Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

pa nije zbog njegove produkcije. a i sumnjam da je taj Mini LP zaista snimljen uzivo - zna se da je publika dodata sa neke svirke Uriah Heep ili Riblje Corbe, jasno se cuju DVE gitare u par stvari...

a da je ploca odlicna to stoji!

Link to comment

ne kenjajte. radio je i FILM u KULUSICU, najbolji zivi album XYU.

Slažem se uz sve primedbe koje je Kire naveo + da dodam još jednu: to nije album već mini LP, mini album.

Opet, meni to od A do Š super kidanje!

Sličnu stvar su uradili i Ramones sa "It's Alive", najboljom pločom uživo ikada (budženje u studiju itd) ;)

Edited by bad music for bad people
Link to comment

ne kenjajte. radio je i FILM u KULUSICU, najbolji zivi album XYU.

 

Nešto slično je uradio i sa Le Cinema - Rockin' at the party. Čini mi se da je Film bolje prošao. Ako je album live, pusti neka ide. Ako su prelazi između pesama dugi, skrati elegantno, ne budži. Vlada Divljan & Le Cinema - Maršal je tako upropašćena, a i dobar deonLe Cinema albuma.

Link to comment

mene uopste ne zanima 'dokumentaristicki pristup' produkciji zive svirke, to se nuzno pretvori u nepodnosljivu gnjavazu.

i Hendrix bi ugusio da je sniman tako.

ako hoce neka budzi i nasnimava sta god hoce, sve dok je to u funkciji atmosfere i dinamike albuma.

imam taj vinil, 'Film u Kulisicu' oduvek, samo sam zaboravio da je to tzv mini lp.

Link to comment

Jeste da ovo pripada drugoj temi, no, pošto ih nikada nećemo videti ovde, evo jedne od najvećih lekcija r'n'r-a.

Već 50 godina na sceni. Zajedno imaju 250 godina r'n'r staža.

 

Link to comment

od tih 50 godina sve su napravili u 5 :lol:

strašni mi je žao što sam ih promašio kada su bili u beču u novembru

 

otkrio sam ih pre jedno 15 godina na mojo kompilaciji o drozi kada sam čuo strychnine i skapirao da želim slušati takvu muziku do kraja života

Link to comment

@WS tate, nema tu dileme.

ja u petak gledao yu grupu.

u subotu u ranu zoru  drvio sa njima u kafani kako je svirati u marki klubu `71.

zika mi jos reko da iako vozi harli, najvise voli svoj poni bicikl iz sezdesineke :s_p: .

dogovorili se da menjamo neke ploce. ja njima bugarski deep purple, oni meni cream. super provod.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...