Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

:(

Možeš da se ljutiš na mene koliko hoćeš, ali činjenica je da je ruska škola fudbala mrtva

Nema talenata, nema struke, rade zastarelo i nestručno, ne proizvode igrače, ne proizvode trenere to je najgore

Link to comment

Pa sledeća dva se održavaju u Rusiji i u Qataru. Sigurno ne iz sportskih razloga i zbog prijatnih Moskovskih i Qatarskih temperatura

 

Čak i prvenstva u Usa i u Aziji su poslužila za podizanje fudbala u tim krajevima, a ova dva će da ostanu fudbalske pustinje i posle wc. Nema tu nikakvog dugoročnog podizanja fudbala, samo dve despotije  kupuju sebi malo pažnje

 

Da si lupio, lupio si.

 

Prvo usporedjujes ljetnju moskovsku i katarsku temperaturu.

 

Maksimalne moskovske srednje temperature u junu/julu su 22/24.2 a srednje su 17/19.2

Maksimalne katarske srednje temperature u junu/julu su 42/45 a srednje su 36/39. Za Dec Jan temperature su podnosljivije 25/22 ili 19/17

 

Da usporedimo sa prijasnim SP (uzimam samo finalne utakmice)

 

Brazilija: 25.2/25.1 ili 19.3/19 (tamo je u julu zima)

Johanesbourg : 16/17

Berlin: 21.6/23.7 ili 17/19.1

Yokohama: ~22/25

Paris: 22/24.5 ili 17/20

Los Angeles: 26/28.6 ili 21.3/23.6

itd......

 

Znaci lupio si glupost radi efektivnijeg dokazivanja tvoje tvrdnje.

 

Da je fudbal u Rusiji u krizi, to je tacno i ne izgleda da ce ga ovo SP izvaditi iz te krize.

Link to comment

Da si lupio, lupio si.

 

Prvo usporedjujes ljetnju moskovsku i katarsku temperaturu.

 

Ne upoređujem ništa, zapravo u prvom postu sam napisao da vremenske prilike uopšte ne uzimam u razmatranje

 

Ali to je bilo pre čak tri posta, malo je teže da se isprati

Link to comment

Da, uzimas u razmatranje samo potencijalni napredak i rast fudbala koji ce Svetsko prvenstvo doneti u zemlji domacinu i uporedio si Rusiju po razvijenosti i tradiciji fudbala sa Katarom ("oba su fudbalske pustinje"). Treba li stvarno da se raspravljam sa nekim ko je odvalio ovoliku budalastinu? A naravno da ni ti (cak i kad bi zaista posedovao kristalnu kuglu gde mozes da vidis buducnost ruskog fudbala) ni autor clanka uopste nemate taj razlog u vidu, niti sam se ja uopste raspravljao sa tom tezom, vec vam je prosto Rusija nepodobna politicki da sme da odrzi najvece sportsko takmicenje. I onda sam te ja pitao ciji je fudbal i da li postoji spisak drzava koje smeju i ne smeju da se takmice i odrzavaju prvenstva na sta ti pocinjes da glupetas o smrti ruskog fudbala sto uopste nije ni bila tema.

Edited by IndridCold
Link to comment

Rusija je fudbalski mrtva, nemoj reći sa to nisi do sada primetio

Rusija ima veliki potencijal u futsalu. Duge zime, mame će radije decu da šalju na fudbal u sali, nego napolju. Za grejanje sala po povoljnim uslovima imaju više nego dovoljno gasa.

 

Ne znam da li su Rusi radili analize, od kako igraju po evropskim standardima jesen-proleće, ali čini mi se da je za njih bolje proleće, leto i da završe sa početkom hladnoće.

Link to comment

 vec vam je prosto Rusija nepodobna politicki da sme da odrzi najvece sportsko takmicenje. I onda sam te ja pitao ciji je fudbal i da li postoji spisak drzava koje smeju i ne smeju da se takmice i odrzavaju prvenstva

 

Čemu konspiracija kad sam počeo time da organizacija wc nije sportsko nego političko pitanje

 

Koliko god se pravili blesavi, nisu svi isti jbg

Link to comment

Dobro, da nakratko prekinem projekciju "3 karte za Holivud"...

 

Katar nema veze sa zdravim zivotom. Dobili su organizaciju SP na...hm...cudan nacin, u vrijeme najkriminalnije uprave FIFA-e ikad. Fudbalska tradicija je nepostojeca. Infrastruktura se radi u stravicnim uslovima za radnike. U vrijeme SP ce temperature biti uzasne za ona 22 nesretnika koja budu na terenu.

 

Rusija - izvjestaji o rasizmu navijackih grupa i krvavi sukobi izmedju istih sto su, je li, sitnice koje Rusiju ne cine dobrom destinacijom - drzava koja ne organizuje svoj fudbal kako treba tesko da moze organizovati najvece fudbalsko takmicenje na zadovoljavajuci nacin.

Link to comment

Rusija ima veliki potencijal u futsalu.

 

i ipak im pola reprezentacije cine brazilci.

 

 

istina je da su rusi od 2008. u velikom padu sto se tice fudbala. od akinfeeva nije bilo nekog dobrog igraca. dzagoev je to trebao da bude ali na kraju se on utopio u sivilo ruskog klubskog fudbala. e sad da li ce se stvari tamo preokrenuti nakon ovog ciklusa i svetskog prvenstva to cemo videti za desetak godina.

Link to comment

istina je da su rusi od 2008. u velikom padu sto se tice fudbala. od akinfeeva nije bilo nekog dobrog igraca. dzagoev je to trebao da bude ali na kraju se on utopio u sivilo ruskog klubskog fudbala. e sad da li ce se stvari tamo preokrenuti nakon ovog ciklusa i svetskog prvenstva to cemo videti za desetak godina.

Osnovni problem ruskog fudbala, IMO, je nesposobnost da oplode™ uspjeh Hiddinkovog tima 2008.godine. Igraci se jako tesko prilagodjavaju zivotu i fudbalu van Rusije, ocito su svjesni da ih tudje sunce nece grijati kao domace, a klubovi imaju neku B i C ligu trenera, otud prilicno losi evropski rezultati, brzogoreci klubovi tipa Rubin i Anzhi, nekvalitetan razvoj domacih talenata i uzasni rezultati reprezentacije pod Capellom.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...