Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3 minutes ago, msv said:

Samsung je bio generalni sponzor koncerta i svaku pesmu je pratila animacija na ekranima. Pictionary crtež koji onda kao Galaxy S24 Ultra prepozna uz pomoć AI-ja i ispiše naziv pesme. Bila bi dobra reklama da za Dobro jutro nisu prvo pustili Male slonove pa brzo ispravili sa Dobro jutro, džezeri :D

To jeste bilo fino, da nisu pre toga od otvaranja pa do početka Bajage vrteli jednu istu reklamu u nedogled...

Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Mislim da nisu bili Džezeri?

izvinjavam

skinula sa tvitera, mislila sam da je od sinoć pošto svi o tome pričaju

Link to comment

Naopako Fest
Šabačka tvrđava, 31.08.2024.

Posle podne su bile berza ploča i berza stripa, zatim kvizovi, a uveče koncerti Galije i Orthodox Celtsa. Radio sam drugu smenu, pa sam bio samo na koncertima. 

 

Galija
Drugar je fan prve dve ploče, poneo prvu na potpis. Mojoj ženi je starija sestra iz Niša poručila da možemo da se nađemo, pre ili posle koncerta sa njenim prijateljem Predragom. Najavila nas je. On je Nešin brat, tekstopisac i prateći vokal. Nismo stigli pre koncerta, ali nam je ta mogućnost ostala kao sigurnost da ga kontaktiramo posle, zbog potpisa. Nije bilo potrebe, potpisi oba brata su dobijeni bez protežiranja.
Dakle, nas petoro na koncertu, drugar i ja sa ženama, i drugarica moje žene. Samo drugar ceni početne radove, i niko od nas nije lud za Galijom. Štaviše, blago rečeno, uvek sam ih izbegavao.
Međutim, nastup je bio jako dobar. Svi smo se u tome složili, i uživali. Meni su najviše prijale pesme koje nisu hitovi. Svakako najbolja "Decimen" sa prvog lp-a, naročito instrumentalni deo. Braća raspoloženi, nasmejani. U nekim pesmama je vrlo uspešno glavni vokal preuzeo Predrag, kao na primer u pesmi iz "Zone Zamfirove".
Dok sam išao po pivo, u jednom trenutku, nađoh se okružen ljudima koji pričaju makedonski, tri devojke i dva mladića. Pitam ih odakle su, kažu iz Skoplja, došli na koncert Galije. Veliki su fanovi benda a Galija svira u Skoplju tek u novembru.
Svojevremeno sam se slatko smejao čitajući tekstove u kojima se Pera Luković izruguje bendu, sad iskreno menjam mišljenje, i poštujem ih. Rado bih prisustvovao izvođenju pesama iz te "progresivne", početne faze.

 

Orthodox Celts
Pre koncerta srećemo devojku koja je veliki fan benda, i svuda ih prati. Naravno, obučena u zeleno. Kada joj je zafalio novca za operaciju očiju, drug je pokrenuo akciju prikupljanja sredstava. Priča nam detalj koji do sada nisam znao. Pozvao ga Aca Seltik, koji je saznao za akciju i ponudio se da pomogne. Rekao je da mu je poznata iz prvih redova, da će dati novac, ponudio se da negde pušta muziku, šta god, i izvinio se jer u tom kratkom periodu nije bilo mogućnosti da organizuje humanitarni koncert. Lep gest, ali srećom sredstva su već bila skupljena.
Prema gruboj računici, mislim da mi je ovo bilo dvanaesti put da ih gledam. Uvek energični, uvek poletni, uvek me pokrenu da skačem, da se glupiram, i prospem pola piva. 

 

Oba nastupa su trajala po dva sata.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, Sandradjer said:

To znam. Tu se i vidi da je Bajaga pisao pesmu sebi licno. Odlicna

 

Kad Zdravko kaze Moja draga kamen bi se potresao. To je covek Gori vatra :D

 

Na poslednjem albumu su snimili obrade starih Bajaginih pesama i tu su i Moja draga i Tvoje oči

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Prostora koliko hoćeš, šank na kom ni u jednom trenutku nije bilo više od 5 ljudi a stajali smo bukvalno po 15m udaljeni od Bajage i piva tj praznog šanka

Toliko o organizaciji. Ja sam uspeo za celo veče da dođem do 2 piva, za svako sno čekali po bar pola sata.

 

Moralo je bolje od ovoga. Bukvalno je nepoštovanje svih koji su došli na koncert (i publike i izvođača).

Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

bože koliko mi idu na živce ovi generički stock spotovi Croatia records

kad nisu učili od majstora generičkih spotova pre deset godina :D

 

 

  • Haha 5
Link to comment
Just now, slepa živana said:

kad nisu učili od majstora generičkih spotova pre deset godina :D

 

 

Istina živa 🤣

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

evo plejliste

GWYvgedWUAAorLN?format=jpg&name=medium

 

 

34. pesme a qrčevi PPP kenja o nečemu...

 

Uzmite ašove i lopate u ruke...

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment
15 minutes ago, giuseppe said:

Toliko o organizaciji. Ja sam uspeo za celo veče da dođem do 2 piva, za svako sno čekali po bar pola sata.

 

Takvu ljubav prema pivu čak ni ja nemam.

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...