Jump to content
IGNORED

Šta je najbitnije što se u istoriji dogodilo na današnji dan?


Ajant23

Recommended Posts

42 minutes ago, djeneralche said:

A sta su narodi iz Sibira za Ruse nego orci.

Da si otis'o jos malo na istok, kakvi bi Kinezi bili Orci...

Ali, em se pomalo zezam, em - gle sucaja - nisu Orci hrlili na zapad, nego lepi, plavi, civilizovani i sve ostalo, hitali na Istok.

 

PS: nemoj samo da se vracas cak na Hune i ostale Vandale, ovo je ipak tema 'Na danasnji dan...' a na ovaj danasnji dan je Napoleon napao Rusiju.

 

;)

 

 

Link to comment
Шта, некога сам изоставио? ohmy.gif

 

Допуни, нема проблема.

Mislim da imaš višak, ne sećam se Skandinavca... Zar Gustav nije i dobio divan epitet "ludi", jer je jedino on bio protiv Napoleona u celoj Evropi?

 

 

Inače, zahvaljujući kasnijoj uzvratnoj poseti Rusije u Evropu, dobili smo Bistro... Malo li je? :D

Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Шта, некога сам изоставио? :ohmy:

 

Допуни, нема проблема.

Samo ti u svojoj glavi mozes da dopunjavas elemente u koncepte koji nisu postojali.

Link to comment
1 minute ago, radisa said:
4 minutes ago, namenski said:
Шта, некога сам изоставио? :ohmy:
 
Допуни, нема проблема.

Mislim da imaš višak, ne sećam se Skandinavca... Zar Gustav nije i dobio divan epitet "ludi", jer je jedino on bio protiv Napoleona u celoj Evropi?

Mislim da je bilo i takozvano Oldenbursko kraljevstvo, bese neka dansko-norveska kombinacija, aj' kad stignem provericu ili ce neko vec da ispravi/dopuni.

Sa Svedjanima je druga prica, ne znam ni na kog Gustava mislis, zar nije u vreme napada na Rusiju u Svedskoj veci bio Bernadot sa uvaljenom mu od strane Napoleona zenskom :D 

 

Link to comment
2 minutes ago, djeneralche said:

Samo ti u svojoj glavi mozes da dopunjavas elemente u koncepte koji nisu postojali.

Vazi.

 

 

Edited by namenski
Link to comment

E jbg sad, možda sam i ja nešto prezupčio, sadim na plaži pa mi se ne gugla, ali se sećam nekih lekcija o Gustavu ludom, Švedskom kralju koji je jedini u Evropi odbio da sluša Napoleona, fućkalo mu se za kontinentalne blokade i ostala naređenja iz Pariza...

E sad, moguće da je dotični već bio oteran do 1812...

Link to comment

Када смо већ на теми, на данашњи дан 1945. године пада још једна парада.

 

 

Sovjetska, na kojoj strani gosti bilo koje fele nisu imali sta da traze.

 

 

 

@djeneralche Ovo je samo koncepttm oni u stvari bacaju note Betovenovih i Bahovih muzikalija, po nekog Van Goga, Degaa..., taj rad, hocu reci divlje to i sve go totalitarac kome su evropske vrednosti prst u oko... ;)

 

Edited by namenski
Djeneralce
Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

Ne moras da me spominjes da bi citao o Hitleru, Betovenu, Bahu i evropskim vrednostima na hrpi koja postoji samo u tvojoj glavi, odmori malo.

Ovo je vec drugo brisanje, voli te moderacija, cuva te, pazi i mazi, jebiga. :fantom: 

 

Ali, manje-vise, znas valjda ;)

Link to comment
On 22.6.2018. at 17:58, djeneralche said:

Sta znaci ovo podmetanje "Evropa je opet dosla u posetu".

 

Ne razumes tribalisticku logiku ala Lazanski - u posetu dolaze samo tzv. "Evropljani" "Rusima" - podela Poljske pre one 1812, rat protiv Finske, okupacija baltickih drzava, okupacija istocne Poljske u dogovoru sa Hitlerom i podela cele istocne Evrope na sfere uticaja - sve se to ne racuna u kremaljskoj propagandi ili kad o tome pisu "mali Rusi". Nasi su uvek heroji a njihovi dolaze uvek u posetu - jedan kontinuitet takoreci bez ikakvog istorijskog konteksta.

Link to comment
5 hours ago, Anduril said:

 

Ne razumes tribalisticku logiku ala Lazanski - u posetu dolaze samo tzv. "Evropljani" "Rusima" - podela Poljske pre one 1812, rat protiv Finske, okupacija baltickih drzava, okupacija istocne Poljske u dogovoru sa Hitlerom i podela cele istocne Evrope na sfere uticaja - sve se to ne racuna u kremaljskoj propagandi ili kad o tome pisu "mali Rusi". Nasi su uvek heroji a njihovi dolaze uvek u posetu - jedan kontinuitet takoreci bez ikakvog istorijskog konteksta.

Jel' to počela sezona univerzitetskih ljetnih kampusa u USA?

Link to comment

Ocekivano potvrdjujes mi-vi poentu. 

Ipak su Rusi deo Evrope i Evropljani koliko recimo i Spanci, ma koliko se ovde trudili da prodajete nacionalisticku ili sovjetsku pseudoistoriju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...