Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Komična situacija viđena je na utakmici niže lige u Engleskoj između Hemel Hempsteda i Ist Turoka sinoć. Arbitar Din Hulme je pokazao crveni karton Sančezu Vatu zbog zabune sa prezimenom.

 

Posle jednog starta je sudija želeo da porazgovara sa nekadašnjim igračem Arsenala i da ga opomene da se smiri. Pošto na dresu piše samo broj Hulme ga je pitao kako se preziva. On je nekoliko puta odgovorio “Vat, Vat, Vat”. Sudija je to shvatio kao raspravu, jer se na engleskom “šta” takođe kaže “vat” (What).

 

Iznerviran zbog toga mu je dao crveni, ali je kapiten ekipe potom objasnio Hulmeu da mu je to prezime, posle čega je povukao karton i izvinio mu se.

Link to comment

Meni se cini da jeste, mozda jeste iza golmana ali je i dalje u terenu i dosta utice na igru. Ali generalno moze da ide i na jednu i na drugu stranu.

Link to comment

Uf... mislim da sta god da su odlucili zajebali bi se :D To je jedna od onih situacija kad sudija mora biti kriv sta god da odluci :)

 

Pre par godina ovo bi bio cist ofsajd. Iskren da budem ne znam sta bih svirao ni nakon odgledanog snimka. Mislim da ipak jeste ofsajd.

 

Igrac broj 8 je nesumnjivo u ofasjd polozaju, i ide na loptu. To da li je ovaj igrac koji je igrao glavom sutirao ili hteo da doda je potpuno nebitno. E sad, ajd da je ovaj krenuo na loptu pa da je nije stigao, ali on je istu promasio samo sticajem okolnosti, ali bez sumnje pokusava da istu udari nogom. I to je kljucni detalj. Da ju je pipnuo ne bi bilo diskusije uopste, ovako ostaje dilema. On pride u tom trenutku ne zna da li ce lopta da udje u gol ili ode pored stative. Dakle namera da igra postoji, jedino sto je trapav pa je nije zakacio, ali cak i to je bez usporenog snimka tesko proceniti jer trzaj postoji. 

 

Pravilo ofsajda se mozda i najvise menjalo prehodnih godina, pa stvarno ne znam kakve su sada preporuke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...