Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

1 hour ago, Meazza said:

I jel Mesi isto zasluzeno dobio nagradu za najboljeg igraca SP 2014?

 

Nije, ali nije ni Zidan bio najbolji igrač 2006 pa se ne sećam da se od njega tražilo da vrati nagradu niti da su se pravile neke sulude kontroverze. Za pola tih zlatnih lopti koje su dodeljene otkad ja pamtim može da se legitimno kritikuje a neke tipa Ovena 2001 deluju maltene suludo samo je to nekako prolazilo ispod radara uglavnom, uostalom individualna nagrada u timskom sportu, nije ni da je nešto bitno previše...

Link to comment
3 minutes ago, Deco said:

 

Nije, ali nije ni Zidan bio najbolji igrač 2006 pa se ne sećam da se od njega tražilo da vrati nagradu niti da su se pravile neke sulude kontroverze. Za pola tih zlatnih lopti koje su dodeljene otkad ja pamtim može da se legitimno kritikuje a neke tipa Ovena 2001 deluju maltene suludo samo je to nekako prolazilo ispod radara uglavnom, uostalom individualna nagrada u timskom sportu, nije ni da je nešto bitno previše...

 

Zidan je bio sigurno jedan od najboljih na tom prvenstvu, mnogi misle i sada da je bio najbolji (debatable). Za Mesija niko ne misli da je bio ni blizu najbolji 2014 osim zagrizenih fanova. 

 

Sa ostatkom posta se potpuno slazem, cak i prva zlatna lopta je bila cist marketing i politicki PR. A nazalost bitno je, jer se tako grade narativi.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Zidan je bio sigurno jedan od najboljih na tom prvenstvu, mnogi misle i sada da je bio najbolji (debatable). Za Mesija niko ne misli da je bio ni blizu najbolji 2014 osim zagrizenih fanova. 

 

Sa ostatkom posta se potpuno slazem, cak i prva zlatna lopta je bila cist marketing i politicki PR. A nazalost bitno je, jer se tako grade narativi.

 

Stvar ukusa, ali meni nije debatable. Kanavaro je na maltene šest od sedam utakmica koje je Italija odigrala bio najbolji na terenu a i osvojili su u krajnjoj liniji dok je Zidan bljesnuo dvaput u 1/8 i 1/4 a ostatak se i nije nešto proslavio ako se dobro sećam....na stranu što bi ona glupost iz finala rutinski trebala da ga izbaci iz trke pa sve da je odigrao kao Maradona 1986 turnir a nije ni blizu.

 

Meni je tad bilo jasno da iz kog god razloga mora da mu se nešto dodeli pa je napravljen truli kompromis sa Kanavarom umesto da su lepo nagradu za najboljeg igrača SP dali onom ko je zaista bio najbolji igrač, ali kao što rekoh to ide često po narativu, tako je Mesi ovu sad praktično dobio za osvajanje Kopa Amerike i to verovatno zato što mu je prvi internacionalni trofej, bukvalno mislim da je već osvojio jedan pre da ovaj put to ne bi bilo dovoljno i da bi Levandovski dobio na kraju, ionako je razlika bila baš mala.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Ta nagrada za najboljeg igraca Svetskog prvenstva se, potpuno paradoksalno, izglasava pre finalne utakmice, tako da sta god bilo u finalu nema neki uticaj.

 

To sam uspeo da zaboravim. :isuse:

 

Da se zapita čovek da li je realno da su baš toliki bolidi.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Ta nagrada za najboljeg igraca Svetskog prvenstva se, potpuno paradoksalno, izglasava pre finalne utakmice, tako da sta god bilo u finalu nema neki uticaj.

 

I zato je dadoše Kanu 2002. godine, a on u finalu napravio veliku grešku.

Link to comment
15 minutes ago, napadaj said:

 

I zato je dadoše Kanu 2002. godine, a on u finalu napravio veliku grešku.

 

Tacno! Jedan od zescih fejlova kad je ta nagrada u pitanju.

Link to comment
42 minutes ago, Meazza said:

@Deco Ali majstorski si me zbunio i napravio pometnju :kecman:, u stvari to sto si napisao ide u prilog mojoj tezi da te individualne nagrade nisu nimalo pouzdane.

 

Ma tu se slažemo od početka, samo sam dokon nešto danas pa me ne mrzi da se prisetim nekih stvari koje mi se vuku po neuronima. :)

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

 

Znaci slazes se sa fanovima Ronalda da Modric nije trebalo da dobije 2018 jer je ovaj dao vise golova?

 

nemam pojma, mislim da se turniri precenjuju generalno. ajde mozda jedino svetsko bi trebalo da se gledalo malo posebno ali kopa amerike i slicne stvari su mi malcice bezveze.

 

na kraju kada se pogleda realno, lewandowski dominira u ligi sa jednom ozbiljnom ekipom, dok je messi ipak igrao u spanskoj ligi koja je u top2 najjace na svetu. ni jedan ni drugi se nisu proslavili u ls. na kraju se gledao trofej bl vs trofej kopa...

 

mnogo su messi i ronaldo podigli lestvicu pa sad ovih 38 golova u prosloj sezoni deluje kao da je propo.

Link to comment
11 minutes ago, 189- said:

ni jedan ni drugi se nisu proslavili u ls.

 

Levandovski je bio povredjen i nije igrao kad je njegov tim ispao od PSG. Sta je trebalo da uradi?

Link to comment

Imam problem s ovim, kad neko ukaze na to da Mesi ili Ronaldo nabijaju statistiku u ligi gde su njihovi timovi skuplji od ukupne vrednosti 15 drugih timova u toj ligi, onda se na to odmahuje rukom. Kad Levandovski to isto radi u Bundesu onda to nije isto i Mesijevi fanovi su prvi koji ukazuju na to. Double standards. 

Edited by Meazza
Link to comment
15 minutes ago, Meazza said:

Imam problem s ovim, kad neko ukaze na to da Mesi ili Ronaldo nabijaju statistiku u ligi gde su njihovi timovi skuplji od ukupne vrednosti 15 drugih timova u toj ligi, onda se na to odmahuje rukom. Kad Levandovski to isto radi u Bundesu onda to nije isto i Mesijevi fanovi su prvi koji ukazuju na to. Double standards. 

 

Za statistiku stoji svakako, za trofeje već ipak ne zato što i u toj Španiji ima uglavnom tri tima koji su bar na papiru iole konkurentni, u Nemačkoj ima jedan. Dupla kruna npr. u Bundesu je nešto što Bajern može bukvalno da prospe samo ako se baš potrudi, dupla kruna u Španiji sa Realom ili Barsom možda nije neko ultramonumentalno dostignuće ali kakvu takvu težinu ipak ima.

 

Btw ja se slažem da je Levandovski verovatno trebalo da dobije ove i prošle godine da se razumemo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...