Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 8. 11. 2023. at 18:29, Mercuzzio said:

 

Bio ja... Šta ja znam. Bilo OK.

Nisam neki veliki fan Swans ali volim da poslušam. Umeju dobro da izvozaju ponekad, ali većinom to mi sve proleti iznad glave. Ništa me tu ne zaintrigira.

E sad na koncertu nema bežanja pa si fokusiran na binu pa onda ima više smisla. ali opet sam došao u momenat da proveravam tiket iz kladže na mobilnom.

Sve to zvuči dobro upakovano, malo svedenije u odnosu na studijske verzije, ali nekako kao da gledaš usporeni film.

malo  nam forum otiso u qurac, ako si samo ti bio na koncertu.

Link to comment

spacer.png

spacer.png

 

I sada ne znam sta da napišem. Da nikada nisam slušao The Sadies uživo, rekao bih odvalili, ovako, oni su na 100% sto je sjajno, ali je to 40% od The Sadies pre nego što je Dallas umro. Druga gitara i glavni vokal nedostaju, a to je mnogo, to su The Sadies. Ako budu pronašli drugog gitaristu i vokal, eto magije, ovako, na trenutak u starim pesmama se oživi stari duh, sve ostalo je samo odličan nastup.

Edited by wayfaring stranger
  • +1 3
Link to comment
9 hours ago, Nevernik said:

Samo da prijavim, Bombino...bogovi očevi!

 

Na kraju su se izljubili i islikali sa svima, verovatno i rasprodali merch desk.

 

Smešno je što sam Bombinovu odeću, odnosno deo oko vrata najpre doživeo kao peškir, a kasnije razvio i druge aoscijacije na boksere.

Stav koji zauzima dok svira je polupognut, konstitucije poput majstora velter, eventualno srednje kategorije, lakih kretnji, a u ritmu se klati poput Šaćirovića kad radi eskivaže. Ne znam odakle sva ona energija, jer povremeno deluje kao da je grogi, a onda se probudi i sve nas podigne na noge, uz nepekidni osmeh. Sumnjamo i da je dopingovan? Na kraju su njegove ruke pobednički visoko podignute, a u nokatu publika!

Imuhar (himna!), očekivano na bis. Za nju mi je malo žao što su je odveli u krešendo, umesto beskonačnom mantričnošću do kraja u mistiku.

 

Brutalna ritam sekcija i Bombino koji je pravi guitar hero, istovremeno prefinjen i zapaljiv - za mene, uz In C od pre sedam dana muzički događaj godine! 

Edited by Ras
  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Ras said:

Brutalna ritam sekcija i Bombino koji je pravi guitar hero, istovremeno prefinjen i zapaljiv - za mene, uz In C od pre sedam dana muzički događaj godine! 

 

Ima li nekog snimka negde, za oba?

Link to comment
10 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ima li nekog snimka negde, za oba?

Audio, ili video?

Ne znam, pojaviće se već negde. Za In C sam planirao da pitam Pop Depresiju.

 

Sa tog događaja nisam uspeo čak ni fotografije da pronađem, a bilo je onoliko fotografa. Možda su negde na Instagramu, došlo mi i nalog da otvorim.

Inače nikada ne fotografišem, volim da posmatram i upijam. Na In C sam okinuo tek jednu brzinski u pokušaju da ovekovečim ambijent i to nakon što je već sve bilo gotovo - neuspešno!

 

 

Edit: Fotografija sa Bombina će, sudeći po iskustvima sa Ring Ring festivala biti na Pocket Globe ili Ring Ring (ista organizacija) fb nalogu.

 

Edited by Ras
Link to comment
13 hours ago, Papovac said:

malo  nam forum otiso u qurac, ako si samo ti bio na koncertu.

 

Ih... kao da to nismo znali i pre koncerta. :covid19:

 

Šalu na stranu, još se ovaj forum i dobro drži kad pogledaš u šta se pretvorilo ovo gde provedosmo živote.

  • +1 4
Link to comment

spacer.png

 

12.11.2023 - Therapy? - München

Najbolji opis koncerta je u stihovima pesme Die Laughing:
I can't remember my own name
I think I've gone insane.

 

Te 1991, Gordan Paunović je u emisiji Supermenova sestrica na B92 pustio par pesama sa Babyteeth, prvog izdanja tada nove grupe, Therapy? Odmah je bilo jasno da se mora čuti i ostatak materijala. Nije trebalo dugo da se ustanovi ko je vlasnica vinila (Milja Jovanović, čijoj babi iz Švajcarske može da se zahvali na mnogim novitetima koji su stizali devedesetih). Babyteeth i Pleasure death su Therapy? koje volim. Nakon tiga su promenili zvuk i krenuli po velikim festivalima. Andy Cairns i nakon vise od 30 god ne zna da peva i svira gitaru, ali pravi odličnu atmosferu, sa publikom komunicira na nemačkom: "Moj nemački nije dobar, ali ja živim u Irskoj pa ni moj engleski bas nije dobar." Jednu od Therapy? pesama je počeo uvodom od Pretty vacant, u Potato junkie ubacio rif iz Iron man Black Sabbath, a za Hüsker Dü kaze da su mu jedan od omiljenih bendova, u čemu se slažemo. Od početka do kraja vrhunska zabava.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, wayfaring stranger said:

spacer.png

 

12.11.2023 - Therapy? - München

Najbolji opis koncerta je u stihovima pesme Die Laughing:
I can't remember my own name
I think I've gone insane.

 

Te 1991, Gordan Paunović je u emisiji Supermenova sestrica na B92 pustio par pesama sa Babyteeth, prvog izdanja tada nove grupe, Therapy? Odmah je bilo jasno da se mora čuti i ostatak materijala. Nije trebalo dugo da se ustanovi ko je vlasnica vinila (Milja Jovanović, čijoj babi iz Švajcarske može da se zahvali na mnogim novitetima koji su stizali devedesetih). Babyteeth i Pleasure death su Therapy? koje volim. Nakon tiga su promenili zvuk i krenuli po velikim festivalima. Andy Cairns i nakon vise od 30 god ne zna da peva i svira gitaru, ali pravi odličnu atmosferu, sa publikom komunicira na nemačkom: "Moj nemački nije dobar, ali ja živim u Irskoj pa ni moj engleski bas nije dobar." Jednu od Therapy? pesama je počeo uvodom od Pretty vacant, u Potato junkie ubacio rif iz Iron man Black Sabbath, a za Hüsker Dü kaze da su mu jedan od omiljenih bendova, u čemu se slažemo. Od početka do kraja vrhunska zabava.

Legende iz devedesetih: Severnoirski rokeri Therapy? u martu u Beogradu

https://nova.rs/kultura/legende-iz-devedesetih-severnoirski-rokeri-therapy-u-martu-u-beogradu/

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...