Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Ako bih video da mi neko od njih, na nacin na koji sam vec vidjao, maltretira devojku, majku ili sestru - da, vaspitno bih delio pravdu.A ti odjebi ako ti se ne svidja.
Ne svidja? Sta znam. Ja jesam par puta u svojoj karijeri putnika digao glas na bahato ponasanje kontrolora (da vidis scenu kad sam u 14. na Slaviji okurazio tako ceo trajvan da proziva kontrolore da su janicari i haraclije :lol:), a kontrolori se povukose. Generalno sam digao ruke od dobrih dela i krivih Drina, pripisujem to svojoj mladosti-ludosti. Bilo kako bilo, batine ne behu potrebne. Samo me obavesti ako su se u Evropi opet zapatili takvi obicaji, da na vreme nabavim handzar pred put u severne krajeve.
Link to comment
Elektronske karte u vozilima GSP od 2012.Počela je ugradnja opreme za novi sistem upravljanja vozilima javnog prevoza, kao i za elektronsko plaćanje prevoza. Ceo proces će trajati do kraja godine što znači da će građani početkom 2012. godine već koristiti elektronske karte. Građani će moći da koriste nekoliko vrsta karata od početka sledeće godine. Osnovne karte su personalizovana smart karta (umesto dosadašnje povlastice), elektronski novčanik (u memoriji karte je zapisan novčani iznos koji se može dopunjavati) i karta za pojedinačnu vožnju koju će prodavati vozač.- Novi sistem će omogućiti širi asortiman karata, tako da ćemo po puštanju sistema u rad vremenom uvoditi i nove karte, na primer vremenske (dnevna...) i druge, kaže Perović.
Link to comment
  • 3 weeks later...
znaci ukida se institut doplatne karte, a neplacanje karte na licu se pretvara u prekrsaj. to je zanimljivo i ne znam koji zakon se tu primenjuje. izgleda da cu morati cesce na sud narednih godinainace pre 2 meseca su rekli da njihova akcija zutih prsluka daje izuzetne rezultate, cak su i neke brojeve nalupali. meni je nezamislivo da je neko od te pijane i aljkave bagre koja odrzava ergelu neopranih i zapustenih vozila sposoban da prebroji i tri drvene kocke, ali ajdeinace juce je majstor na liniji 27 odbio da otvori vrata na stanici i da pusti napolje zenu sa malim detetom, samo je izignorisao stanicu. izvikao se na zenu da ne moze da stalno izviruje da nije neko na vratima i da je trebala da dodje na prednja vrata ako hoce da sidjedanas, majstor u broju 46 toliko je bio zauzet pricanjem sa svoja dva ortaka da je preskocio crveno i zauzeo celu zebru, pa se brecao na pesakezivotinje, govna, stoka Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
inace pre 2 meseca su rekli da njihova akcija zutih prsluka daje izuzetne rezultate, cak su i neke brojeve nalupali. meni je nezamislivo da je neko od te pijane i aljkave bagre koja odrzava ergelu neopranih i zapustenih vozila sposoban da prebroji i tri drvene kocke, ali ajde
Mislim da je jedini efekat bilo to što je jedan broj ljudi otkucavao kartu kad bi videli kontrolore, čisto da bi izbegli cimanje. Inače nisam primetio bilo kakvo povećanje napisanih kazni, obično se sve završava po starom scenariju: nađu jednu žrtvu i dave je kao zmija žabu dok okolo ljudi ulaze i izlaze bez ikakve kontrole. Ili se jednostavno nezainteresovano prošetaju po autobusu i izađu na sledećoj stanici.
Link to comment

da, obicno vole da gnjave klinke iz srednje skole i tako. u tome prednjace rosave kravetine koje lece komplekse. znas kako se smire posle partije urlanja

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
znaci ukida se institut doplatne karte, a neplacanje karte na licu se pretvara u prekrsaj. to je zanimljivo i ne znam koji zakon se tu primenjuje. izgleda da cu morati cesce na sud narednih godina
I mene ovo baš interesuje, bilo bi lepo da nam neko objasni, mamicu im...
Link to comment
da, obicno vole da gnjave klinke iz srednje skole i tako. u tome prednjace rosave kravetine koje lece komplekse. znas kako se smire posle partije urlanja
pre neki dan uhvatili neku klinku, liči na neki početak srednje škole i kad su je pitali gde joj karta ova odgovori "mi smo deca, zašto nam tražite", kad to nije prošlo onda je prešla na "a zašto se cigančići voze besplatno", a na kraju je počela da se dere na sav glas "ciganska deca se voze besplatno a srpska plaćaju i posle se pitate zašto nam država propada". Tanka je linija.Jel to Hella zagovara primenu bicikala na našem brdovitom terenu ili mi se čini :fantom: Lolo. Edited by Kelt
Link to comment
Jel to Hella zagovara primenu bicikala na našem brdovitom terenu
pa i ovako ste (uprkos brđanstvu) bolešljivi, sušičavi, škrofulasti, skemlavi, providni i rahitični, samo još fali da polipsavate verglajući velosipede po tim vašim brdima. dakle - ne. nego da se vozite u prevozu i da plaćate karte kako valja i trebuje. Edited by Hella
Link to comment
pre neki dan uhvatili neku klinku, liči na neki početak srednje škole i kad su je pitali gde joj karta ova odgovori "mi smo deca, zašto nam tražite", kad to nije prošlo onda je prešla na "a zašto se cigančići voze besplatno", a na kraju je počela da se dere na sav glas "ciganska deca se voze besplatno a srpska plaćaju i posle se pitate zašto nam država propada". Tanka je linija.
postanes lepo mizantrop pa ce linija odmah nestati. to je moj recept Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Aha, znači sada komunalni panduri rade u korist jedne firme? Interesantno.Gde mogu da se iznajme, pošto i moja firma ima neka nenaplaćena potraživanja, pa da pođu s nama u naplatu..?I po kom zakonu je neplaćanje karte prekršaj?Zar ne bi trebalo prvo doplatna karta na licetovom mestu, pa ako nemaš, onda plati u roku od 8 dana, a tek onda kod suca?

Link to comment
I po kom zakonu je neplaćanje karte prekršaj?Zar ne bi trebalo prvo doplatna karta na licetovom mestu, pa ako nemaš, onda plati u roku od 8 dana, a tek onda kod suca?
Ulazak u vozilo GSP je pocetak obligacionog odnosa izmedju gradjanina i kompanije. Doplatna karta nije kazna, vec je u pitanju integralni deo tarifnog sistema. Ukoliko, pak, kazemo da je doplatna kazna - prekrsaj, onda bi novac prikupljen naplatom doplatnih kazni morao da se sliva u republicki budzet. Ne postoji magicni nacin da se doplatna kazna pretvori u prekrsaj u trenutku kada gradjanin kaze "nemam novac kod sebe", pravni sistem ne funkcionise tako, koliko ja znam.edit: od sada saljem prijavu komunalnoj policiji za svaki automobil pored koga se provlacim. to je tako jebeno lako, poslati 15-20 fotografija dnevno (rezolucija 5 megapiksela), sutra proveriti telefonom da li su izasli na teren, i tako svaki dan. ako su tako voljni da pomazu GSP-u, moraju i meni isto tako. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...