Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

48 minutes ago, Zico said:

Lepo je Van Basten predlozio da se ukine ofsajd.

ne razumem šta je falilo onom ranijem značenju da u trenutku upućivanja pasa ispred najisturenijeg igrača napada moraju biti dva odbrambena.

 

izbiće rat jednog dana, opet

Link to comment
1 hour ago, El Patron said:

Sta reci

 

a90saNU.jpg


Mislim da sam negde procitao da je sudija opozvao odluku posle utakmice da mu u jednoj evropskoj modernoj sredjenoj drzavi ne bi operisali kolena automatom. Proveri ti to jos jednom. :D

Link to comment
9 hours ago, Mark Rothko said:

 

 

Zavisi od tumačenja fudbalskih pravila.

Imamo primer sa jučerašnje utakmice - gol Crvene zvezde, gde je igrač u ofsajdu, stoji ispred golmana i sasvim sigurno mu smeta, ali uvek može da se kaže da njemu nije upućena lopta, da ne utiče na igru, ne ide na loptu... Svako pravila interpretira kako njemu trenutno odgovara.

 

yikmyfN.jpg?1

 

Zapravo je velika razlika u ovoj situaciji i onoj na mecu PAOK - AEK. Ovde igrac Zvezde krece da izlazi iz ofsajda (ide od gola u trnutku suta, cak ga i golman gura pre toga) a lopta  i ne ide u njegovom pravcu vec udesno. S druge strane igrac PAOKa ide na loptu i pokusava da je sutne. Nadam se da kapiras razliku. Primer je slican onome kada neki igrac igra rukom u 16m a ne bude penal, a to moze samo ako je lopta napucala njega. Slicno je i ovde. Da je Rodic pokusao da dodje do te lopte bio bi svakako ofsajd. Medjutim on nije ni video loptu a kamoli pokusao da ide na nju ili da sa namerom ometa golmana. 

 

Doduse, moguce je da bi neki sudija i ovde svirao ofsajd, mada iskreno sumnjam. 

 

U PAOK slucaju je dilema mnogo veca, ali opet mislim da bi vecina svirala ofsajd jer je igrac isao na loptu, stekao prednost i pokusao da sutne loptu. 

Link to comment

Radisa da je 1995. slozio bih se sa tobom 100%. Danas ne. Nekada bi igranje rukom u 16m bilo obavezno penal. Danas ne. Rodic je krenuo na skok, lopta je odbijena on krece nazad. Niti vidi loptu, niti vidi golmana (ne ide na njega da ga zakloni). Golman je u momentu kad se Rodic okrenuo bio kod leve sttive i krenuo da trci ka sredini. Nije bs da je Rodic dosao ispred njega vise je obrnuto. Nema ovde ofsajda...

Link to comment
13 minutes ago, adasevic said:

(ne ide na njega da ga zakloni)

Ok, ne znam kretanja, nisma gledao utakmicu...

 

No, moj problem, generalno, sa tim oko ofsajda je to što se sve nešto tumači namera... Znaš, to je malo besmisleno... Eto, stavimo dva igrača ispred golmana, koji tako stoje... Nemaju nameru da udare loptu, čak će bežati od nje u trenutku posle šuta... I da li je to ofsajd? Pa jebem ga, smetali su golmanu, onemugaćavili su ga da vidi gde lopta ide... To što su se sklonili, to više nije bitno, svojim postavljanjem su učinili da utiču na igru...

 

AKo tako tumačimo pravilo ja bih kod slobodnog udarca stavio trojicu-četvoricu u peterac, i rekao im da se pomeraju prema krajevima gola,legnu na pateos, ma urade bilo šta i pokažu da nemaju nameru da udare loptu, kad krene igrač u zalet za šut... Po ovim pravilima, kako ih tumačiš, to nije ofsajd, oni su jasno pokazai nameru da ne utiču na igru... ALi, jebem ga, uticali su na igru, smetali su golmanu da jasno vidi šut...

 

Edit: Da budem jasan, ovakva pravila omugućavaju neviđenu količinu muljanja i protežiranja određenih ekipa... Nekad je penal, ako igrača napuc lopta u ruku sa 2 metra, a nekad lopta putuje 10 metara, udari ga u ruku i nije penal... Nakad igrač rukom zaustavi loptu po zemlji i nije penal, jer sudija misli da se spotakao pa nije imao nameru... Prosto, ostavljeno ej da sudija može otvoreno da gura jednu ekipu kroz ovakva pravila...

Link to comment

To je to o čemu sam pričao - pravila su tako napravljena da svako može da ih interpretira onako kako im odgovara u tom trenutku.

 

Večeras je onaj ekspert sa Arene, gledajući snimak i ovu sliku, zaključio da je sudija napravio veliku grešku kada ovde nije dosudio ofsajd. Cenim da bolje poznaje pravila od svih nas ovde, ali je poznato da je ranije kod penala u obzir uzimao facijalne ekspresije i ostale oblike neverbalne komunikacije, tako da...

Sve je do tumačenja i toga da li je sudija iz njegove družine pa da ga brani ili iz neke druge priče pa da ga opljune.

Link to comment

 

 

Na 3:39 je gol. 

 

@radisa: to da neko stoji namerno u 16m je kako si i sam rekao namera. S druge strane ovde je bila situacija gde je bio centarsut, ovaj isao na skok. Lopta iybijena krecu svi da izlaze, levo od njega je igrac Napredka a lopta prolazi jos dalje od igraca Napredka. Golman dolazi od desne stative, ne ide Rodic u njega, vec obrnuto. Rodic jeste u ofsajd polozaju ali se ne aktivira iz njega. 

 

 

@Mark Rothko: Eto, ima neko ko misli i tako :) Mada jesi u pravu da samim tim sto nije jasno definisano to pravilo moze da se tumaci i ovako i onako i da ti likovi koji gostuju po tim emisijama cesto brane ili napadaju kolegu u zavisnosti od toga kakvi su sa njim (nije uvek tako, ali verujem da se desava).

Onog casa kada mora da se ceni namera, to postaje licni utisak sudije. Kao i kod penala, igranja rukom itd. Ne vidimo svi isto ni kad pogledamo snimak, a kamoli na terenu iz ugla koji tada ima sudija. 

 

 

 

Link to comment

Jebem ga Adaševiću, ja vidim nameru igrača da smeta golmanu, poprilično jasnu time što neće da se skloni....Golman prirodno ide ka sredini gola a igrač zvezde tu stoji i ometa ga da brani... Šta je on u glavi mislio ja ne znam, ali on stoji tačno tamo gde je golamanu jedino moguće da stane i proba da brani...

 

 

Link to comment

Od 00:23

 

 

Jos gori primer nego ovaj Rodicev, nije bio ofsajd. Iako je bio indirektan udarac, igrac stoji svesno ispred golmana i ometa ga.

 

Da li je ovo ofsajd?

Link to comment
29 minutes ago, Milosh76 said:

Od 00:23

 

 

Jos gori primer nego ovaj Rodicev, nije bio ofsajd. Iako je bio indirektan udarac, igrac stoji svesno ispred golmana i ometa ga.

 

Da li je ovo ofsajd?

Pa to je baš ono što sam opisao... Ovo je ofsajd kao vrata... Ne znam kojom je logčkom bravurom sudija odlučio da ovo nije ofsajd...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...