Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Bio je poslednji igrac na spisku, usao je u poslednjem trenutku. Prvi napadac bio je danas zaboravljeni andrea carnevale, a iza njega aldo serena. Losi su bili na prvom mecu, pa je toto na drugom dobio sansu i dao gol za pobedu. Na trecem je ponovo usao sa klupe, resio mec i ostalo je istorija. 

Link to comment

Zao mi je, donekle, sto takav nastup nije zavrsen titulom zbog neverovatne price jednog igraca..al dobro, ne secam se, dal je on i u polufinalu dao za 1:0 ?...Kada se setim Italije na tom SP sve sto vidim je 1:0, 1:0, 1:0  :D

Bokte, izgubismo za polufinale

Link to comment
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Салваторе_Скилачи
 
Sad gledam ovo, ladno nisam ni znao za koji klub je igrao, mislio sam za Romu... svega 16 nastupa i 7 golova za Italiju od cega 6 na SP, a verovatno ni on sam nije ocekivao da ce da ga pozovu na to prvenstvo. Mnogo cudno, ni pre ni posle nista takoreci nije uradio ozbiljno.
Ozbiljno je pucao™, bio se posvađao sa Baggiom posle SP (delili su sobu u na pripremama valjda), pretio protivničkim igračima egzekucijama, sa sudijama nije imao pristan odnos... Posle Juventusa, Intera i Japana 2001 se bacio u politiku na par godina pa na televiziju itd. Pre neki dan je izjavio da bi u današnjem fudbalu davao golove mnogo više i da je došao iz ničega i začarao svet. Kaže zato ga je publika zavolela jer nije manipulator.

Zaslugu za tu šansu koja mu je data verovatno najviše nosi Zeman koji mu je pomogao da se afirmiše u Messini 1989.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Zao mi je, donekle, sto takav nastup nije zavrsen titulom zbog neverovatne price jednog igraca..al dobro, ne secam se, dal je on i u polufinalu dao za 1:0 ?...Kada se setim Italije na tom SP sve sto vidim je 1:0, 1:0, 1:0  [emoji3]
Bokte, izgubismo za polufinale
Da, ali je posle odbio da šutira penale i Donadoni i Serena su sjebali. To mu publika prebacuje malo, a u meču za 3. mesto Baggio mu je prepustio penal u 86' da postane najbolji strelac prvenstva.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, MocaVukotic said:

Bio je poslednji igrac na spisku, usao je u poslednjem trenutku. Prvi napadac bio je danas zaboravljeni andrea carnevale, a iza njega aldo serena. Losi su bili na prvom mecu, pa je toto na drugom dobio sansu i dao gol za pobedu. Na trecem je ponovo usao sa klupe, resio mec i ostalo je istorija. 

 

Toto je dao gol Austriji u prvoj, GG Amerima u drugoj.

 

Spoiler

Već nakon tih prvih utakmica smo krenuli u lov na to ko će biti Matthäus, ko Klinsmann (glorihanteri, jebi ga), ko Schillaci. Mene zapao nadimak Schillaci što je dovodilo do sjajnih momenata kad druga djeca od mojih roditelja mole da Schillaci ide vani. :D

 

Link to comment

Hteo sam reci da nije odmah zacementirao mesto, prvo klupa i pored gola na startu, tek gol cesima ga vise nije mogao izbaciti iz prvih 11.

 

Onda je u osmini protiv urugvaja dao najlepsi od tih 6 golova. Drugi je dao aldo serena, na rodjendan. 

Link to comment

Bilo je tih one-hit wondera na SP koliko hoćeš.

 

1990.godine je bljesnuo Schillaci, uzeo Zlatnu kopačku i to je bilo to.

 

1994. je Salenko uvalio petardu Kameruncima.

 

Takođe, neki su poslije SP krenuli nadolje.

 

1998. je bila posljednja dobra godina za Davora Šukera. Imao je on dobrih golova nakon toga - recimo, gol Ircima u kvalifikacijama za EP 2000 koji nije puno lošiji od Bergkampovog Argentini dvije godine ranije - no nakon gola Holandiji za 3.mjesto Šukerova karijera ide prema dolje. Sa tog prvenstva se treba sjetiti i Cesara Sampaia, fenomenalnog Mondragona...koji su imali sjajne turnire, ali poslije toga ništa posebno.

 

2002. je donijela zvjezdane momente za, pazite samo ova imena, Ilhana Mansiza (njegov dribling Roberta Carlosa), Hasana Sasa, Umita Davalu, Jung-hwan Ahna, Junichija Inamota, Klebersona, Salifa Diaa, buduću najlažniju devetku Liverpoola El-Hadjija Dioufa, Papa Bouba Diopa, doslovno lopova Fadigu...

Edited by ArleKino
Link to comment
4 hours ago, goofs said:

Pa ne bih rekao, bar ne u ovoj meri. Ovo je oficijalni all-star tim, i svaki od ovih igraca je ziva legenda fudbala, osim mozda Bremea i golmana, i pomenutog Totoa.

 

'94 je bio dobar tim, ali tu ima zalutalih* igraca tipa Balakov, Brolin, Marcio Santos (a i nema Maradonu ;) ) '98 slicno, a posle su vec timovi postali chop-suey kad su raznorazne Koreje, Gane i Urugvaji poceli da prave iznenadjenja.

 

* zalutalih u smislu njihovog dostignuca u karijeri, na turniru su po pravilu bili dobri

 

Na sve potpis, ali i Breme je legenda.

 

Meni je najbrutalniji tim sa prvenstva 1970:

 

Mazurkiewicz (URU) - Carlos Alberto (BRA), Beckenbauer (GER), Ancheta (URU), Facchetti (ITA) - Gerson (BRA), Charlton (ENG), Rivellino (BRA) - Pele (BRA), Jairzinho (BRA), Gerd Muller (GER)

 

Nema nikog ko je "zalutao" poput Skilacija, sve suvo zlato.

 

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

doslovno lopova Fadigu...

 

Zašto je Fadiga lopov? 😁 Sad sam kucao prevod njegovog prezimena, kaže "fatigue" ili zamor. Tako da je odsad za mene Zamorano. :) A i "igrao" je u Interu. 

 

Šteta za njegovu karijeru, bilo bi fer da je bar dobio šansu da se pokaže u Kalču, ali kurac, srčana mana i ajćao. Sećam se Oksera sa početka veka, on, Džibril, Kapo, Mwaruwari, Mexes, Boumsong...opasna ekipa, vrlo atraktivna za gledanje.

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

Bilo je tih one-hit wondera na SP koliko hoćeš.

 

1990.godine je bljesnuo Schillaci, uzeo Zlatnu kopačku i to je bilo to.

 

1994. je Salenko uvalio petardu Kameruncima.

 

Takođe, neki su poslije SP krenuli nadolje.

 

1998. je bila posljednja dobra godina za Davora Šukera. Imao je on dobrih golova nakon toga - recimo, gol Ircima u kvalifikacijama za EP 2000 koji nije puno lošiji od Bergkampovog Argentini dvije godine ranije - no nakon gola Holandiji za 3.mjesto Šukerova karijera ide prema dolje. Sa tog prvenstva se treba sjetiti i Cesara Sampaia, fenomenalnog Mondragona...koji su imali sjajne turnire, ali poslije toga ništa posebno.

 

2002. je donijela zvjezdane momente za, pazite samo ova imena, Ilhana Mansiza (njegov dribling Roberta Carlosa), Hasana Sasa, Umita Davalu, Jung-hwan Ahna, Junichija Inamota, Klebersona, Salifa Diaa, buduću najlažniju devetku Liverpoola El-Hadjija Dioufa, Papa Bouba Diopa, doslovno lopova Fadigu...

Brazilski bek josimar, u meksiku 86, ni pre ni posle nisam cuo za njega, a zalilao je tad 2 gola neverovatna... 

 

 

 

Link to comment

98.godina, prvo Real osvaja posle 32 godine LS sa Mijatovicem i Sukerom na vrhuncu karijera, tu i krece Realov evro povratak, pogodili su s pojacanjima, uvod u galaktikose... A onda SP, obe reprezentacije odlicne ali naravno nama precka njima bronza.

Link to comment

Sjebale su Sisea povrede, 2x u 2 godine jezivo lomio noge. Ko zna sta bi bilo.


Dumitresku i Raducoju '94. Hames razbio '14, dan danas se slepa po vrh klubovima na konto toga. 

Fun fact : Mehiko od 94 do danas apsolutno svaki put prosao grupu i ispao u osmini, ni makac. Usput su uspevali da prodju neke mnogo zajebane grupe, 2014 sam bio siguran da ce drknuti momcad, '18 sam kontao doduse da ce Svedska ispasti, ali uvek pronadju put. :D

I najcesce im masa igraca igra u domacoj ligi, jedna od omiljenih mi repstacija. 

 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...