Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Ja se i dalje sećam tog članka gde je Deki to pričao i rekao kako je bio smoren i na ivici plača kad mu je ovaj to saopštio. E sad jbg ako vama više odgovara to da ga je Murinjo prvo otkačio pa vratio onda ok.

 

reklo bi se da nisi pročitao šta sam napisao

Link to comment

U vreme kad je osvajao trofeje sa Interom, Stanković je uveliko bio specijalac za 10-15 minuta sa klupe, da skrlja nekog od boljih protivničkih igrača i dobije crveni jer nije u prvom planu pa i nije neka šteta. Klasična potrošna roba, sa ulogom kakvu danas u Zvezdi ima Poletanović.

Edited by Goranz
Link to comment

Krimos? Večito se šlepovao u dobrim ekipama uz talentovanije igrače. Kad je taj rešio neku bitnu utakmicu

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by levi
Link to comment

stankovića sam izdvojio na prvo mesto pre svega zbog dugotrajnosti i konstantnosti. čovek iza sebe ima 15 sezona u seriji a, a u savkoj je bio minimum solidan, u par njih i izvanredan. došao je kao klinac sa 19 godina u možda i najbolji klub najjače svetske lige, u vreme kad se dešavala možda i najjača sezna ikad u jednoj zemlji u klupskom fudbalu, našao svoje mesto u ekipi, hrabro se nametnuo ostalim mega zvezdama, skrenuo pažnju onim ludim golom sa 40-ak metara, i trajao i trajao i trajao... što se tiče trofeja, sa laziom je uzeo prvenstvo i kup, dva superkupa, kup kupova i superkup evrope, sa interom 5 titula, 4 kupa i superkupa, ligu šampiona i svetsku titulu. u oba kluba je dolazio dotle da na pojedinim mečevima nosi kapitensku traku, i sveukupno je ostavio utisak dobrog, pouzdanog i lojalnog fudbalera. kapiram ja što se pominju vidić i ivanović, i svaka njima čast, ali oni su ipak imali spelove po rusijama, a imali su i ne toliko dobre sezone. da je neko igrao tako konstantno i toliko dugo u tako jakim klubovima, osim stankovića ja za takvog nisam čuo. 15 godina, alo.

Link to comment

A bio sam ozbiljan. Stanković je ispratio Savu Miloševića, obojica su i pored zapažene inostrane karijere zapali u nemilost navijača (čak i onih Zvezde/Partizana) zbog reprezentacije jer je godinama išla priča da zauzimaju mesto znatno boljim igračima koji samo što nisu eksplodirali ali ih u tome sprečava pomenuti duo.

Link to comment

Jedno znam - Stankovic iz sezone 99-2000, sa onakvim partijama koje je pruzao bi sad kostao devedeset milki.

 

Mislim da si omasio sezonu. Tada je Stankovic tek poceo da dobija znacajnije minute, ali sa 16/38 nastupa u ligi tesko moze da se nazove igracem od 100 miliona. Nisam guglao statistiku drugih igraca, ali zakleo bih se da je bio iza Verona, Almeyde, Simeonea, Sensinija, Nedveda* i Conceicaa u rotaciji od veznjaka, barem imam utisak da su oni skupljali mnogo vise minuta. Imao je on momenata kada je bio ubedljivo najbolji igrac Lazia, ali su oni dosli tek sezonu- dve kasnije, kada je klub krenuo da pada izvan CL zone i kada je konkurencija tamo bila dosta tanja.

Po meni su njegove najbolje sezone one iz Intera. Imao je srece da u zrelim igrackim godinama zabode ekipu u kojoj se njegovi kvaliteti mogu iskoristiti na pravi nacin, plus calciopoli, plus Mourinho. Ta ekipa je nekim cudom (cudo za Morattija) bila fantasticno selekcionisana i bila bi nepravda reci da Stankovic tamo nije dao nezamenljiv doprinos u osvajanju CL i gomile scudetta. Kao sto bi isto moglo da se kaze i za Samuela, Cambiasa ili Maicona.

 

* klikni, Arle, klikni :fantom:

Link to comment

U pravu si Orasi, medjutim te sezone u kojoj su osvojili skudeto je odigrao 11 evropskih utakmica za Lacio, a sezonu pre te je igrao skoro svaku utakmicu (verovatno sam permutovao). Mada, da, jesi u pravu tu.

Edited by IndridCold
Link to comment

A sto je 2x turio gol s pola livade? :D 

I inace u Laciju i Interu se nadavao do jaja lepih golova. Ali uvek sam kapirao da je jedan od onih likova koji mogu da igraju samo u Italiji. 

Link to comment

Todor Toza Veselinović, četvorostruki najbolji strelac u fudbalskom prvenstvu nekadašnje Jugoslavije, čiji je bio i reprezentativac i selektor, preminuo je u 87. godini u Atini od posledica moždanog udara.

 

Veselinović je ponikao u podmlatku novosadske Sloge, a za Vojvodinu je odigrao je 196 utakmica u šampionatu SFRJ i postigao 126 golova, što predstavlja klupski rekord. Igrao je s velikim uspehom i krilo, klasičnog veznog igrača i vođu napada.

Tokom odsluženja vojnog roka 1952. igrao je za Partizan i na 53 utakmice postigao 50 golova. Kad se vratio u Novi Sad i nastavio da igra za Vojvodinu, četiri puta (od čega triput uzastopno) je bio najbolji ligaški strelac: u sezoni 1955/56. (lider zajedno sa Mujićem i Ognjanovom) postigao je 21 gol, 1956/57. dao je 28 golova, 1957/58. - 19 golova i 1960/61. podelio je vrh liste strelaca sa Prljinčevićem, koji je takođe dao 16 golova.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...