Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Gledam ove cables i sve mi vise pripada muka. Koja bagra su ti politicari, pa to je nevidjeno. Juce u Lemonde-u: Sarkozy L'Americain. Lepo se vidi koliko se covek slihtao po americkoj ambasadi i ljubio bulju Amerikancima pre nego sto je postao predsednik. Kaze "ovde u francuskoj me zovu "Sarkozi Amerikanac", za njih je to uvreda, ali za mene je to kompliment". Ako je pragmatizam u EU danas znaci ljubiti bulju svetskom policajcu do iznemoglosti (videti takodje pod Blair), onda *ebem ti EU.

Link to comment

Od jutros vidim da je 1-1, ona budala od juče ždere svoje reči sve u 16

Ali zato iz kontre...
US embassy cables culprit should be executed, says Mike Huckabee
Fuck yeah cowboy.gifInače, sinoć bilo baš živo na britanskom javnom servisu. S jedne strane pomenuli samo u 2-3 minuta šta je iz kablova procurilo oko šefa Bank of England Mervina Kinga kako je rekao da su sadašnji premijer i ministar finansija kraljevine nesposobni za ovaj posao i situaciju. Onda jedno pola sata pričali non stop o vezi ruskog državnog vrha sa mafijom svih smerova i zanimanja, imali dva uključenja o tome od nekih tobože investitora u Rusiju, uglavnom dobili od njih Putin i Robin PR kakav bi samo Boldrik mogao da samo-organizuje. Posle prikazali CNN-ov intervju Putina i Lari Kinga, skoro pa da sam se iznenadio koliko mi je Volodja izgledao da mu je odistinski neprijatno. I sve govorim sebi "ma boli ga kurac za sve ovo", ali stvarno kao da se na momente žestoko nervirao ispod one kamene face. Slatko bilo. Međutim, upada prilično u oči koliko BBC govori baš o svakom kablu, čak i o političkim intrigama u Kazahstanu radije nego da se makar na minut analitički osvrne na diplomatsko osoblje US-a koje je po Ujedinjenim Nacijama dobilo zadatak da špijunira, uzima DNK uzorke i frequent flyer brojeve diplomata pa i samog Ban Ki Muna. Na drugim kanalima bilo malo uključenja iz Amerike, prelepo i preslatko je videti sa koliko neprijatnosti i truda razni petparački aparatčici i dalje verglaju frazu "ništa ovo ne znači; mala neprijatnost koja će proći; nikakvi diplomatski odnosi se neće menjati; ovo nema nikakvih pozitivnih, samo negativnih rezultata za ceo svet i ljudi bi trebalo da promisle o tome", bez naravno da kaže išta konkretno. Vrh.E da, jutros u Metrou, tabloidu, he, londonskog metroa, veeelika slika ovog OEBS samita, i u centru svih naš predsednik najlepši ubedljivo, opleli dosta njih sa natpisima šta je pisalo u depešama za koga. Lukašenku izgleda napakovali samo "trgovanje oružja sa sumnjivim ljudima". Zato Sakašviliju napisali da je nedorastao važne političke pozicije, i da se prilično preigrao u onom "incidentu" sa Rusijom. I što je najgore, uposlenici tih novina pobrkali na slikama Sakašvilija i predsednika Turkmenistana :(

Link to comment
Ako je pragmatizam u EU danas znaci ljubiti bulju svetskom policajcu do iznemoglosti (videti takodje pod Blair), onda *ebem ti EU.
Па и Меркелку су 'мерчки медији ваздизали & ковали у звезде јер је обећавала као шлихтара.А Блера су звали "Бушова пудлица".(тј не баш исти ти медији, него у коментарима подно чланака) Edited by расејан
Link to comment

A da li ce Javni servis da pomene ono muljanje Milibanda da se "ispod zita" promuljaju US kasetne bombe i pored potpisivanja Sporazuma, i da se parlamentu nista ne kaze kako debate ne bi bile "confused/muddied"? :Hail:The Guardianu treba dati Pulitzera, a Asanz je definitivno zasluzio Time Licnost godine nagradu.

Link to comment
A da li ce Javni servis da pomene ono muljanje Milibanda da se "ispod zita" promuljaju US kasetne bombe i pored potpisivanja Sporazuma, i da se parlamentu nista ne kaze kako debate ne bi bile "confused/muddied"? :Hail:
Uuu, propustio sam to. Ima link?
Link to comment
Wikileaks chief: What will he do next? Julian Assange lies low in UK while enemies call for his blood By Mark Hughes, Michael Savage and Jerome Taylor Thursday, 2 December 2010 Pg-01-assange-afp_507721t.jpg AFP/ GETTY IMAGES An international arrest warrant has been issued for the Wikileaks founder Julian Assange, who is known to be in Britain As a fresh batch of leaked files gave new urgency to worldwide controversy surrounding the publication of US diplomatic communiqués, there was continued mystery over the motivation, intentions and whereabouts of the man at the heart of the whistle-blowing website Wikileaks. Despite accusations that Julian Assange is on the run, The Independent has learnt that Scotland Yard has been in contact with his legal team for more than a month but is waiting for further instruction before arresting him. Police forces around the globe have been asked to arrest the enigmatic Wikileaks founder, who is wanted in Sweden to answer a series of sexual allegations against him. But the 39-year-old Australian supplied the Metropolitan Police with contact details upon arriving in the UK in October. Police sources confirmed that they have a telephone number for Mr Assange and are fully aware of where he is staying
Link to comment
http://rpgp.org/cable/za sada najbolji pretrazivac
8. © Patten said Putin has done a good job for Russia mainly due to high world energy prices, but he had serious doubts about the man’s character. Cautioning that “I’m not saying that genes are determinant,” Patten then reviewed Putin family history: grandfather part of Lenin’s special protection team, father a communist party apparatchik, and Putin himself decided at a young age to pursue a career in the KGB. “He seems a completely reasonable man when discussing the Middle East or energy policy, but when the conversation shifts to Chechnya or Islamic extremism, Putin’s eyes turn to those of a killer.”
http://cablegate.wikileaks.org/cable/2004/04/04BRUSSELS1868.html Edited by nautilus
Link to comment

u mojoj deželi čista šizofrenija – republika na jednoj strani piše kako je jedino gadafi dobio više kečeva od berluskonija, a odmah na sledećoj prepričava seci uši krpi dupe seansu klinton-berluskoni u astani: „vazda podržavali ameriku, najvredniji saveznici, pogotovo u avganistanu, berluskoni najbolji prijatelj US ofA otkadikad i dalje u tom stilu, podvlačeći da berluskoni nije ni reči rekao nego se samo smeškao od miline. pa posle i kako su SAD zahvalne italiji na posredovanju u odnosima sa vladimirom, iako se u kablovskim dokumentima crno na belo šizi zbog stava italije u vezi s olimpijskom tučom rusija-gruzija (još treba da izbunarim ovo)... milinica čitati. posle kad su se sklonili od kamera hilari se dodatno izograđivala za sve pare – te stižu im na tisuće kablova, te njihov sadržaj ne oslikava ni stav stejt departmenta, ni obamin, te potpisuje ih onaj ko ih je pisao, nipošto ona... mada, kažu da je berluskoni, iako je na kraju izjavio da 'ćuti jer danas najmanje on treba da govori', insistirao kod klintonke da ispegla stvar jer je vikilik izazvao šitstorm u italiji 'što je za vladu veliki problem'. u republici je još na iste te dve strane nabacan i kameronov zez, koji je 'mnogo nasmejao' nazočne diplomate, objavljen i u FT-u: kao sreo se sa silvijom (dejvid upotrebio izraz to brush up ^_^), koji ga je pogladio po kosi. kameron hteo da uzvrati istom merom, ali se na vreme predomislio, da mu ne zezne transplantaciju. pored svega toga i crtica o „kratkom eskortskom vodiču za berluskonijeve seksi partije“ objavljenom na sajtu Gawker. autorka neka cica-eskortica koja je 2x prisustvovala soareima, dobivši za to tričavih 2x5k jura. (note to self: rethink your career <_<). corriere i pres-sekcija vladinog sajta prenose samo pohvale i daju kraći rezime klepeta po svim ostalim glavonjama, o kavaljeru samo da je okarakterisan kao 'sujetan', 'raskalašan' i 'neispavan posle orgijanja'. i još jedan bonus iz republike: nakon što su se međusobno naserdarisali, H. i S. su pohvalili i nazarbajeva za rapidni razvoj prestonice (berluskoni rekao kako se u italiji nikad tako brzo ne gradi :D ), izrazivši posebno divljenje za onu kupu od 100m nasred grada, u čijoj je jednoj strani nazarbajevljevljev otisak desne ruke, pa kad građanin položi svoju ruku u taj otisak 'dragog lidera' krene patriotska muzika koja je ujedno i znak za građanina da 'poželi želju'. kakav je ovo piš. pročitala 1 članak i već me ubi glava...edit: link do gawkera. što samo ja da patim...

Edited by Joshua
Link to comment
hm, sinoc je moj ortak buzzovao neki wikileaks linak a doticnog jutros nije vise bilo. kineski shaolin hakeri?
Bio je Denial of Service napad na wikileaks nocas (tj. juce, sta je vec kome bilo). Sad, koliko razumem, WL kaci sve redom kablove, pa zato.
Link to comment
Bio je Denial of Service napad na wikileaks nocas (tj. juce, sta je vec kome bilo). Sad, koliko razumem, WL kaci sve redom kablove, pa zato.
ja se vec danima odusevljavam kavkaskim vencanjem i zalim sto nisam otisao u diplomatiju kad sam imao sanse. samo kapiram da nas foreign office nije isti kao i njiov.
Link to comment
×
×
  • Create New...