Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa mora da su vesić&co dali egisu podatke na osnovu kojih je napravio ukrštanje 2 linije kod BNV a ne, recimo, kod trga republike ili na slaviji. i da linija treba do makiša livade da ide.

Link to comment

koliko sam razumeo, insistiraju na makišu jer će za sve što budu radili morati da imaju veliki depo gde će skladištiti sve mašine i opremu i onda im je to najpovoljnija opcija za početak

Link to comment
neophodno je da stanice imaju bolji pristup, rešena parkirališta i ukrštanja sa drugim vidovima saobraćaja. 
sve to bi moglo da se reši da ima volje i želje i da se svaki milimetar slobodnih površina ne uzurpira za potrebe stanogradnje i za poslovni prostor.
 
 
Znam da je mnogo široko to pitanje, ali koji "deo nauke" se tu pita?
Jel to rade urbanisti?
Mislim znam da se to na kraju završi kod političara, ali eto, by the book ko je taj da odredi koji su "pravci razvoja grada"?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Egis je radio studiju i ovo im nije prvi put da rade na metro projektu. Tako da ta priča da je Vesic projektovao metro linije ne pije vodu.
Kao što rekoh prosječan razmak stanica od 900m je sasvim normalan za jednu metro liniju.  
Pa dobro ne misle ljudi sad da Vesara daje tehničke crteže njima. Ali ne verujem da oni kreću od prazne table gde oni određuju delove grada koje treba povezati...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Egis je radio studiju i ovo im nije prvi put da rade na metro projektu. Tako da ta priča da je Vesic projektovao metro linije ne pije vodu.

Kao što rekoh prosječan razmak stanica od 900m je sasvim normalan za jednu metro liniju. 

 

Čija je ideja da metro linija spoji baš Železnik i Mirijevo, preko Beograda na Vodi? 

A prosečan razmak između stanica zavisi od više faktora, pre svega od gustine naseljenosti i postojanja drugih oblika prevoza. Ne vredi praviti guste stanice tamo gde nema puno ljudi, na primer po bespućima Makiša. Ne valja praviti retke stanice tamo gde osim metroa nema drugog javnog prevoza, da ne bi ljudi šipčili kilometrima kad izađu iz metroa. E pa to treba uzeti u obzir kada praviš stanice između Sajma i Savskog trga (4 stanice na 2 km), a ne prepisivati bez uvida u stanje na terenu ("u Parizu su na 500 m, pa što ne bi bilo tako u Beogradu")

Link to comment
22 minutes ago, Frank Pembleton said:

Znam da je mnogo široko to pitanje, ali koji "deo nauke" se tu pita?
Jel to rade urbanisti?
Mislim znam da se to na kraju završi kod političara, ali eto, by the book ko je taj da odredi koji su "pravci razvoja grada"?



... Shiit has hit the fan...
 

rade urbanisti odnosno multidisciplinarni stručni timovi sa licencama urbanističkim i planerskim.

 

što se tiče makiša, namera im je da iskoriste postojeći prostor i infrastrukturu za polaznu stanicu i smeštaj vozova koju u drugim delovima grada nemaju (ranžirna stanica). na to se nadovezuje i pdr za makiško polje kojim se predviđa izgradnja krš i lom kvadrature stambenog i poslovnog prostora. 

pdr nije ni blizu usvajanja, ne lipši magare, a o rešavanju pravno imovinskih odnosa i privođenje nameni tog prostora da i ne govorimo :wacko:

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
On 11.2.2020. at 13:02, djordje geprat said:

ja stalno koristim voz. sad, imaš one ižvrljane spolja kompozicije sa sedištima iz nove varoši koja imaju polomljene nalone za glavu ali imaš inovije kompozicije, neižvrljane i sa tapacirungom koji obuhvata i naslone. zavisi na šta naletiš.  

 

red vožnje jemalo popravljen ubacivanjem na pola sata u špicevima. dešava se da je popunjen kada stigne u rakovicu a nikad nije ušlo manje od 40 ljudi. dovoljan bi bio i parking blizu stanica. ovde u rakovici ljudi ostavljaju kola i na tramvajskim šinama.

 

EDIT: sa nbg strane, autobusi i tramvaj idu tačno ispod voza. možda bi zemun mogao da se doradi, tamo 612 ide na 50 minuta.

 

Idu tramvaji koji te vode pored Save do Usca, morao bi onda od Usca da hvatas nesto do samog NBD, Ili da sipcis do stanice 15 i da onda obilazis NBG sa te strane. Potpuno neupotrebljivo. Stanica kod Tosinog Bunara je bolje povezana. 

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

 

Idu tramvaji koji te vode pored Save do Usca, morao bi onda od Usca da hvatas nesto do samog NBD, Ili da sipcis do stanice 15 i da onda obilazis NBG sa te strane. Potpuno neupotrebljivo. Stanica kod Tosinog Bunara je bolje povezana. 

11, 13, 7, 9,  60, 94, 95, 67, EKO1 su linije koje su u neposrednoj blizini železničke stanice novi beograd. čini mi se da je bg voz ka centru i nadam se prema rakovici prihvatljiva varijanta.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Od sutra pa do 5.4. ukidaju sav javni saobraćaj na Savskom trgu. Umesto tramvaja uvode neke autobuse. Najjače je što 7 i 9 autobus vozi na NBG samo do bloka 20 , tj do one bizarne okretnice iza Hajata. Znači, ako neko ide dalje , ka buvljaku ili blokvima, sledi mu šipčenje do Milentija Popoviće, na 95, jer ne piše da su uveli liniju koja menja tramvaje ka blokvima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...