Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

7 hours ago, Meazza said:

 

Nismo pricali o ciframa. Za razliku od umeca smatram da se cifre apsolutno ne mogu porediti u razlicitim epohama, pa cak ni u istoj epohi kad se radi o razlicitim ligama i takmicenjima. Doduse, kad me vec pitas, sa Peleovim ciframa i statistikom se tek niko ne bi usudio da se takmici, ali ja zaista mislim da je to besmisleno.

 

Kad su Pele i brojke u pitanju to stvarno ne bi trebalo da se pominje jer se zna da je pola od svojih 3000 golova nabio po ranoraznim opskurnim takmicenjima koja su organizovana u Brazilu a koja nisu zvanicna

Link to comment

Slazem se, treba gledati brojke sa mundijala na primer... 

4 ucesca, 3 titule, 14 meceva

12 golova, 10 asistencija (recimo ona za c. Alberta u finalu s italijom je mozda i najlepsa koju sam ikad video) 

Ili prosto pogledas samo kako igra, da ne kazem plese... 

Njegovi promasaji (recimo onaj dummy protiv uruguvaja) lepsi su od gomile najlepsih golova... 

Misim, da se ne zajebavamo, pele, pa onda ko god, volj ti maradona, volj ti krojf, zidan, kurac palac

Link to comment
1 hour ago, Giggsy said:

 

Kad su Pele i brojke u pitanju to stvarno ne bi trebalo da se pominje jer se zna da je pola od svojih 3000 golova nabio po ranoraznim opskurnim takmicenjima koja su organizovana u Brazilu a koja nisu zvanicna

 

Pa eto, ja i ne poredim statistiku na takav nacin i zaista smatram da je to besmisleno.

Link to comment

Nema potrebe zaista za brojkama, sto je brazil uradio za fudbal na repstativnom planu, a real madrid na klupskom, to je pele uradio na individualnom. I to u vreme kada je fudbal bio bitan. Fudbal oda no vise nije bitan, kao ni ostale forme pop kulture, tako da je taj poredak zacementiran za vjek vjekova. Cak i da se pojavi neko bolji, vise nije vazno... 

Link to comment

Ma, ne razumi pogresno, ja sam samo citirao tvoj post o statistici, nista licno

U svemu se slazemo. Ja kazem Maradona, ti Pele, treci Messi... cisto subjektivno svako

Link to comment

Neka bude da je tako. Ali ono sto nije subjektivno je recimo podatak da je Pele je imao jednu od najboljih igri glavom u istoriji fudbala, fenomenalan odraz i dominaciju u vazduhu, dok Maradona, Mesi ili Ronaldo "Zuba" nisu predstavljali takvu opasnost.

Link to comment

Za Peleta™ jbg svaki važniji igrač te epohe kaže da je bio monstrum, i da uopšte nije za poređenje sa ostalima. Verovatno su u pravu. Ipak, ja sa ove distance ne mogu da budem toliko hipsta i da kažem da mi je best ever neki brazilski siroma' koji je ganjao krpenjaču u doba nemog filma. Koncentrisao bih se na igrače koje sam gledao, i zato je meni Zizou krajnje subjektivno best ever.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...