Jump to content
IGNORED

Broadband Internet provajderi


JozoMujica

Recommended Posts

4 minutes ago, mraki said:

Kakvo im je ovo ime? Zvuči baš bezveze, a ni nove boje nisu ništa bolje. :rolleyes:

Ima kao da je kinesko, taman takve i boje...

 

Čudi me da nije i neko slovo Q upalo u naziv... :fantom:

  • +1 1
Link to comment
On 15.1.2022. at 17:35, Lezilebovich said:

Ttenutno sam u selu u kom jedva ima signala za mobilni. Da li imam neku opciju za normalan internet, tipa kao sto TotalTV radi svuda ? 

ja koristim ovo a mislim u maju da pređem na ovo drugo

 

za prvo, dobiješ usb stik, drugo je kutija s kojom si bežično povezan.

 

s prvim, dobro mi radi šaranje po netu i youtube, EON seca. ovo drugo je jednom isprobano, bolje funkcioniše

 

EDIT: telefon mi je isto na A1 i signal je takav da moram da ga držim na G2

 

 

 

Edited by djordje geprat
Link to comment
49 minutes ago, djordje geprat said:

ja koristim ovo a mislim u maju da pređem na ovo drugo

 

za prvo, dobiješ usb stik, drugo je kutija s kojom si bežično povezan.

 

s prvim, dobro mi radi šaranje po netu i youtube, EON seca. ovo drugo je jednom isprobano, bolje funkcioniše

 

EDIT: telefon mi je isto na A1 i signal je takav da moram da ga držim na G2

 

 

 

 

Ako nema signala za mobilni telefon, nece da radi ni mobilni internet...

Link to comment
  • 2 weeks later...

valjda je ovo pravo mesto.

 

koristim VIP ponesi sa USB komadom koji kačim na laptop. sinoć sam pokušao da preko EON odgledam na odloženo "da sam ja neko". secklala je slika, ton je išao regularno pa sam imao radio intervju. posle sam našao to isto na YouTube i išlo je glatko i ton i slika.

 

u čemu je razlika?

Link to comment

Youtube svaki video čuva u nekoliko verzija (različit kodek i bitrejt). Moguće da EON ima samo jedan bitrejt, ili im barem minimalni bitrejt nije bio dovoljno mali za tvoj link. 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 20.2.2022. at 13:41, Zet said:

SBB uvodi optiku u moju zgradu. Koliko im vremenski treba od instalacije kroz hodnik zgrade, do konačnog puštanja signala?

 

Mislim da zavisi od njihovog internog plana. 

 

Moje iskustvo sa dve lokacije je da sama infrastruktura u zgradi bude brzo završena. 

U oba slučaja je to nešto oko 7 do 10 dana.

 

Razlika je da su na prvoj lokaciji pustili praktično odmah po okončaju radova (zoveš i zakažu ti ekipu za uvođenje optike u stan + novi ugovor) a na drugoj skoro dva meseca od kad su završili radove. Verovatno su planom čekali da se instalacija završi u više okolnih zgrada/ulaza.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Štuca li još kome MTS ADSL na Brdu ovih dana? Download plač matere božje, jutros ni cela 2 Mb/s, trebalo bi da bude 10, upload skoro očekivanih 4 Mb/s.  U utorak je ujutro bilo isto ovako loše, juče skoro normalno. 

Link to comment
44 minutes ago, ajgor said:

Štuca li još kome MTS ADSL na Brdu ovih dana? Download plač matere božje, jutros ni cela 2 Mb/s, trebalo bi da bude 10, upload skoro očekivanih 4 Mb/s.  U utorak je ujutro bilo isto ovako loše, juče skoro normalno. 

 

Izgleda da mali Đokica nešto testira kad dođe u centralu na posao, sada je opet približno normalan download. 

Link to comment

Pisao sam ovde, imao sam situaciju da mi veza non stop pucala, "popravili" su to tako sto je u narednom periodu protok bio katastrofa.

Ja to uredno belezio, poslao im i oni em sredili stvar, em mi umanjili racun za period za koji sam imao problema.

Link to comment

ako nekad budem negde usao opasan eksplozivom to ce biti neka od telekomunikacionih kompanija :fantom:

jebem se sa vipom danima za ocev racun, aplikacija ne radi, korisnicki niko se ne javlja direktno

jutros obilaznim putem pricao sa 5 njihovih radnika iz razlicitih sektora dok nismo resili banalan problem

 

radio sam u jednoj manjoj takvoj frmi pa znam kako to izgleda iznutra

kod ovih je po svemu samo jos gore

 

a relativno skoro telenor slao mesec i vise opomene nakon placenog racuna, da bi 20ak dana kasnije stigla i opomena od nekih od onih uterivaca dugova

iako je racun u tom trenutku placen pre 2 meseca i iako sam istim povodom bio direktno 3puta  kod njih

 

Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...