Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

On 25. 10. 2023. at 17:34, Nikodije said:

bejah u banovini pa ne napisah da je batushka bila odlicna. barutana super prostor za 1 ovakav koncert

 

 

Baš me zanima koliko je bilo Rusa u publici?

Link to comment
On 25. 10. 2023. at 20:20, klimt said:

Laibach

Nov 29, 2023

Mokrin, Mokrin House,

Love is Still Alive

 

 

Zvao sam Mokrin House da pitam.

Koncert će biti na otvorenom. Očekuju 2000 posetilaca. Ulaznice uskoro na Gigstixu.

  • Hvala 3
Link to comment
On 26. 10. 2023. at 23:22, notenoughreasonsforclaire said:

Hvala, tako sam i mislio:D. Merkam ove prolećne nemačke datume, i sve čekam da neće možda i u ex-SFRJ krajeve...

 

Altın Gün bio prošle godine u Zagrebu

Edited by msv
Link to comment
1 hour ago, klimt said:

Zvao sam Mokrin House da pitam.

Koncert će biti na otvorenom. Očekuju 2000 posetilaca. Ulaznice uskoro na Gigstixu.

 

Ti si expert za Laibach pa da pitam. Vredi li to gledati? Imaju koncert u Nürnbergu 15.11. Meni tu odavno ima previše elektronike, nakon Macbeth sam digao ruke, što opet ne znači da nisu dobri uživo. Zadnji put ih gledao negde krajem osamdesetih u velikoj sali SKC-a, pa da pitam da li da updateujem memorije ili da uživam u onome što je preostalo od Alchajmera.

Link to comment
46 minutes ago, Ras said:

1999

Ja mislio biće neki ekskluzivni nastup unutra, za mali broj ljudi. Kad reče 2 iljade, reko gde to, pa napolju, reče. Dal će stati i napolju, upitah, ih ima mesta za 10 iljada, odgovoriše. Ma bravo, rekoh, a oćel bit nekijeh pratećih programa (nisam mislio na svinjokolj, svega mi, no recimo na izložbu), reče neam pojma, pišite na mejl, ako imate dodatnih pitanja. I tako...

  • Hvala 3
Link to comment
17 minutes ago, msv said:

 

Altın Gün bio prošle godine u Zagrebu

 

Bili su tada i u Ljubljani, ali tada mi nisu bili toliko interesantni:D.

Link to comment
6 minutes ago, wayfaring stranger said:

 

Ti si expert za Laibach pa da pitam. Vredi li to gledati? Imaju koncert u Nürnbergu 15.11. Meni tu odavno ima previše elektronike, nakon Macbeth sam digao ruke, što opet ne znači da nisu dobri uživo. Zadnji put ih gledao negde krajem osamdesetih u velikoj sali SKC-a, pa da pitam da li da updateujem memorije ili da uživam u onome što je preostalo od Alchajmera.

Nisam merodavan jer sam fan. Al ajd da se izmestim iz sopstva, pa da probam. Ono "Mi smo narod" je remek-delo od predstave i nešto najbolje od Laibacha što sam gledao. Rado bih gledao Alamut pa nek bude smaračina najžešća, objašnjavao sam par puta zašto. Tematika mi je fascinantna. Fedayeen zvuči odlično.

Ovo Love is still alive sam već preskočio u BG-u, jer mi nije interesantno, a sad u NS možda i odem i možda čak prisilno mobilišem i juniora (nisam siguran). 

Samo kad ne bi išao ceo Love is still alive, a ide. Srednji deo nastupa je ok.

To mu dođe ova setlista:

https://www.setlist.fm/setlist/laibach/2023/kino-siska-ljubljana-slovenia-3b8c5cb.html

 

Smrt za smrt i Ti ki izzivaš zvuče mnogo dobro uživo.

 

Preslušaj pa odluči, šta da ti kažem. Ima valjda i snimaka celog nastupa.

 

 

Link to comment
10 hours ago, wayfaring stranger said:

 

Ti si expert za Laibach pa da pitam. Vredi li to gledati? Imaju koncert u Nürnbergu 15.11. Meni tu odavno ima previše elektronike, nakon Macbeth sam digao ruke, što opet ne znači da nisu dobri uživo. Zadnji put ih gledao negde krajem osamdesetih u velikoj sali SKC-a, pa da pitam da li da updateujem memorije ili da uživam u onome što je preostalo od Alchajmera.

 

Koji je koncert u pitanju? Alamut ili Love ili nesto trece?

Ja nisam imala priliku za "Wir sind das Volk", a "Alamut" sam sad preskocila (dobro je, tih dana sam bila preumorna i prehladjena istovremeno), tako da poslednje sta slusah jeste Sound of Silence tura 2019., gde je drugi deo veceri bio neki kao delimicni best of (i kao poslednja letenje na kometi ljubavi, koja je valjda najavila taj novi Love is still alive) - Ti ki izzivas, Krvava ruda, Mi kujemo buducnost. Meni je taj ceo koncert bio odlican, svaki deo na svoj nacin.


Rekla bih ovako, ako je u pitanju taj Love is stil alive koji ti se ne svidja, da i dalje vredi da odes zbog tog "best of" dela, a mozda i ono prvo zazvuci drugacije kad si tamo. Nema Mine Spiler, ali ti si i nju preskocio ako si ih poslednjeg puta slusao tako pre Hrista.

 

Edit: evo recka mog koncerta
Fazit: Das war mehr als Great! Kein reines Konzert sondern Video- und Audiokunst auf allerhöchstem Niveau, einer Band, die Ihresgleichen sucht! Covek ih je slusao prvi put :)

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, wayfaring stranger said:

 

Ti si expert za Laibach pa da pitam. Vredi li to gledati? Imaju koncert u Nürnbergu 15.11. Meni tu odavno ima previše elektronike, nakon Macbeth sam digao ruke, što opet ne znači da nisu dobri uživo. Zadnji put ih gledao negde krajem osamdesetih u velikoj sali SKC-a, pa da pitam da li da updateujem memorije ili da uživam u onome što je preostalo od Alchajmera.

Kao neko ko je bio u sličnoj situaciji kao ti (gledao sam ih samo devedesetih na Sajmu), mislim da vredi. Ovde sam preneo svoj utisak sa koncerta u januaru pre korone, na sledećoj strani se javila i pilotsica.

 

SaE

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...