Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Danas me je kontrola omašila u svega dva, od upotrebljenih 8 sredstava prevoza. Rastrčali se, svaka čast. A i ja se rastrčao nedeljom, tek meni svaka čast.

Link to comment

Validirale me dve njam njam kontrolorke. Prosto mi bilo žao što imam mesečnu kartu i što nisam bio u prilici da me kazne... Elem, kaže jedna kako duplo više ljudi plaća kartu od uvođenja BusPlus sistema.Na moje pitanje da taj podatak uzme sa rezervom (jer je sada sve digitalizovano, pa imaju tačan broj prodatih/overenih i ostalih karata) a rezerva je takođe potrebna i kada je u pitanju lopovski GSP, - ova druga je potvrdila njenu priču - s tim da je rekla kako je broj kupljenih karata porastao četiri puta :blink: (a ne dva, kao što je prva rekla).Mislim da je broj plaćenih mesečnih i nepersonalizovanih takoreći isti, samo ovi sada imaju bolju tehniku, zahvaljujući kojoj raspolažu tačnim ciframa.Takođe mi je rekla da sokoćalo zadužuju i da ono košta 800€, a da na onoj ridžovanskoj kartici imaju kredit od 45000 dinara, pa onda kada naplate kaznu od putnika to im se skida sa kartice, a kad donesu pare u štab, onda im se vraća kredit na karticu (tako sam ja nekako razumeo).I kažu da za nevalidirane mesečne BusPlus kartice nikad niko nije napisao kaznu.

Link to comment
Danas me je kontrola omašila u svega dva, od upotrebljenih 8 sredstava prevoza. Rastrčali se, svaka čast. A i ja se rastrčao nedeljom, tek meni svaka čast.
U poslednje vreme su se bas rastrcali.Juce su meni 2 puta usli u 16icu od Pohorske do Usca.
Link to comment
...I kažu da za nevalidirane mesečne BusPlus kartice nikad niko nije napisao kaznu.
Vaistinu.Toliko o obavezi da se validira mesečna.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel video neku da su ikome naplatili kaznu? Juče u troli neka žena zaboravila karticu i kontrolor kao "nema veze, ponesite sledeći put", posle u busu neki tip "znaš, ja nemam kartu", opet nikom ništa. Pa šta sam ja budala da plaćam...Počinjem da mislim da nešto nije u redu sa tim njihovim sistemom i da zapravo ne mogu da naplaćuju kazne

Link to comment

I ja vrlo retko čuje da su nekom naplatili. Maltene, samo onima koji sami odma vade pare...A opet, ljudi nikad više nisu kupovali mesečne.. :huh:

Link to comment

Validatori nece da ocitaju licnu kartu. Probao ja juceisuse.gifNi trljanje ne pomaze. jos sam je uredno izvadio iz novcanika i stavio u dzep pre nego sto sam izasao iz kuce. Pa sam onda kao lud trazio busplus po torbi.

Link to comment

24časaU vozilima javnog gradskog prevoza od danas će biti 100 kontrolora više (ukupno 300) jer u "Bus plusu", iako to zvanično ne potvrđuju, očigledno još nisu zadovoljni disciplinom putnika. Pre uvođenja novog sistema svakog dana se švercovalo najmanje 200.000 ljudi; svaki peti putnik nije imao kartu, a od uvođenja novog sistema izdato je 39.000 opomena, a 1.000 kazni je naplaćeno u vozilima.

Link to comment

Danas sam isprobao BG voz. U špicu na svakih 15 minuta, van špica na pola sata. Poluprazno. Voz pristojan iznutra, kao prosečan GSP autobus, spolja brutalno grafitiran. Važi busplus, ali validatori iščupani/polomljeni/isključeni/spaljeni. Od pančevačkog mosta do Batajnice i u suprotnom smeru besplatna vožnja. Išao sam od Vuka do Zemuna, dvadesetak minuta vožnje :Hail:

Link to comment
Poluprazno.
To si ti išao van špica, priznaj... U špicu (kad se ide na pos'o, s posla) stojimo i sve bude puno. <_<Đido pod hitno da se otvori za još 2-3 vagona, red je. A validatori tamo nisu radili ni kad su postavljeni, pretpostavljam da je moguće da brljave zbog dugačke podzemne deonice.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...