Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

15 minutes ago, Frank Pembleton said:

"Jovica Vasiljević, gradski sekretar za prevoz, kazao je da je ovo odlučeno pošto su želeli da Trg rasterete od saobraćaja.
Želeli smo da smanjimo broj gabaritnih vozila koja prolaze Trgom, pa smo linije 19 i 28 ukinuli, a 21 i 22 skratili. Sugrađani koji žive na Zvezdari imaju vezu sa 41 i 77. .., rekao je Vasiljević, za "Novosti"."



... Shiit has hit the fan...
 

 

U prevodu: boli nas kurac i može nam se, a ti stoko crkni.

 

Sve mi se čini da je ovo uvod u "optimizaciju" gradskog saobraćaja kroz skraćivanje i ukidanje linija koje se preklapaju. 

Link to comment

sugradjani sa zvezdare neka jedu govna. ako njih nije briga za njih, to je vec stvarno njihov problem. pa tako redom.

 

mene kul, ionako ce kompletan prevoz zavrshiti na novom beogradu, a onda ce da porushe mostove rolf.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Ja sam ga koristio dok sam išao na psihoterapiju na ćošku B. D. Stefana i Dž. Vašingtona ili kako se sad taj deo zove. Prelazio je u Bulevar kad su počeli da rade 27. Marta ali u to vreme sam i ja završio s tim. Inače, poslednja/početna mu je bila (još uvek je?)  kod Vuka.

 

Naravno, nigde nije bilo moguće naći jasna objašnjenja osim papira zalepljenjih selotejpom na staničnim tablama i nerazumnjivog objašnjenja na sajtu.

Oni to smatraju privremenom (sic.) zamenom.

 

Prosto udji u bus čim ga vidiš i kreni u avanturu, u nepoznato. Ko zna gde vozi....možda bude zabavno.

 

A primetio sam tada da mnogi od vozača nisu iz Beograda i da ne znaju baš najbolje kuda treba da idu. Srbija, brale  :lolol:

 

To je pre nekih par meseci. Ovde kod nas je dinamično. Ne brini, verovatno je sad još gore.

Link to comment

da, jedno je sta pise, ili ne pise nigde, drugo je kako je stvarno.

evo trase sa busevi.com. ono sto je drugacije je da je ranije 5a bio najstariji bus u voznom parku, a ovaj sto sam ga opazila na bulevaru deluje ko novi, ima displej, ima pod, prozore, vrata se zatvaraju, i tako dalje.

 

 

Dopuna: Od ponedeljka 04.11.2019. privremeno se uvodi linija javnog prevoza broj: 5A (Dorćol /SRC „Milan Gale Muškatirović“ – Vukov spomenik) koja će raditi na sledećoj trasi: u smeru ka Vukovom spomeniku: Dorćol /SRC „Milan Gale Muškatirović“/ – Tadeuša Košćuška – Cara Dušana – Francuska – Trg Republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra – Ruzveltova – Kraljice Marije – VUKOV SPOMENIK; u smeru ka Dorćolu: VUKOV SPOMENIK – Kraljice Marije – Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg Republike – Francuska – Cara Dušana – Tadeuša Košćuška – DORĆOL /SRC „Milan Muškatirović/. Polazno-dolazno stajalište je „Vukov spomenik“ zajedno sa linijama 32, 66 i EKO1. 

Link to comment
52 minutes ago, renne said:

pa jebo te

EIthP7mWwAA0Cmd?format=jpg&name=900x900

https://informer.rs/vesti/beograd/470190/foto-razvija-projekat-beogradskog-metroa-seminar-tendencije-razvoja-javnom-prevozu

otkud ovo:

"- To je naša gradska, laka zeleznica. Pokušavamo da sva predgrađa obuhvatimo BG vozom. Tokom septembra ove godine smo produžili BG voz do Mladenovca, odnosno do Sopota preko Ðurinaca, a sredinom decembra ćemo spojiti Lazarevac i Barajevo - najavio je Vesić.

Edited by djordje geprat
Link to comment
1 hour ago, Bujodrag said:

 

A primetio sam tada da mnogi od vozača nisu iz Beograda i da ne znaju baš najbolje kuda treba da idu. Srbija, brale  :lolol:

 

danas kusur od zenice vozi 88, napirlitana nalakirana ko zmaj. meni je sad jasno shta ce ovde da bude, ko u ratu ima da bude, umesto mushkaraca, koji ginu-dezertiraju-emigriraju-dobijaju nervni slom, poslove ce da preuzmu zene, jer (a) bice upraznjenih mesta (b) neko mora da radi.

 

naravno, to prositiche iz jednog te istog mehanizma, onog trenutka kada je npr nauka prestala da bude respektabilno zanimanje, mushkarci su je napustili. kako nauka, sudstvo, prosveta, tako i javni prevoz. momci ce da budu manazeri :hihi:

Link to comment
19 hours ago, darling said:

opazila sam 5a na bulevaru. jel zna neko trasu, odakle, dokle, kuda?

http://gsp.co.rs/dokumenti/promena_rezima/3645.pdf

 

Quote

Одпонедељка 04.11.2019.године од првих јутарњих полазакауспостављена јепривремена аутобуска линија:

5А (Дорћол /СРЦ „Милан Гале Мушкатировић“/ -Вуков споменик).

 

Траса линије:

усмеру ка Вуковом споменику: Дорћол /СРЦ „Милан Гале Мушкатировић“/ -Тадеуша Кошћушка -Цара Душана Француска -Трг Републике -Коларчева -Теразије -Трг Николе Пашића -Булевар краља Александра -Рузвелтова -Краљице Марије -ВУКОВ СПОМЕНИК.

 

у смеру ка Дорћолу:ВУКОВ СПОМЕНИК -Краљице Марије -Булевар краља Александра -Трг Николе Пашића -Теразије -Коларчева -Трг Републике -Француска -Цара Душана Тадеуша Кошћушка -ДОРЋОЛ /СРЦ „Милан Мушкатировић/.

 

Полазно-долазно стајалиште је „Вуков споменик“ заједно са линијама 32, 66 и ЕКО1.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...