svom automobilu ali to nepoverenje suštinski nije ništa promenilo. Edited by beowl
Link to comment
meni ovo postaje ozbiljno, čini se da je asange ugasio, ali me jako zanima da li u toj WL grupaciji ima drugih dovoljno fanatičnih i odlučnih da nastave u ovom stilu, ili ćemo ostati samo na ovom vrhu ledenog brega, sa saznanjem da je sistem pobedio.
gonzo, bre. nemoj da ti se avatar prevrce u grobu. kakav je to defetizam?sad ozbiljno, ako sam ja, u cvetu mladosti, vec tri godine navucena na ovo, dajem pare koje nemam za donacije i cak padam u iskusenje da otvorim fejsbuk nalog da bi se ispovezivala, sta mislis koliko je omladinaca sa palestinkama oko vrata spremno na revoluciju. da ne pominjemo dame u najboljim godinama poput arijane koje su vec izglasale zulijana za najseksijeg man alive.mislim, i ja se bojim, ali po prvi put posle dugo vremena pocela je "revolucija" za koju su zainteresovani svi. cegevarizam zulijenov nosi crtu samoubilastva, istina, ali volim da ubedjujem sebe da je jednako promisljen u sopstvenom aktivizmu koliko i u cepkanju dokumenata.
+3. Jel mi se čini, ili prima više glasova? Erdogan mobilizirao državne službenike, wtf? Bilo bi lijepo kad bi neko opisao tehničku stranu wikileaksa. Kakve su mogućnosti ulaženja u trag kompjuterima, serverima, ljudima iza njih?
imas ovde nesto o tome. ali zato se toliko brinem za jacoba, on je medju onih par koji su smislili tor i sam zulijan kaze da bez njega tehnicki deo price ne bi tako dobro uspeo. za sada su, koliko shvatam, delom i na serverima gusarskog zaliva i ostalih mirror sajtova.ajde kompjuterasi, objasnjavajte.
Link to comment

sve je ovo veoma zanimljivo i o ovome ce se dugo pricati, ali jos uvek nista spektakularno nije objavljeno. svidja mi se pokazivanje srednjeg prsta americi ali sam ipak ocekivao da ce tu biti i znacajnijih informacija.mozda ce se moje vidjenje promeniti kada objave poruke iz beogradske ambasade.

Link to comment
znam, ali pricam konkretno o kablovima. jos uvek nismo saznali nista novo, a da je vazno.
Pa, recimo ono u vezi Kine i Sev. Koreje je prilično važno. Drugo, mislim da kad bude stvarno nešto važno i veliko, to će se naravno negirati svim silama, ili barem "relativizovati".
Link to comment
Niko ne bi verovao ali šta bi mogli da urade? Ako izađu i protestuju, sve pada u zaborav u roku od dva dana. Ako individualno probaju nešto slično, znaju šta ih čeka. Na sve to dodaj cover stories koje obično prate "nesrećne slučajeve"edit: malo ko je verovao da je zaista precvikao vene u svom automobilu ali to nepoverenje suštinski nije ništa promenilo.
Daj, beowl, veće je ovo i javnije od Dejvida Kelija, Princeze Dajane, i Britanske Imperije. U trenutnoj klimi javnosti, svaki "nesrećni slučaj" Assangea bi bio dočekan kao jasna potvrda svakog negativnog stereotipa o US spooks atentatorima, i to od ozbiljnih i relevantnih ljudi, ne samo od conspiracy theorists.Nije Pejlin luda što poziva da ga "tretiraju kao Osamu" - praviće se da ga gone sledećih X godina dok WL prestane da bude u žiži javnosti; u međuvremenu ako spreče buduća curenja, niko više neće ni pitati šta je sa onim likom kako se zvaše...
Link to comment

Ja ne vidim sta bi taj nesrecni slucaj Assangea bio toliki problem za USA. Koliko vidim desna polovina javnog mnjenja bi svrsila na to a leva se ne buni puno. Uz to ni smrt Davida Kellyja nije bas prodrmala svet. A poznato je koliko USofA briga za to sta ce kazu ostali, ionako svi i ocekuju od njih takve budalastine. Jbg :(

Link to comment

Kakav bukake na medjunarodnoj sceni... :Hail:... poziva se iz sata u sat na linc, ubistvo, dejstvo prema osnivacu i to od strane pozicioniranih politicara (kakve god budale bili)..Evo i savjetnik Kanadskog premijera brljavi..My 5 cents- sklonice iz medija makar malo svakodnevne statisticke podatke o izlasku iz recesije i prestanku SEKE a pored afera bice i traceva raznih :s_c:

Edited by beeva
Link to comment
praviće se da ga gone sledećih X godina dok WL prestane da bude u žiži javnosti; u međuvremenu ako spreče buduća curenja, niko više neće ni pitati šta je sa onim likom kako se zvaše..
hm, moguće, al sumnjam. za us bi bilo najbolje da je dumpovao odma sve što ima, mediji i javnost bi bili overewhealmovani svim i svačim u kratkom roku, al bi isto tako pre počela da pada prašina na celu priču i spin mašina bi imala samo jednu turu pranja. nažalost njihovu (a možda i svoju :unsure:) asange se odlučio za ovu taktiku doziranog i stupnjevitog curkanja, što s ovim brojem dokumenata i novim o bankama koji se najavljuju, može us administraciju i njene izdanke držati mesecima na pljuvačkom tapetu. najdemokratskija i najnaprednija od svih jednostavno ne može sebi da dozvoli da je neka tamo grupica hakera ponižava godinama bez posledica. otuda i ovako snažna ofanziva, te ja, i pored gonzo duha koji me prožima i lubinih apela, sve teže uspevam da optimistički vidim budućnost WL projekta. Edited by Gonzo
Link to comment
×
×
  • Create New...