Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Danas sam isprobao BG voz. U špicu na svakih 15 minuta, van špica na pola sata. Poluprazno. Voz pristojan iznutra, kao prosečan GSP autobus, spolja brutalno grafitiran. Važi busplus, ali validatori iščupani/polomljeni/isključeni/spaljeni. Od pančevačkog mosta do Batajnice i u suprotnom smeru besplatna vožnja. Išao sam od Vuka do Zemuna, dvadesetak minuta vožnje :Hail:
Ja sam isao u pola dva i vagon u koji sam usao je bio pun(a i ovi ispred i iza su bili puni). Inace nije to autobus pa da se putnici ravnomerno rasporede. Neki vagoni su poluprazni, a u nekim se mora stojati jer niko ne trci oko voza da vidi gde ima mesta nek udje u najblizi vagon. Mislim da od pocetka uvodjenja validatora nisam video da je u bilo kom trenutku neki od tih validatora bio ukljucen. Deluje mi da su odlucili da se za sad ne naplacuje u vozu. Sigurno nisu zaboravili. Ja sam zbog toga i zamenio ovu mesecnu kartu za ovu sa kreditom jer se 90% vremena vozim vozom. Edited by deeps
Link to comment

e, a je l zna neko kada ce poceti da naplacuju ovu uslugu, kad saljes poruku da vidis koliko stanica je prevoz udaljen?ili ce ostati dz.btw, mnogo dobra stvar, jos me nijednom nisu ispalili.

Edited by Patty Lee
Link to comment
e, a je l zna neko kada ce poceti da naplacuju ovu uslugu, kad saljes poruku da vidis koliko stanica je prevoz udaljen?ili ce ostati dz.btw, mnogo dobra stvar, jos me nijednom nisu ispalili.
феноменална ствар, да нагласим још једном. бескрајно уживам у фитовању путање, док не почну да наплаћују, а онда ћу увести још 1 тај параметар за оптимизацију :P једино не ваља двојка, трамвај, као да иде уназад, 2 станице, после 5 минута 7 станица, после 10 минута нестаје сасвим из продукције :lol: и исто је лепо кад каже да је нешто удаљено 34 станице, па се појави после 2 минута...
Link to comment
ja sam definitivno zaključila da su busevi u kojima ne rade validatori zapravo ''ghosts'', njih taj radar ne faća.
Pa da tako bi i trebalo oni su "van sistema"BTW meni taj sistem dobro dodje kod "potencijalnog presedanja".Posto znam napamet broj stanice na kojoj bi mogao da presedam, iz busa proverim koliko je linija na koju presedam udaljena i da li mi se isplati da odma sidjem ili neko parce prepesacim kroz grad....
Link to comment
Znači, negde, avgust-septembar.
e, bedak. <_< @thermal bugjest', sve isto i kod mene.navukla sam se sad, pa arcim telefon na svakoj bozijoj stanici. ustvari, slagah kad sam rekla da me nijednom nisu ispalili - za 41 (kad dolazi iz pravca kneza milosa) mi uvek bude obrnuto od sadrzaja sms-a: kad oni kazu jos 7 stanica, trola mi se pojavi u roku od par minuta.
Link to comment

ovo uvek zaboravim, ali pri nedavnoj poseti bg-u desila se sledeca situacija:kupila bus plus karticu, vrste - ona koja je moze dopuniti do 600 din i dopunila je upravo dotle, dakle za 10 voznji.ulazim u bus na pocetnoj stanici na prva vrata, po prvi put koristim karticu u zivotu i prislanjam, ona klikce i kao sve ok. mada sam primetila da na ekranu stoji 300 din a ispod toga opet 300din, ali ne kapiram sta to predstavlja mozda kao imala sam 600 tj 300 plus 300, a vozaca nema, bus prazan .... :isuse:u sledecem busu pri validiranju kartice primetim da pise na ekranu 60 din a ispod 240 din! i shvatim da mi je pri prosloj voznji kartica validirana za 300 din a 300 preostalo (otud gornja suma, donja suma) dakle platila sam 5 voznji ( tj 5 osoba) ako ta opcija postoji a verujem da postoji! dakle ne mojim izborom, vec je neko pre mene to "odabrao" tj verovatno su se mali deca igrali :blink: dal je moguce da tudja "odabrana opcija" stoji na ekranu indefinitely? zaliti se? kome? kako ih uveriti u pricu? verovatno vi svi to vec bolje znate da koristite ali pazite kad validirate angry.gif

Link to comment
dakle platila sam 5 voznji ( tj 5 osoba) ako ta opcija postoji a verujem da postoji! dakle ne mojim izborom, vec je neko pre mene to "odabrao" dal je moguce da tudja "odabrana opcija" stoji na ekranu indefinitely?
opcija postoji (ali samo na prvim vratima, pluh), a da stoji ne bi treblao jer sam ja jedva validirala za dve osobe, morala sam brrrzo da uradim "ping" dok mi opcija nije nestalameđutim, kao i za sve drugo, ne bi trebalo da ostane da stoji, ali...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...