Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

14 minutes ago, Tihajeza said:

 

Kako će to beli ikada saznati, osim ako mi ne uzme telefon u svoje ruke i počne da mi pregleda imenik?
Samo razmišljam glasno.

 

Možda nekom ultra jednostavnom aplikacijom koja kaže kada je izdata karta sa tim brojem i upoređivanjem?

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Tihajeza said:

 

Kako će to beli ikada saznati, osim ako mi ne uzme telefon u svoje ruke i počne da mi pregleda imenik?
Samo razmišljam glasno.

Petpostavljam da ih neće ni zanimati je l ti imaš povratni sms ili ne nego će gledati po broju karte. Verovatno postoji neka baza podataka gde mogu da vide po broju kad si kupila kartu, tako da neće biti logike da ljudi kucaju svi isti broj ili izmišljeni broj. Ali ne znam kako bi to izgledalo u praksi, logičnije bi mi bilo da postoji kod koji se skenira pa ili je ok ili ne.

Link to comment
Just now, Vapad said:

 

Možda nekom ultra jednostavnom aplikacijom koja kaže kada je izdata karta sa tim brojem i upoređivanjem?

Možda. Koliko ceniš da je potrebno vremena da se pod ovima napravi i proradi "ultrajednostavna aplikacija"?

 

 

 

Link to comment

Javlja mi se da ce uskoro biti aplikacija koja ce imati QR kod koji ce odmah kontrolorima da kaze da li si u prekrsaju ili nisi. Ovo je da se zakrpi dok se ne napravi dobar sistem.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Javlja mi se da ce uskoro biti aplikacija koja ce imati QR kod koji ce odmah kontrolorima da kaze da li si u prekrsaju ili nisi. Ovo je da se zakrpi dok se ne napravi dobar sistem.

A za papirne će verovatno vremenom da povećaju broj prodajnih mesta pa će moći na trafikama da se uzme ali i dalje je bzvz što karta važi od momenta kupovine, validacija u vozilu je imala više smisla. U principu, znajući kako funkcioniše saobraćaj u Beogradu, jedino nekog smisla i neke logike ima uzeti celodnevnu kartu od 120 rsd. i tjt.

Link to comment
13 minutes ago, Tihajeza said:

Možda. Koliko ceniš da je potrebno vremena da se pod ovima napravi i proradi "ultrajednostavna aplikacija"?

 

 

 

 

erm, dan :D

 

4 minutes ago, Shan Jan said:

Javlja mi se da ce uskoro biti aplikacija koja ce imati QR kod koji ce odmah kontrolorima da kaze da li si u prekrsaju ili nisi. Ovo je da se zakrpi dok se ne napravi dobar sistem.

 

Tako sam video u flixbusovom vozu, kontrolorka samo skenira QR i čini mi se da ima samo green/red status koji vidi i ćao

Link to comment
2 minutes ago, renne said:

Kako će slati qr sms-om

 

ako idu tako kako idu, bez plana, ograničenja, provera, i bilo čega. SMS postane MMS brzo, a sutra nešto peto

Link to comment
4 minutes ago, renne said:

Ali ti nisi u obavezi da imaš internet na telefonu

 

zar nisam viđao u busevima natpise free wifi :D

 

sorry, ne nadgornjavam se, ali pokušavam da zamislim kako izgleda kada gazda gangula uđe u tor sa ljudima koji to moraju rešiti i implementirati odmah sad, mislim da je sličan tok sa ovim sistemima

 

EDIT: btw, je l za MMS trebao net uopšte ili je to poseban servis?

Edited by Vapad
Link to comment
12 minutes ago, renne said:

Kako će slati qr sms-om

 

tako što aplikacija pročita tekst koji je kodiran u qr kodu, pa ga dalje pošalje kao tekst?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...